bugün

Süleyman demirel üniversitesine bağlı olan burdurdaki kampüslerin üniversite çatısı altında birleştirilmesi sonucu ülkemize yeni katılan bir üniversitedir.
ana kampüsünden çok, burdur ve çevresindeki meslek yüksek okullarıyla bilinir. onun içindir ki, pek fazla göze batmamaktadır.

ha bir de hikmet tolunay meslek yüksek okulu vardır ki, yeme de yanında yat. ayrıca türkiye'de sadece 3 tane bulunan ve bu ayrıcalıkla 4. olarak gözlerini açan bir zeliha tolunay meslek yüksek okulu vardır.

gökay yıldız rektörlüğünde öğretime devam etmekte ve etmesi beklenmektedir.

ayrıca türkiye'de ilk kez akademik boyutta bir tekstil konferansı düzenlenmiş ve bu gelenekselleştirilmiştir.
öğrenci bilgi sistemi sadece explorer 5.5 ve üzeri için çalışabilen üniversite.
(bkz: ilker ünal)
(bkz: hüseyin fidan)
(bkz: mehmet kutbay)
(bkz: hasan mazlum)
(bkz: erkan atalay)
(bkz: can yastıoğlu)
(bkz: ayhan arısoy)
(bkz: mehmet ali çiloğlu)
(bkz: alper sönmez)
(bkz: kahraman köktürk)
(bkz: mustafa ali uysal)
zeliha tolunay yüksekokulu ile bilinen üniversite.
daha gelişmesi için yüz yıl gereken eski üniversitem. samimi bir üniversitedir orası ayrı.
apolitik insan yuvası.
halk oyunu ekibi türkiye birincisi olan bir üniversitedir.
ygs sınavına girmeden önce en kötü burdura yönetim bilişime giderim dediğim ve suanda baska seceneğim olmadığı için seve seve gideceğim üni. *
istanbuldan burdura akar...
görsel
logosunun pepsinin logosuna aşırı benzediği üniversite.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/pepsi-96948/
yeni ve güzel kampüsüyle dikkat çeken üniversite.
yalnız burdur'da olması büyük şanssızlık.
*
gittikçe daha da büyüyen, Burdur merkezli bir üniversite.
Yeni gelişen ve merkeze uzak kampüsü olan bir üniversite, başarılı bir üniversite olmak yolundadır.
burdur merkezden uzak olması kötü bir özellik iken buna bağlı olarak iyi arkadaşlıklar kurabileceğiniz sıcak bir kampüs ortamı vardır.
Bu sene karamsarlıkla geldiğim ancak sonrasında oldukça bana mutlu günler yaşatan Burdur'un nacizane üniversitesi.

Konunun açıldığı tarihteki durumu ile şu anki durumu arasında uçurum derecesine fark var Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin.Bende bu universitede sosyal bilgiler öğretmenliği okuyorum.Tereddütle geldim ama umduğumdan fazlasını buldum diyebilirim.

Kampüs merkezin dışında taşındı ve yepyeni oldukça modern binalara kavuştu.Şu anda halen bazı fakültelerin yapımı devam etmekte. Üniversite içerisinde kantin yemekhane gibi seçenekler mevcut standart olarak. Ayrıca kırtasiye pastahane ,kırtasiye , hediyelik eşya dükkanı ve oyun salonu mevcut. Oyun salonunda Masa tenisi , amerikan ve üç bant bilardo , Formula 1 ve Grand Turismo Simulasyonlu Yarış Arabaları , Boks Testi , ,air hockey ve langırt , playstation 3
nintendo wii ... Ve bu kolay kolay her üniversitenin sağlayamayacağı kadar modern bir imkan arkadaşlar....

Sınıflara ferah ve nezih , her sınıfta projektor cihazları mevcut.

