bugün

ilk olarak çemberimde gül oya dizisi ile tanıdığımız mehmet karakteri, ardından kırık kanatlar da izlediğimiz nevzat karakteri olarak yüreğimizde yer etmiş oyuncu. hangi rolde olursa olsun hakkını vermiş, kendini izletmiştir. helal olsundur. yaptığı işlerden de ne kadar karakterli bir oyuncu olduğu anlaşılıyor. * *
şu ana kadar çok başarılı işler yapmış olan genç bir oyuncudur kendisi. umarım bu böyle devam eder.
çağan ırmak'ın yeni projelerinde görmek istediğimiz yüz.
çemberimde gül oya dizisiyle hayatımıza giriveren, gayet başarılı, adam gibi oyuncudur..sanki gerçekte de öyle birisidir kendisi: samimi, şefkat dolu, sırf erkek değil önce insan olabilen, pamuklara sarmalanıp sarılası...digeri için (bkz: togan gokbakar)
bir zamanlar odtü oyuncusu olan kişilik.
dizilerdeki heybetinden dolayı görenleri hayrete düşürecek kadar kısa boyludur.
Çemberimde Gül Oya adlı diziyle akıllarda yer edinmeye başlayan oldukça yetenekli bir oyuncudur. Kendisinin gerçek yaşamında da Çemberimde Gül Oya dizisinde canlandırdığı karakterle uyuştuğu söylenmektedir. Hayatımda ilk kez bir oyuncuyu bu kadar sevmekle beraber tanışmayı istediğim yegane kişidir kendisi.
çemberimde gül oya dizisiyle tanınan,keskin kendin emin bakışlarıyla değerli başarılı bir oyuncu.
fikret kuşkan,nejat işler gibi oyuncularla görmek istediğim kişi.*
kendisiyle bol bol film festivallerinde*, beyoğlundaki çeşitli mekanlarda* ya da cihangir de karşılaştığım lakin tanışamadığım* inanılmaz güzel giyinen insanı büyüleyen bir insan evladı. ayrıca sanıyorum hacettepe mezunu bir tiyatrocudur kendisi.
(bkz: peri tozu)
yıllar sonra gelen edit: bir arkadaşım sayesinde tanıştım, azıcık konuştum, büyüsü bozuldu adamın yahu. bi daha tanışmıcam "ünlü"lerle. gerçi sonra sahnede izlediğimde beni tekrar büyüleyecek kadar iyi bir oyuncu tiyatro sahnesinde de.
yakında başlayacak olan vurgun adlı dizide türkan şoray ve hakan balamir ile birlikte oynayacak olan oyuncu.

ha bir de şöyle bir pozu var objektife takılan;

http://sle7in.deviantart.com/art/chillin-98939060
http://sle7in.deviantart.com/art/movie-v-100310592
Çemberimde Gül Oya adlı dizinin harika oyuncusu. Eğer oradaki karakter de ona ait olsaydı, ben harap olurdum. Fakat görüntüsü ile o karakteri taşıyabilmesi insanlarda çok büyük hayranlık uyandırdı. benim için en güzel fotoğrafı ;

--spoiler--
http://img230.imageshack....236494833850768256eg8.jpg
--spoiler--
oynadığı karaktere can veren, adam gibi adam sanatçı kişisi. bu adam varsa bu iş kalitelidir der, izlersin. şu sıralar trt yapımı ayrılık adlı dizide rol alıyor. dizi enfes bir iş değil ama zaping yaparak sahnelerini yakalamak lazım ki kesmiyor tv ekranı tiyatro sahnelerinde görmek isteriz ve dahası bir içim sudur zat ı şahaneleri buyrun.*
görsel
geçen sene uludağ üniversitesi şenliklerinde gerçekleşen söyleşilerde ismini gördüğümüz, gelmesini sabırsızlıkla beklerken gelemeyeceği haberini alıp yıkıldığımız oyuncu.
felsefeye olan ilgisi yüzünden odtü'de eğitime başlayan ancak teorik bilimlerin kendisine göre olmadığını farkedip üçüncü senesinde okuldan ayrılan ve hacettepe tiyatro bölümüne giren, yetmiş dokuz doğumlu oyuncu. filmografisi başarılı filmlerle dolu, derviş zaim hayranı bir entellektüel ayrıca. röportajlarında sarfetmiş olduğu akıl fikir timsali cümlelerine bakıldığında kesinlikle dünyaya ve insana dair derin düşüncelere ve asil endişelere sahip olduğu anlaşılıyor.

