1. 1.
  --spoiler--
  son ikisini izlemedim, izlemiyorum, izlemeyeceğim.
  --spoiler--

  izlemedi, izlemiyor ve izlemeyecek... ama izlediği mbcf nin bu dizilerden daha iyi olduğunu söyleyebiliyor.yani sadece adını duyduğu bir dizi ile daha ilk bölümünü izlediği bir diziyi kıyaslayabiliyor. herkesin tercihi kendinedir evet ama izlemediği bir şeyin iyi yada kötü olduğunu söyleyebilmek yalnızca niyet okumaktır. burada ideolojisini, düşünme yetisinin önüne koyan bir yobaz görmekteyiz.

  başka sözüm yoktur hakim bey...
  5 -1 ... puhu
 2. 2.
  son ikisi hükümetin propoganda aracı olarak, Mustafa Kemal' e ve icraatlerine halel getirmek için bilinçli dizayn edilmiş, akp seçmeninin afyonu, esrarı, morfini olan diziler...

  ilkinin ise umarım öyle olmayacağı dizi.
  4 ... baron1776
 3. 3.
  --spoiler--
  son ikisi hükümetin propoganda aracı olarak, mustafa kemal' e ve icraatlerine halel getirmek için bilinçli dizayn edilmiş, akp seçmeninin afyonu, esrarı, morfini olan diziler...
  --spoiler--

  bugün gerçekten uluslararası düzeyde yayın yapan sosyoloji dergilerine yobazlık nedir? nasıl yayılır? konulu makale yazası geliyor insanın... ulan ertuğrul gazinin orta yaş dönemini yani 1260 lı yılları anlatan bir dizide nasıl mustafa kemalin icraatlerine halel getirilir ? ertuğrul gazi ferman mı yayınlattı dizide ? benden 700 yıl sonra mustafa diye biri gelecek ona inanmayın aman ha falan diye bir dialog mu geçti dizide ? ya da tayyip diye bir güneş doğacak ona oy verin evet deyin diye fetva mı verdirtti ibni arabiye ?

  insan bunlara gerçekten hayret ediyor...
  6 -5 ... puhu
 4. 4.
  nasıl yapılıyor hemen anlatayım puhu kardeşim...

  anlatmaya çalıştığım senin bahsettiğin şekilde değil.

  icraatlerine halel getirmek, benden sonra mustafa diye biri gelecek vs şeklinde değil; bırakın mustafa kemal i, burada ertuğrul gazi var, osman gazi var demektir.

  ha bu baktığında kötü bir şey değil. fakat hangi durumda kötü bir şey değil biliyor musun? mustafa kemal ile ilgili diziler veya onunla alakalı destekleyici yayınlar yapabildiğinde iyi bir durumdur.

  sen, mustafa kemal lafını çanakkale anmalarında bile alma, pelin çift denen kadının programında alenen hilafet yardakçılığı yap, abdülhamit dizisinde jöntürk hareketlerini kötüle, ondan sonra gel diriliş dizisi yap; bu işler böyle olmaz...

  ben art niyeti yalnızca diriliş dizisinde değil onun tamamlayıcısı olan diğer durumlarda görüyorum.

  yoksa bu dizi, propaganda aracı trt de değil de başka yerde yayınlansa bu kadar tepki sebebi olmazdı.

  görmüyor musun arkadaş? elinde kılıçla, satırla, silahla bu diziyi izleyen manyaklar türedi bu memlekette. sence hangi partiden amk?
  1 -1 ... baron1776
 5. 5.
  ak çomarların tarihi okumak yerine izleyerek öğrenme çabalarında olduğu dizilerdir. evde kııç kalkanla dizi izleyen modelleri de bulunmaktadır.
  2 ... komikhobbit
 6. 6.
  Al birini vur ötekine! Netflix izliyorum valla, skimsonik osmanlı dizilerini izleyemem.
  2 -1 ... taciturnn
 7. 7.
  Hiçbirini izlemedim. Türk dizisi olarak en son kurtlar vadisi izledim. Efsane 97 sonra hiç Türk dizisi izlemedim.
  1 ... beyaz baretli mehmet aga
 8. 8.
  turk dizileriyle bir derdim yok, ama bu tarz yalan yanlis bilgilerle cekilmis tarihi dizileri izleyenlere uzuluyorum.
  2 ... peder
 9. 9.
  Cihan Ünal, Cüneyt Arkın bu iki kişinin at sahnelerini izleyip biraz öğrensinler. Diyaloglar kötü ve kılıç sahnesi amatörce. Kılıçlar bile demir gibi durmuyor. Fatih filmi şimdilik eksi. Önümüzdeki bölümlerde edit edeceğim.
  ... golgeadam
 10. 10.
  Ve yarışı muhteşem yüzyıl kazanıyor.
  -2 ... gercegintakendisi