bugün

malum kitlenin çomar dizisi olarak değerlendireceği bir dizi daha.
Kemalistler rahatsız olmaz.

HAlil kut paşa ittihatçıdır. Kut soyadını Atatürk vermiştir bizzat. Abdülhamitçi tarih fukaraları bilmez.
çocukların varsa oyuncuklarını kırarak bu lap top ve telefonda olabilir..

gerekirse zorla izletilmesi gereken zaferdir..

lagım fareleri rahatsız olmayacakmış, ulan rahatsız olmuyordunuz da niye bu zamana kadar hiç lafını etmediniz.

ben bile 30 yaşıma yıllar kala yeni yeni ögreniyorum derin tarih dergisinde ögrendimm ben bunu yav ötesi yok..

ulan siz nasıl üzülmez rahatsız olmazsınız.. dinci ve hain araplarla birlikte başarılmış bir zaferden bahsediliyor burda, yav sizin ortalıgı ayaga kaldırmanız lazım..

araplar bizi arkamızdan vurmadı mı? şaka mısınız siz.. bunu kutlarsanız böyle bir şeyden haberdar ederseniz milleti omurgasız olursunuz, ha omurgasızsınız o ayrı fakat kendinize anlatamıyorsunuz bu durumu..

ilk 4-5 bölümü izletin lan izletin işte..

olum çok güzel bir ülke olacak gibiyiz vallahi hissediyorum..
Hiç kanser oldunuz mu?
Peki kanser olmak ister misiniz?

Yine bana küfürler ettiren bir senaryo daha.
Olum Osmanlının tam göbeğinde bir kadını onca asker vuramadı ya! Sonra Osmanlı niye çöktü.
E adamlar vurmayi bilmiyor!
bu tarihi dizi furyasından soğumaya başladım iyice. bugün murat bardakçı bir yazı yazmış bu konu hakkında.

http://www.haberturk.com/...-ovgu-oyle-bir-derttir-ki
m. bardakçı: "Geçmişteki acı hadiselerin intikamını diziler ve filmler vasıtası ile almaya merak saldığımız ve ekranda gördüklerimizi gerçek zannetmeye başladığımız için ekrana çoğu aslında yaşanmamış olan bazı hayalî hadiseleri getirmek yüreklere su serpiyor, “işte bakın, hainlerin komplolarını nasıl engellemişiz!” havasına giriliyor."

o kadar doğru söylemiş ki. daha da söz söylemeye gerek yok. bu dizilerin, muhteşem yüzyıl saçmalığından farkı yok. her türlü tarihi çarpıtmanın karşısındayım!
halkbank, igdaş, ibb, thy gibi sponsorları, beştepe'de reis eşliğinde gerçekleştirilen galasıyla perşembe günleri yayınlanan diziler karşısında elbette çok adil bir rekabetin tarafı olmuştur. yersen.

bundan gayrı, bir yıllık bir zaman diliminden fazlasını anlatamaz ne yazık ki zira enver paşa'nın hırsı yüzünden kutü'l amare zaferinden tam 11 ay sonra bağdat kaybedilmiştir.

kut kahramanı halil paşa'nın ruhu şad olsun, şimdi üzerinden hamaset, dinbazlık devşirenlere karşı kendi vasiyetiyle bitireyim sözlerimi, "ben ölünce mezarıma rakı dökesiniz..."
Saray ahalisi izleyecek dizi bulamayınca çıkartılan yeni trt dizisi.

Bir de şu galada ağlama olayı yok mu? Başrol oyuncusu yapamıyor öylesini.
çapulculara göre yeni çomar dizisi. bir dizinin içinde kemalistler yoksa o dizi çomar dizisidir. evet.
Arapların ihanetini işleme Durumu sıfır olan Dizidir.
aferin süper zekalar, tarihi dizilerden öğrenin en doğrusu da bu zaten.

hiç kitap filan okuyup araştırma yapmayın ha, dizi izlemek daha kolay demi amk.
fragman da okunan şiire dikkat ettiniz mi?

akıl sıra rövanş.
Heryerde afişini gördüğüm dizi. Gamze özçeliği unutmuştum, yine aklıma sokuyor zalım.
bok gibi dizi. kendimi bırakın evdeki köpeğin izlemesine bile müsade etmem, etsem de o izlemez zaten. köpek bile o kadar seçici yani, anlayın artık.
(bkz: cacık)
harika bir dizi vatanım sensin denen o dandik diziye bin basar zaten reytinglerdede geçti. şu vatanım sensin yayından kaldırılır yakında daha fazla dayanamaz rekabete inşallah. kesinlikle.
Kemalist kasan dizilerden daha iyi olan bir dizidir.Bir ideoloji kasmaktan ve olmayan bir direnişi anlatmasından ziyade En azından gerçek tarihimiz anlatılıyor.

Bir de utanmadan kemalistler tarih okuyun diye laf ediyorlar.Alın bunlara tarih işte.Gerçi onların tek anladığı tarih,şu inkilap tarihi.Ne kadar cahiller.*
muhtemelen komutanın taktiksel zekasından ve arapların ihanetinden hiç bahsetmeyecek allah allah diye kazandığımızı gösterecek dizi.

trt dizisi işte. ertuğrul gazi den 5 sezon dizi çeken adamlardan bunlar beklenir. salla götünden.
günü yaklaşan güzel dizi. inşallah vatanım sensin adlı tırt dizi bozmasını tahtından indirip yayından kaldıracak aslanım benim. kesinlikle.
yine günü yaklaşan güzel dizi. aynen.
çomar kokaini. evet güzel bir tanımlama oldu. nihayetinde o da uyuşturucu bu da uyuşturucu.
ilk 4 bölümü itibariyle çok karışık. hikayenin nereye gittiği belli ama kim nedir, kim kimdir. sürekli yeni karakterler çıkıyor, takip güçlüğü yaratıyor.
--spoiler--

--spoiler--

Sezon Finalinde Kutul Ammare Savaşı Komu Alinacak
Dun aksam denk gelip bi ara baktim. Bastan sona arap yagciligi yapiyordu. Verilmek istenen mesaj araplar 1. Dunya savasinda osmanliya kirgin olmalarina ragmen din kardesiyiz diyerek osmanliyi desteklemisler. Tarihi dizilerden ogrenen ak comarlara beyin yikama operasyonu.
--spoiler--

--spoiler--

Sezon Finalinde Kutul Ammare Savaşı Komu Alinacak
Alındı da.Trtnin bence en sıkıcı tarih dizisi.
Diziyi hangi akla mantık yapiyorlar anlamış değilim
Heyecan desen yok,Aksiyon desen az
5 bolum zaten ingiliz Esir kampında geçti.
güncel Önemli Başlıklar