balıkesire, sinema etkinliklerine geldi de canlı canlı gördük kendisini, biraz telaşlı ve gergin olmasına rağmen söyleşi boyunca meramını anlatmak için epey çabaladı. seyirci ile konuk grubu arasındaki derin kültürel uçurumun sebep olduğu traji komik diyalogların içinde buldu kendisini. bir ara eline geçirdiği mikrofonla harikalar yaratmaya çalışırken konuyu fazlaca karıştıran ve dağıtan seyircinin yaklaşık üç dakikalık konuşmasına 'sen bana oryantalist mi demek istiyorsun?' cevabı ve akabinde yüzünde oluşan ifade izlenmeye değerdi.
ancak şöyleşinin sonunda, eğlendiren ve düşündüren film ihtiyaçlarının konuşulduğu esnada 'biz istiyoruz ki birileri gelsin bizim hayatımızı değiştirsin, yok öyle bir şey' kabilinde güzel bir cümle kurarak bizi bizden almıştır.
sonuç olarak çemberimde gül oya gibi kaliteli bir yapımla adından söz ettirip, kırık kanatlarla ününü pekiştiren, oynadığı sinema filmleriyle yerini sağlamlaştıran kaliteli bir oyuncu, aynı zamanda bir düşünürdür.
(bir de saçları çok güzel, çok güzeldir sözlük söylemeden uyuyamam, saçları yemeğimden çıksın istediğimdir.)
ömre bedel diye bir dizi başlamış kanalların birinde. mehmet ali nuroğlu yakışmamıştır diziye ya da dizi ona yakışmamıştır kanımca.
sonsuz filminde eşcinsel yazarı mükemmel oynayan oyuncu.
Çok yetenekli,ömre bedel bakışların sahibi,çok sevdiğim oyuncudur kendileri...
bir zamanlar dibimin düştüğü oyuncudur. görünce nerelerdeymiş dedirtmiştir. başarılıdır. ayrı bi karizması vardır ki şahsım tarafından hala neden olduğu bulunamamıştır. an itibariyle tekrarı yayınlanan çemberimde gül oyada farkedip aklıma gelmiş kişiliktir.
(bkz: bir zamanlar mehmet ali nuroğlu)
görsel
Çemberimde gül oya ile özdeşleşen, her rolün üstesinden gelebilecek çok iyi bir aktör, yeni projelerde görmeyi çok isterim.
ekrana cok yakisan, ekrandan ayrilmamasi gerek super adam.
oyunculuguda iyidir.
ezel dizisinin senaristi yeni bir dizi icin senaryo yaziyormus ve mehmet pynayacakmis.
cok sevindim dogrusu.
merakla bekliyoruz efenim.
http://www.televizyongaze...met-ali-oynayacak_6_43026
uçurum adlı yeni başlayacak dizinin reklamlarında kendini göstermiş insandır. özletmişti yeterince.
Gençliğimin dizisi kırık kanatların en yakışıklı oyuncusu kod adı nevzat.
Çemberimde GÜL OYA'NIN MEHMET'i iDi.
hani bazen olur ya nedensiz yere bir insana gıcık olursun. ne bilim adamını tipini beğenmezsin gıcık olursun. ha işte tam olarak mehmet ali nuroğlunun bendeki yeri bu. herifin zerre karakrerini bilmem. belki dünyanın en tatlı insanı ama gıcık oldum bir kere. tv de görünce tüylerin tiken tiken oluyor.

görsel