1. 1.
  radikal gazetesi yazarıdır. asker üstüne yazıları ile tanınır. ayrıca öldürülen gazeteci yazar ve öğretim uyesi ahmet taner kışlalı'nın ağabeyidir.
  2 ... mmtyvs
 2. 2.
  4 ekim 2006 tarihli yazısında komutan konuşmalarının televizyon yayınlarındaki arıza nedeniyle bazı kurumlarda radyodan dinlendiğinden bahsedip,sivil vatandaşların önemli bir mağduriyetini dile getirmiş, radyo başında heyecanla konuşmanın kesilip hasan mutlucan sesi duymak isteyen izleyicilerin meramını yansıtmıştır. demokratik hassasiyetine teşekkür edilmelidir:)
  ... sessiz harf
 3. 3.
  ismi ile örtüşen bir düşünceye sahip köşe yazarıdır. kışlalıdır, kışladadır, kışladan yazar, kışla adına yazar.
  1 -2 ... hodbin
 4. 4.
  tüm gazeteciler arasında genelkurmaya en yakın olan gazeteci. genelkurmayda ne olup bittiğini genelkurmay başkanından bile daha önce öğrenme kabiliyetine sahiptir.
  ... stratosfer
 5. 5.
  lakabı sivil general olan gazeteci.
  ... imhotep
 6. 6.
  perihan magden'e gore, radikal gazetesinin askerlik subesidir.
  ... prisoner in dilemma
 7. 7.
  bugünkü yazısında ergenekon tarzı olayları merak etmediği için ilgilenmediğini ve yazmadığını belirtmiş, 70'lerde tüm dünyada yankılanan ve lockheed uçakları konusundaki rüşvet meselesini de hiç merak etmediğini yazmış. nasıl olur da orduya yakın olmakla övünen bir gazeteci bu tür olayları merak edip ilgilenmediğini söyler. kardeşim sen utanmadan nasıl gazeteciyim diye övünüyorsun, tamam anladık askeri müdahale yanlısı olabilirsin ama bari açık açık söyle istediğin şeyi, tüm dünyanın ilgilendiği bir rüşvet skandalında,ülkenin kaderini ilgilendiren konularda bir gazeteci olarak nasıl merak etmiyorum ilgi duymuyorum diyebilirsin be mübarek. ilgili yazı için

  --spoiler--
  http://www.radikal.com.tr...07.2008&CategoryID=99
  --spoiler--
  -1 ... sessiz harf
 8. 8.
  bugün yazdığı yazısında kurduğu;" Ergenekon davası denilen bir araştırma içinde olduğu 'sanılan' yaklaşımla tutuklandılar" cümlesiyle beni güldüren yazar. kelime oyunu yapayım derken resmen yazının içine etmiş.

  http://www.radikal.com.tr...rticleID=897146&Yazar=

  edit: bakın ne buldum. ben "medya izleme gazeteciliği" diye buna derim.
  http://www.samanyoluhaber.com/haber-115568.html
  1 -1 ... stratosfer