bugün

son ikisi hükümetin propoganda aracı olarak, Mustafa Kemal' e ve icraatlerine halel getirmek için bilinçli dizayn edilmiş, akp seçmeninin afyonu, esrarı, morfini olan diziler...

ilkinin ise umarım öyle olmayacağı dizi.
nasıl yapılıyor hemen anlatayım puhu kardeşim...

anlatmaya çalıştığım senin bahsettiğin şekilde değil.

icraatlerine halel getirmek, benden sonra mustafa diye biri gelecek vs şeklinde değil; bırakın mustafa kemal i, burada ertuğrul gazi var, osman gazi var demektir.

ha bu baktığında kötü bir şey değil. fakat hangi durumda kötü bir şey değil biliyor musun? mustafa kemal ile ilgili diziler veya onunla alakalı destekleyici yayınlar yapabildiğinde iyi bir durumdur.

sen, mustafa kemal lafını çanakkale anmalarında bile alma, pelin çift denen kadının programında alenen hilafet yardakçılığı yap, abdülhamit dizisinde jöntürk hareketlerini kötüle, ondan sonra gel diriliş dizisi yap; bu işler böyle olmaz...

ben art niyeti yalnızca diriliş dizisinde değil onun tamamlayıcısı olan diğer durumlarda görüyorum.

yoksa bu dizi, propaganda aracı trt de değil de başka yerde yayınlansa bu kadar tepki sebebi olmazdı.

görmüyor musun arkadaş? elinde kılıçla, satırla, silahla bu diziyi izleyen manyaklar türedi bu memlekette. sence hangi partiden amk?
ak çomarların tarihi okumak yerine izleyerek öğrenme çabalarında olduğu dizilerdir. evde kııç kalkanla dizi izleyen modelleri de bulunmaktadır.
turk dizileriyle bir derdim yok, ama bu tarz yalan yanlis bilgilerle cekilmis tarihi dizileri izleyenlere uzuluyorum.
Cihan Ünal, Cüneyt Arkın bu iki kişinin at sahnelerini izleyip biraz öğrensinler. Diyaloglar kötü ve kılıç sahnesi amatörce. Kılıçlar bile demir gibi durmuyor. Fatih filmi şimdilik eksi. Önümüzdeki bölümlerde edit edeceğim.
Ve yarışı muhteşem yüzyıl kazanıyor.
senaryolarını iktidarın kendine göre dizayn ettiği dizileri maalesef izlemiyorum.
mehmed dizide geçen; ve ay tutulmasının allahtan kendisine armağan olarak gönderilmesine ilişkin;

"ya allah sana bu tesadüfü hesaplayacak aklı vermiş ise" cevabı ile ikisini de öne geçmiştir. dizide fatihin vasıflarına gönderme yapılmıştır.
KENAN iMiRZALIOĞLU
1997 den beri hala daha kendisi zirvededir.
kendisi de idolümüz yakışıklıdır Türkiyelidir
ve onun adı sanı belli olan yiğit delikanlıdır
çünkü o manken oyuncu Kenan Miroğludur