1. 1.
  Uludağ üniversitesi'nde iktisat dersleri vermekte olan arıza hoca.Ders anlatma becerisinde *çok iyidir ama iş sınav kağıtlarına yazılanlarını değerlendirmeye gelince insanı çileden çıkarır.Az yazınca''E oğlum bu yazdığın sorduğumu açıklamaya yetmezki''diye puan kıran,ayrıntılı yazınca da''bu kadarını istememiştim ki ben'' diyerekten onca emekle çalışıp,beyin gücünüzü harcadığınız paragrafa da sıfır basmasını bilen,insanı insanlıktan çıkarmaya sevk eden * bi öğretim üyesidir kendisi.Bu meziyetleri ile de maliye bölümündeki öğrencilerin *sadece 20'si dersinden geçti desem şaşırmazsınız artık.Anlayacağınız dersinize giriyorsa vay halinize...
  ... faithful lover
 2. 2.
  birinci ve ikinci sınıfta iktisattan tiksinmemi sağlayan, dersinden geçmenin neredeyse imkansıza yakın olduğunu düşündüğüm, üçüncü sınıfta iktisat dersine yalçın acar'ın gelmesiyle ne kadar iyi bir hoca olduğunun farkına vardığım -çünkü hiç çalışmadan dersi verebilmiştim, gizliden çok iyi temel oturtmuş- , eşi rana arslanoğlu'nun ölümüne çok üzüldüğüm, uludağ üniversitesi'nin en sevilmeyen ama belki de yeni nesil en başarılı profesörlerinden biri. yürü be hocam..
  ... sciende
 3. 3.
  iktisat öğrencileri ilk defa onunla 1. sınıfta iktisat tarhi dersinde tanışır,çok güzel ders anlatır,iyi birisidir ve kendine has bir giyiniş tarzi vardir.Sinavina girdikten sonra nasıl gecti sorularına;ya en kötü ihtimal 60-70 bazıları 80-90 doksan der.Ne yazık ki not ortalaması 20-30 arasındadir.40 üstü alanlar bir elin parmaklarini geçmez.eğer vizeden 20 alti aldiysaniz boşuna kasıp finaline girmemeniz önerilir, boşuna zaman kaybı...
  1 ... erme1984
 4. 4.
  burada hakkında yazılan yazıları sildirerek, eleştiriye ne kadar açık olan bir profesör (!) oldugunu bizlere ispat eden bir iktisat hocasıdır.yazılacak çok sey olmasına rağmen silinecegini/sildirilecegini düşündügümden hakkında pek bilgi veremedegim bir hocadır.bir hikayede geçen "vali olmuşsun ama adam olamamışsın" sözünün degisik versiyonlarını uyarlayabilecegimiz bir hocadır.
  2 ... devil for april
 5. 5.
  Benim yaz okulunda mecburen dersini almak zorunda olduğum hocadır.Söylenenlere bakılırsa durum hiç iç açıcı değil
  ... cukutlu
 6. 6.
  iki arkadaş bu hocanın iktisat tarihi sınavından çıkmıştır.Sınavdan sonra nasıl geçti sorusuna
  a:Sınav çok kolaydı bide hocaya zor derler ben 70-80 alırım.Senin nasıldı?
  b:Benımkıde çok guzeldı bende 70 felan alırım der.
  gun gelır sınavlar açıklanır.A kişisi 10,B kişisi 01 alır. Mutsuz son.
  ... inferno
 7. 7.
  sınavda cevabı fazla yazdığı için öğrenciden puan kıran hocadır. şekillerin cetvelle çizilmesini ister ama bilmez ki o yamuk yumuk sıralarda bi halt çizilmez.
  1 ... bedelsiz vatandas
 8. 8.
  Sınavları çok zor olmakla birlikte cevapları tam bir muammma olan hocadır.Ne yazsanız az puan alıcağınız iktisat hocasıdır.
  ... majeste
 9. 9.
  hüseyin şahin gibi bir efsanenin derslerinden geçipte bir tek mehmet arslanoğlundan kalmak inanın koyuyo insana.
  derslerini gayet güzel anlatır ve iyide anlarsınız, anlamazsanız bidaha anlatır, onuda anlamazsanız tekrar üzerinden geçip yine anlatır. kısacası siz anlayıncaya kadar anlatır.
  ama iş sınava gelince aslında kolay sorar, gayette herkes yapar soruları fakat sınav sonucları acıklandıgında 70 bekleyen insanların 10 aldıgı hocadır. 10 bekleyen insanlarda 40 ile 50 arası bir şey alırlar.

  bir efsanedir ayrıca bir gün derste sınav kağıdına ismini yazmamış diye birinin notunu açıklar 70 diye. bu kağıt sınavın cevap anahtarıdır yani kendi kağıdıdır. kendi kağıdına farkında olmadan 70 vermiştir.
  karar sizindir.....
  ... tron
 10. 10.
  kargalarla sıkı bır muhabbetı oldugunu soyleyen, ders ortasında konuyla hıc ılgısı olmayan ornekler veren, gerekli gereksiz sacma esprıler yapan kımsenın gulemedıgı herkesın bu nasıl esprı anlayısı yahu deyıp sac bas yoldurtan ıktısat profcugudur(!)
  ... barringer