Ulaşımda ise yurttan ve merkezden üniversiteye doğrudan araçlar mevcut.Tek sıkıntı biraz şehir dışında kalıyor olması bunun haricinde bir sıkıntı yok okul açısından da

Şehir merkezinde Coffea Mannia ,Müze Cafe , Köşk Pub , Küçük Konak , Garden Cafe gibi oldukça güzel mekanlar mevcut. Bunlar içerisinde Küçük Konak canlı müzik yapılan bir mekan olmasıyla on plana çıkıyor haftanın 7 günü her gün farklı tarzda müzikler yapan gruplara ev sahipliği yapıyor.
Kısaca bir gün Türk sanat müziği duyarken , başka bir gün Metallica'dan unforgiven 2'yi söyleyen arkadaşlara rastlayabilirsiniz ki bu da oldukça güzel konsept bana göre

Yemek yemek isterseniz ise sanırım bu konuda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.Etrafta restorandan bol birşey yok ve bunların tamamı içkisiz aile restoranları olması da dahada cezbedici .5 kişiyle gittiğinizde pazarlık yapma imkanınız bile var .Burdur halkı bu konuda insaflı

Ancak en olumsuz noktaya gelecek olursak asla kıyafet alışverişlerinizi buradan yapmayın . Ziraa Burdur'un insanı iyimser ancak ticarette oldukça acımasız. Ziraa yana yana iki mağazada aynı urunun birebiri arasında 20-40 tlye varan oynamalar olabilmekte

Burdur'da gezi faaliyetleri de sıkça yapılmakta. Okulun organize olmuş bir ekibi var ve sürekli gezi ve konser faaliyetleri sıkça yapılıyor.Belki burdur merkezde değil ama Antalya ,denizli , Isparta gibi şehirlerde çok sık etkinlik yapılıyor ve biletleriniz neredeyse ayağınıza geliyor diyebilirim.

Yurttaki imkanları da oldukça iyi 1 tane olimpik 1 tane normal 2 basketbol sahası , 1 çim saha , 1 voleybol sahası ve yemyeşil bir bahçeye sahip oldukça modern bir yurda sahip.Yurtta bilardo ,internet cafe,kuaför ,kantin mevcut her blokta ayrıca ...

Kampüsün inşaatını devam etmekle beraber sinema salonları ve Oskar Cafe'nin şubesi açılacak bu sene içerisinde.

Bir öğrenci için imkanlar oldukça iyi durumda gelecek arkadaşlara mutlaka öneririm.
Burdur'da olan üniversite. Merkeze uzaktır ve pek bölümü olmayan bir üniversitedir. Hoş Burdur'a fazla bile.
kampüsü şehre uzaktır biraz yeni açıldığından dolayı, konum itibarıyla iyi gibi duruyor burdur antalyaya yakın olması büyükl bir artı durumunda.
içinde kadriye adlı psikopat bir hocayı barındıran üniversite. yaz sıcağında çektirmediği eziyet kalmadı aq. dersten soğuttu.
Artık "biz yeni bir üniversiteyiz"anlayışından çıkması gerek üniversite. Burdur yakınlarından gelen öğrenciler için iyi bir konumda olan okuldur aynı zamanda.
dunku acik havada okulu tatil eden, bugunku tipinin oldugu havada ise okul var diyen bir rektorluge sahipler. su an ingilizce final sinavi var ve yol kapali oldugundan sinava gidemiyoruz. ne mallik bu.
nasil bi dusunce yapisi varsa bu senatonun. secimler dolayisi ile erkene alinmasi gereken finalleri uzatmislar. 3 gun icin mi gel git yapacak millet.
burdurda çok değişik bir yerde olan üniversite. böyle arizona çöllerinin ortasında gibi değil tabi burdurda işte ama çorak arazinin ortasında ilim irfan ışığı saçıyor. aslında onu da saçmıyor bence.
yani bi kere yolum düştü üç beş kız gördüm hepsi güzeldi. onun dışında bi de tostunu yedim buranın. başka da bi olayı yok.
Yeni kazandığım Üniversite olmasına karşın hiç bir bilgim yok, galiba benden başka kazanan da yok. (bkz: iktisat)
Üniversite'nin teknik bilimler, sosyal bilimler ve besyo fakülteleri merkezde olup geriye kalan kampüsleri istiklal yerleşkesi olarak adlandırılan merkezden 40km uzakta dağlık bir alanda bulunmaktadır. Burdur 80 bin nüfuslu küçük bir şehir dolayısıyla kampüsleri bu dağlık alana yapmışlar. Kyk erkek yurduda istiklal yerleşkesinin bulunduğu konumda. Şuan hala inşaat halinde olan bir çok kampüsü bulunan makü bana sorarsanız tercihiniz arasına girmesin. Hem il olaram hemde okulun kampüsünün konumu olarak allahın unuttuğu yerdesiniz.