bugün

akpliler Mehmet Şimşek’i ‘mucize adam diye getirdiler, ekonomi bilgisi olmayan birini getirseniz o da yapardı bunları. Bu sorunu milletin başına vurup para alarak çözeceksen bunu herkes yapar. Sokaktan birini çevir o da gelir KDV’yi artırır, zam yapar. Bu beyfendinin mucizesi nerede ?
(bkz: şapkadan tavşan çıkmadı)
ben öyle düşünmüyorum. ekonomiyi öyle bir seviyeye getirdiler ki mucizeler bile kurtaramaz.

tek umudumuz nas suresi idi ama o da olmadı...
Vergileri tabana yayacağız diyip tabanı komple millete sokmaktır.
inkar edilemeyecek mucizedir. mehmet şimşeğin yerine herhangi bir x kişisini getirsen gelir gelmez tüm devletin yükünü vatandaşın sırtına yıkamaz cesaret edemezdi. kendisi bunu yapabildiğine göre bu bir mucizedir.

hayır mehmet şimşek tamam zaten yapabileceği başka bir şey yoktu her zamanki gibi vatandaşın sırtına bindirdi yükü ama bu ak mücahitler neden sessizler ? asgari ücret 11 bin olunca buralarda terör estiriyorlardı cehape olsa 5 bini geçmezdi diye. memur zammı oluyor hemen doluşuyorlar yaparsa akebe yapar diye. son 24 saattir vatandaşa kaşıkla verdiklerini o dev kazan karıştırırken kullanılan kepçe ile geri alıyorlar hiçbirisinden ses çıkmıyor ? tek bir entry yok lan sabah beri bir tanesinden acaba bazı yerleri aşırı genişledi de onları etkilemiyor mu bu vergiler artışlar ?
Ortadoğu halklarının en büyük hatası mucizelere inanıp götü yayıp mucize beklemeleridir.
Mucize diye bir şey yok. Hiç olmadı ve olmayacak. Çalışmak ve aklını kullanmak var.
Mucizevi bir şekilde emeklinin işsizin üzerine zuhur etti.
zaten bütçenin yükünü dolaylı vergi ödeyenler çekmekte.
çalışan kesimin üzerine bütün yük çökmüş durumda. bugün devletin aldığı vergilerin %70 kısmını az kazananlar çalışanlar ödemekte.
bir de vergiyi tabana yayma demek çalışanlara, daha az kazananlara daha fazla yük getirmek demektir. milyar dolarlık ihale alanlar, milyar dolarlık gökdelenler rezidanslar avm'ler yapanlar, bırakınız ülke genelini, bulunduğu şehirlerde vergi listelerinde isimleri yok.
üstelik silinen vergi borçları, ötelenen vergilerinin ortaya çıkardığı açığı çalışan az kazananların ödediği bir sistemde vergiyi tabana yaymak anayasa aykırı bir durum ortaya çıkarır.

anayasa 73. madde de (vergi ödevi) der ki; "Herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere, mali gücüne göre, vergi ödemekle yükümlüdür. Vergi yükünün adaletli ve dengeli dağılımı, maliye politikasının sosyal amacıdır.
Vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülükler kanunla konulur, değiştirilir veya kaldırılır.
Vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüklerin muaflık, istisnalar ve indirimleriyle oranlarına ilişkin hükümlerinde kanunun belirttiği yukarı ve aşağı sınırlar içinde değişiklik yapmak yetkisi Bakanlar Kuruluna verilebilir." der.
emreder, amir hükümdür.
kime?
bizi yönetenlere...

buna göre bakanlar kurulu, bakan, meclis, cumhurbaşkanı Vergi, resim, harç ve benzeri mali yükümlülüklerin muaflık, istisnalar ve indirimleriyle oranlarına ilişkin hükümlerinde kanunun belirttiği yukarı ve aşağı sınırlar içinde değişiklik yapmak yetkisini kullanırken Herkesin, kamu giderlerini karşılamak üzere, mali gücüne göre, vergi ödemekle yükümlü olmasına göre düzenleme kanunlar getirmeli, az kazanandan az çok kazanandan çok vergi alacak şekilde bir sistemi ortaya çıkarmalı.

edibüdü: uzun uzun yazmaya gerek yok.
https://www.youtube.com/watch?v=JXUluZmiGTM
vaktiniz varsa lütfen izleyin.
mucizeyi aralık ocak ayında göreceğiz.
Hala yabancılar para getirmiyor dışardan!
2 sebepten:
1- ülke batarsa diye riski çok yüksek
2- adam dolarla geldi tl alıp yatırım yapti, kağıt aldı... bozdurup giderken bu riskle %5 kazanacaksa... Deli mi sikti, ingiltere risksiz o %5i veriyor zaten aq diyor hala.

2. Sebep de imf ile anlaşma yapsan kabaca aynı şeyleri yapacaklardı ama o durumda şeffaf bir şekilde ne yapıldı bilinecekti. Şimdi bu paralar nereye gidecek aq gene kimse bilmeyecek!

Köprü, yol, havaalanı yapanlara verilen para bütçeden kaçıyor hep! Artık buna bile yetmiyor.

Fakirden alıp zengine veriyorlar resmen.
Yazmayacağım yoruldum.
hukuk ve adaleti temin etmedikçe hiçbir yerden para gelmez...
Kimin eli kimin dalında, belli değil. ingiliz de bi' halt yiyemez.
Gök Tanrı belalarını versin.
Faizi artırmadığı sürece, dolar kurunu sabitleyebileyeceğini düşünmüyorum, buda her geçen gün biraz daha fakirleşmek demek, avrupadan en azından büyük bir mülteci fonu koparmak gerekiyor bence, türkiye dünyanın enayisi değildir, hatta BM nezdinde bile para yardımı istenmelidir.