1. 1.
  osmanlı iktisat tarihinin inciğini cinciğini çıkartıp deliler gibi çalıştığım ve 39.9 la kalmamı sağlayan yufka yürek..merhamet yumağı..
  2 ... n_economist
 2. 2.
  saygıdeğer hocamızın iktisat Tarihi dersini 3. kere alıyorum ve bütün sınavlarından 20 alarak istikrarımı da sürdürmekteyim. inşallah bu sene 20 nin üstünde alıp sorunun Sn. Mehmet Bey de değil de kendimde olduğunu anlayacağım. kısmet tabi kesin konuşmamak lazım Mehmet Aslanoğlu ndan bahsediyoruz ne de olsa...!
  ... enjoyment
 3. 3.
  uludağ üniversitesi'nin en beyfendi kişiliği. bilmem kaç yıllık öğrencilik hayatımda küfür etmediğim tek hoca.*
  1 ... tttddd
 4. 4.
  dışardan çok iyi görünen,saygılı,iyi kalpli ama nedense sınava geldiğinde birden kötülük abidesi ilan ettiğim uludağ üniversitesinde profesörlük yapan insan.
  1 ... kurnazz7
 5. 5.
  29 mayıs 1944 Ardahan doğumludur. ilk okula 3 yıl geç başlamış, ortaokul ve liseyi Çankırı'da okumuştur. Sakarya Üniversitesi iktisat bölümüne girmiş, yüksek lisansını orada tamamlamıştır. Şu anda Uludağ Üniversitesinde profesörlük yapmaktadır. 3 kez evlenmiştir ve 3 çocuk babasıdır. Hobileri arasında yüzmek ,tenis oynamak,ata binmek,çiçek yetiştirmek vs. mevcuttur. Eski şarkıcılardan Atilla Atasoy'un en yakın arkadaşıdır.
  2 ... hangar
 6. 6.
  her defasında 90 lık kağıt verip 20-30 arasında not aldığım metin akpınar gibi konuşup, kartal tibet'e benzeyen adam... çok zevkli dersi olmasına rağmen sanırım öğrenci geçirme fobisi olan ve bu yüzden dersinden bir türlü geçemediğim iktisat profesörü...
  4 ... n_economist
 7. 7.
  Iktisada giris 2 dersinde bir gün asagida gecen nükteyi anlatmis kisidir:

  "arkadaslar biz üniversitede okurken bir sinif arkadasimiz vardi. Bu oglanda bir takinti vardi. Ben Johny Walker dan baska Wisky tanimam derdi. JW assagi JW yukari, her gün JW dinlemekten bikmistik. Bir gün bunu eve cagirdik. Ben o gün gittim en ucuz wisky´i aldim geldim, JW sisesine onu doldurduk, sonra arkadasa herkesin icinde bir bardak koyup verdik. Whisky´den bir yudum aldi ve siseyi tutup ohhhhhhhh ya iste JW dedi." " gerci ben whisky degil o siseye tekel vodkada koysaydim farkini anlayacagini zannetmiyorum ya...."
  1 ... jazzmatass
 8. 8.
  mikro 1 ve mikro 2 sınavım aynı gün olmasına rağmen eşşek gibi çalıştığım ve sınava kendime güvenerek girdiim sınavdan çıktıktan sonra derin bir nefes alarak mehmet aslanoğlunun dersinden geçtiimi sandığım ama 20 aldıım mikro iktisat2 dersimin hocası yegane insan. hocam benim finalde ne yapmam lazım yaa:(hayır bi tek ben 20 alsam tamam. 90 kişilik sınıfta sadece 3 veya 4 kişi 40 ve üstünü almış. 40 üstü diyosam heyecan yapmayın yavaş. 50 alan var yani:)
  2 ... angel for april
 9. 9.
  kendisinin iktisadi büyüme dersinden aa almış olmakla beraber dayanılmaz bir hafifliğin eşiğinde hissettim kendimi...
  1 -1 ... fidelcastro
 10. 10.
  Pantolununu göğsüne kadar çeken Uludağ Üniversitesi hocası.
  1 -1 ... joe satriani