bugün

(bkz: evliyaullah)
google nin doğum gününü unutmadığı şairimiz. medeniyet kavramını sözlüklerden öğrenenlere göre bu kavramı yanlış anlamış şair. emperyalizmin medeniyet maskesine sığınıp ülkesini işgal ederken medeniyet kavramını kim daha iyi bilebilir ?
bugün doğum günüdür üstadın. nice yıllara üstad. iyi ki doğdun.
bugün doğmuştur büyük şair.

(bkz: happy birthday mehmet akif.*)
google nin doğum gününü kutlayan istiklal marşı yazarı.benim anlayamadığım google ın müzik notalarını kullanmasıdır.bu adam müzikalist biri değil müzik notası kullanması şaşırtıcı.
Google sitesinin Doğum gününü kutlamak isterken biraz yüzüne gözüne bulaştırıp şair kimliği yerine olmamasına rağmen bestekar bir kimlik kazandırdığı istiklal marşımızın yazarıdır.
bu gün doğmuş yazar...
şimdi onunla ilgili ne yazsam klişe kalacak.
kendisi islamcıydı, eminim şimdi doğum gününü kutlamamı istemezdi.
o benim hayatımda ki en önemli idollerimden biridir.
atatürk, 2. mehmed'den sonra en sevdiğim kişiliktir... ALLAh rahmet eylesin.
büyük ve mükemmel bir şairdir ve fikir adamıdır aynı zamanda. bu ülke ve millet için yanıp tutuşmuş bir insandır. ancak bu harika şairimiz devlet erkanından hiç kimse olmaksızın dört beş üniversite gencinin sırtında toprağa verilmiştir. bu durum devlet için utanç kaynağıdır.mekanı cennet olsun.
iyi doğdun sözünü en hakeden insanlardan birisi.

''allah bir daha bu millete istiklal marşı yazdırmasın'' mehmet akif ersoy .
(bkz: doğum günün kutlu olsun mehmetçiğim)
degeri zamaninda da, dogum gününde de bilinmeyen büyük adam.

eh, türkiye burasi. bati'yla dogu arasinda kaybolup bocalayan, ne yapacagini sasiran, isine gelince "bu ülkenin %99'u müslüman!" diyen fakat mehmet akif ersoy gibi bir adami islamci oldugu icin önemsemeyen, türkten saymayan milyonlarla dolu bir memleket. dört bes üniversiteli gencin sirtinda topraga verilmesi, dogum gününde, yilin diger 364 gününde oldugu gibi hatirlanmamasi, romanlarinin "cok trajik, okutulmamali" vb. sacmasapan sebeplerle okutulmak istenmemesi... hepsi normal bunlarin, heeepsi.
"gömelim gel seni tarihe" desem, sığmazsın...
bu gün doğum günü olan, google ın da bu gün anısına logosonu değiştirdiği unutulmaz şair. yaşasaydı istiklal marşımız gibi nicelerini yazacağına inandığım insan.
--spoiler--
iki adamı sevmezdi: Fazla terbiyeli ve fazla terbiyesiz olanı.
Nezaket, ona insanların gizlenmeye muhtaç olan bir taraflarını örten bir şey gibi görünüyordu.
Gözünde, fazla nâzik olan adam, gizli adamdı.
iki yüzlülere garazdı. Fakat yaşı ilerledikçe:
“iki yüzlüleri artık sever oldum; çünkü yaşadıkça yirmi yüzlü insanlar görmeye başladım.”
diyordu. Ve yaşlandıkça herkesten kaçıyordu. Daha yaşasaydı, yalnız kalacaktı...
--spoiler--
Bu saygıdeğer pek muhterem ellerinden öpülesi insanın bu gün doğum günüdür. Yad etmek gerekir.
saygı ve selamla önünde eğinilesi şair. doğum günü kutlu olsun üstad.
tüylerimi diken diken eden istiklal marşımızı yazan şair.
nur içinde yat büyük insan. öyle olduğuna da adım gibi eminim.
(#10253375)
Hakk(ı) arayan şairi.

Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdâdıma saldırdı mı, hattâ boğarım!..
- Boğamazsın ki!
- Hiç olmazsa yanımdan koğarım.
Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;
Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
irticâın şu sizin lehçede ma'nâsı bu mu?
istiklal marşı nın ölümsüz şairi, ben kendisinin çanakkale destanı adlı eserini lisede ezberlemeye çalışmış olmamdan ötürü, ayrı bir hassasiyetle severim.
Hayır bana acı veren o değil de millet hep google arama motorunun logosundan öğreniyor. Ya sen Türksün ayda bir kez okuyorsunudur bu istiklal marşını. Ataların , ecdanının şaı şöhreti belliyken sen bi arama motorunun logosundan Ecdadını gözünde canladıracak şekilde şiir yazan vatan şairinin doğum gününü öğrenmen. Açta oku birşeyler geleceğin için değilsede geçmişini utandırmamak için !
vefatının 74. yıldönümünde saygı , sevgi ve rahmetle anıyoruz seni büyük insan.
“mum gibi yandı ciğer, çünkü vatan türküsünü
hep geçen kapkara günlerde terennüm etti.
çıktı “kırklar” bir ağızdan, dediler tarihin
içimizden vatanın şairi “akif” gitti" *
rahmetle anıyoruz...
(bkz: 2011 mehmet akif yılı)
http://www.milliyet.com.t....2010/1332601/default.htm