1. 1.
  Almanya'da doğan, sorunlu bir ailede büyüyen annesi babası alman olan bu çocuk, ailenin sorunlarını daha fazla hissetmemesi için yurda verilir. Yurtta kilise eğitimi ve rahiplerin hiçde kendisine göre olmadığını anlayan bacak kadar çocuk çarşafları birbirine dolar atar kendini pencereden aşağı ve kaçar. Bir gemi bulur biner brandenburgh kentinden kalkan bu geminin rotasında istanbul Boğazı vardır. Kız Kulasinden geçerken Kız Kulesini denizin üstünde oyuncak sanan çocuk atlar yüzer ve çıkar Kız Kulesine. Sadrazam'a paşalara haber verilir. Getirin tez huzuruma derler. Çoıcuk koskaca haşmetli Osmanlı sadrazamının karşısına çıkar ve Almanca'yı iyi bilen sadrazama derdini anlatır. Almanlar böyle bir çocuğun atladığını öğrenir ve Osmanlı'dan ister. Sadrazam çocuk bizim der. Sıkıysa gelin alın der ve alman çocuk olur Osmanlı vatandaşı. ismini değiştirirler Mehmet Ali yaparlar ve verirler askeri liseye. Paşa olur. Meşhur Kırım Savaşı'nın kumandanıdır. Berlin Antlaşmasının aktörüdür. Aynı zamanda da Nazım Hikmet'in dedesidir kendisi.
  1 -1 ... ireland
 2. 2.
  aynı zamanda izmit in büyük bir mahallesidir.adını yukarıda hayat hikayesi anlatılan mehmet ali paşadan almıştır.
  -1 ... africa
 3. 3.
  osmanlı tarihinin yüzkarası komutanlarındandır.polonya yahudisidir. yüzkarası olma sebebi polonya yahudisi olmasından değil 93 harbindeki dirayetsizliğidir.bunların kıçlarını abdulhamid toplamıştır.

  (bkz: karl detroit)
  2 -1 ... tespit canavari
 4. 4.
  Misir'li arkadaslarimin cok sevdigi, kendisine cok sey borclu olduklarini ifade ettikleri pasa.
  1 -1 ... ne icindeyim zamanin
 5. 5.
  izmit'te bir mahalle.

  en koyusundan müslüman insanlar yaşar içinde bu mahallenin. kot pantalonla gezene kadın erkek demeden kötü bakarlar, hatta o an gözleri keserse çekip alabilirler sizi kenara. her hafta birkaç kez hint keneviri ve çeşitli uyuşturucu imal edilen bitkilerin ekimi yüzünden jandarma ve polis baskını yer. sabah programlarının rating kapısıdır, "kaynım bana kaydı seda hanım" diye ağlayan mütesettir hanımların çocuk büyüttüğü yerdir. her türlü ahlaksızlık, cemaatler içi ve arası fuhuş, uyuşturucu ve sair pisliklerin çeşitli örtülerle örtüldüğü yerdir.
  1 -3 ... damat hobbit pasa
 6. 6.
  (bkz: kavalalı mehmet ali paşa)
  ... pyndemonium
 7. 7.
  yaşlılarının cemaatçi , gençlerinin özenti olduğu izmit mahallesi. kısa yoldan paşa olarak isimlendirilir. her ne kadar mükemmel bir konuma sahip olsa da uzak durulası yerdir .
  -1 ... amokachi
 8. 8.
  93 harbinde 1877-1878 büyük bir hainiğe imza atan kişidir. o dönemin en üst rütbel askeridir. alman yahudisidir. ruslarla harbetmeyerek düşmanı * yeşilköy civarına kadar getirip ayastefanos antlaşmasinı imzalamıştır.

  nazım hikmet ve mehmet ali aybar ın dedesidir.
  2 -1 ... abdulhamit ll
 9. 9.
  mehmet ali paşa
  ... jimmy tudeski
 10. 10.
  Osmanlının son dönemlerine nasıl yahudiler tarafından kepaze edildiğinin kanıtıdır. Torunlarına da aktarmış hainlik genini.
  -1 ... tenete