bugün

Mehdiye inanmıyorum. Ama yıllar sonra gelir.
biz de bekliyoruz daha ama haber yok. gelse de son çeyreğe girsek. ben yaşamaktan biraz sıkıldım da.

Mehdi Dede'm gelse gerek,
Ali divan kursa gerek,
Haksızları kırsa gerek,
intikamın ala bir gün.

Hak'tan inayet olursa,
Şah Urum'a gele bir gün.
Gazada bu Zülfikar'ı,
Kâfirlere çala bir gün.

Gülü Şah'ın doğdu deyi,
Bol ırahmet yağdı deyi,
Kutlu günler doğdu deyi,
Şu alem şad ola bir gün.

pir sultan abdal, ama hangisi söylemem.

gülü şah doğsa bir gün, bol rahmet yağsa üstümüze yağmur misali. kutlu günler bize de doğsa.
en ufak bir hayra muhtaçlığımız bitse, mutlu olsak bir gün

it köpek düşman şad olsa bir gün.

demek istemiş pir sultan.

mehdi umuttur.
sahip zamandır.
Hikayedir gelmeyecek.
3 vakte kadar.
eli kulağındadır.
Mehdi mi lan o?
6-7 aya geliyor beyler sabredin, doları düşürecek.
(bkz: Sen onu bulamazsın ama o seni bulur)
Geldim, uzun zaman oldu. Hayırdır?
Mehdi diye biri yoktur. iş başa düştü mü topu başkalarına atmaya alışmış, kendi yapması gerekenleri yüklenecek enayi bir kahraman arayışında olan insanoğlunun dinler tarihi boyunca farklı adlarla nitelediği ütopik kahramanın islam coğrafyasındaki adıdır. Bizim topraklarımızda çeşitli putperest tarikat ve cemaatler bu şahsın kendi liderleri arasından çıkacağı beklentisiyle başımıza çokça nursi, fetoş, götoş, kedicik efendiler musallat etmişlerdir.
Mehdi ilimdir arkadaşlar, mesela bunun ilk örneği ikra yani okudur. ilime ulaşmak için okumak (aynı zamanda görmek, gezmek, araştırmak vs...) Bugün dünyamızı (kurtaracak) aydınlatacak olan bahsedilen mehdi işte ilimin kendisidir. ilim de insana verilmiştir, aramızdadır, vardır ama pek çok kimse varlığından haberi bile yoktur. Her okuduğunuza veya gördüğünüze de inanmayın, şeytan nasıl kandırdı hz ademi, demedimi sonra yaradana bütün kullarını yoldan çıkartacağım diye, hadiki dinler şeytanın oyunu ise, kulları yoldan çıkartmak için düzenlemiş olduğu projenin bir parçası olamazmı?, nasıl olurda aynı allaha inanan insanlar, birbirlerini aynı allah için keser öldürür? Hepimiz görüyor ve anlam veremiyoruz aynı dinden olup sırf mezhepleri farklı diye insanlar birbirini kırıp geçiriyor. Mantıklı düşününce bu şeytanın işi olamazmı? Mehdi ilimdir..... oku oku oku
Selena gibi çağırın gelir.
Gelene kadar ölmüş. Gelemez yani. Bari noel baba gelse.
geldiği zaman.
gelene kapımız açık buyursun ne zaman isterse.
canı ne zaman isterse.
genellikle 14. 30 gibi geldiği olur.
Çok defa ben mehdiyim diye çıkanlar oldu aslında, istismara açık bir konu. Gelse benim dese inanacak mıyız? Asıl mesele bu.
Bazı akitlere göre gelmiş Sarayına yerleşmış.
Gelsin ya artık burada ağaç olduk. Gelmesini hızlandırdık ama işe yaramadı ya
bekle dedi gelmedi , ben beklemedim oda gelmedi .
geldi ama mutfak kapısından içeri girdiği için kimse fark etmedi.
bakın burada gördüm ki bazı gerizekalilar hâlâ mehdi ve mesih kavramlarından bîhaber; bunları halen bir birine karıştıran zır cahil andavallar var. yapmayın etmeyin... neyse gelince ne yapacaksınız ki ne zaman geleceğini soruyorsunuz?