1. 1.
  gerek bilgi birikimi, gerek entelektuel yaklasimlari, kendisini diger bakanlardan essek kadar arsin onune koydugu gercegi goz onunde bulunduruldugunda; yumusak huyunu ve uzlasmaci kisiligini de buna ekledigimizde 59. akp hukumetinin ortaya koyabilecegi tek mantikli cumhurbaskani adayi olmaktadir kendisi. arkasindayiz. *
  2 ... curufinwe
 2. 2.
  yeditepe üniversitesinde fizik dersi vermekte olan 1930 doğumlu profesördür kendileri.ayrıca 1954 yılında türkiyeden yırtdışına öğrenim için gitmiş olan ikinci insan olma ünvanını da kazanmıştır *.
  yaşadıkları köyde okul bulunmamasından dolayı 85. km uzaklıktaki diğer köydeki okula gitmiş geceleri kalmak için de bir ağırı ev haline getirmeye çalışmış, orda yaşamıştır.
  izmirde ege ve dokuz eylül üniversitelerinde, ankarada gazi üniversitesinde ve yurtdışında da adını hatırlayamadığım 2 üniversitede ders vermiş olan mehmet aydın, tüm derslere girmiştir.
  77 yaşında olmasına rağmen hala ingilizce ders anlatan, ve anlattığı dersi öğrencilerine öğretmeyi başarabilen**ender hocalardandır, hocamdır...
  şu anda yeni bir proje üzerinde çalışan mehmet aydın bedrettin dalandan da bu proje için maddi kaynak almaktadır.
  önünde saygıyla eğilinmesi gereken insan, teşekkür ederiz...
  2 ... corpsebride
 3. 3.
  bir teolog ve de felsefe adamı olarak iyi bir portre çizen, muhtemel cumhurbaşkanı adayları arasında da gösterilen devlet bakanı..
  1 ... faidelibilgi
 4. 4.
  23.dönem izmir milletvekili.

  (bkz: adalet ve kalkınma partisi)
  ... vernon sullivan
 5. 5.
  siyasete girerek entelektüel yönünü harcamış değerli beyin insanı. fevkaledenin fevkinde yazık etmiştir.
  1 ... antilopyawrusu
 6. 6.
  "Biz gerçeği ana dilimizin, yani Türkçe'nin penceresinden kavrarız." söylemiyle kendisine olan saygıyı arttıran fikir adamı. akp ile siyasi arenada olması, kendisine teessür göstermemize neden olmuştur.
  ... sulh
 7. 7.
  Elazığ'lı , Ankara Üniv. ilahiyat fakületsini bitiren , iskoçya Edinburgh Üniversitesinde Felsefe alnında doktorasını yapan,1984de prof olan,dokuz eylül ünvde dekanlık görevinde bulunmuş olan, çeşitli 10 yaynılnmış kitabı olan, 58 ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanı olarak görev yapan, 60. Hükümet'te yeniden Devlet Bakanı olan, Çok iyi düzeyde ingilizce, Fransızca ve Arapça bilen "Aydın"dır.
  ... atil karinca
 8. 8.
  Ondokuzmayıs Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümü Anabilim Dalı başkanı olan profesördür. Okurken dinlenmesi güç, derse geç girmesinden ötürü insanın uykusunu getiren, dilbilimsel bir işleyişe kafayı takmış olan, buna rağmen kimsenin kalbini kırmamaya özen gösteren, etliye sütlüye karışmamayı yeğleyen akademisyenimizdir. Allah uzun ömürler versin...
  ... molitva55
 9. 9.
  1988 SBF mezunu, içişleri bakanlığında müfettiş olarak çalışan aynı zamanda kalkınma bankası yönetim kurulu üyeliği yapmakta olan, taleplerimiz yerini bulursa bir sonraki kabinede 'şiir okumaktan sorumlu devlet bakanı' olacak olan yakışıklı ve karizmatik abi.
  ... haydanaydan
 10. 10.
  iyi düzeyde ingilizce,fransızca ve arapça bilen,evli ve 2 çocuk babası devlet bakanı.
  -1 ... cadıı