1. 1.
  tanım öncesi rahmet: allah rahmet eylesindir, kimseye böylesi bir acı ve ölüm vermesindir, insan fena halde üzülmekte ve içi acımaktadır.
  tanım: türk medyasının garip bir şekilde münevver karabulut cinayetini birinci sayfadan düşürmeme hastalığıdır. yanlış anlaşılmasın elbette katil bulunup yargılanana, cezası alınana kadar olay takip edilmelidir, lakin bu ülkede daha fena cinayetler, aile katliamları, daha küçük çocukların daha tirajik ölümlerini sadece bir üçüncü sayfa haberi olarak veren türk medyasının bu rahmetli kızımızın haberi için neredeyse her gün birinci sayfasında yer açmış olması insanı şaşırtmaktadır. başlık fetiş diyor ama sanki işin içinde başka şeyler var gibi geliyor bana. katilin etiler civarında olması, 'bizim de çocuklarımızın başına böyle gelir mi acaba?' endişesiyle mi medya aleminin bu olayı gündemde tutmaktadır?
  eüzübillehimine ya, insanın aklına neler getirtiyorlar.
  #5113798 :)
 2. 2.
  olayda üstüne gidilmesi gereken büyük bir nokta olduğunu göremeyen insanların laf ola beri gele tespitidir.

  bir genç başka bir genç tarafından öldürülüyor. öldürülmekle kalmayıp başı vücudundan ayrılıyor. ve bunu yapan çocuğa babası sahip çıkıp onu saklıyor.
  önce burada baba insanalara yanlış örnek olmakta.
  sonra buna göz yumup o babayı bunca zamandır hapis-gözaltı bir şekilde içeri almayan emniyet insanların gözündeki değerini düşürmekte.
  bunca olaya rağmen yargının olaya el koymaması insanların yargıya olan güvenini sarsmaktadır.

  bunca olay üzerine gidilmeyecek gibi mi allah aşkına? *
  #5114974 :)
 3. 3.
  zengin bir ailenin istanbul emniyet müdürü olan şahsiyetin cehalettini ile birleşmesi sonucu karartmaya çabaladığı ezilenlerden olan bir ailenin çocuğunun kafasını kesmesi olayını gündemde tutmaya yönelik yerinde bir tavrıdır.

  yerindedir çünkü her saat başı görevinde facialara yol açan istanbul valisi ve emniyet müdürü gibi devlet memurlarının tavırlarından işin basına düştüğü görülmektedir.
  #5114999 :)
 4. 4.
  maksat bağcıyı dövmektir.
  #5115004 :)
 5. 5.
  ülke sınırların içerisindeki tek cinayetmiş gibi davranmaları ile ortaya çıkmıştır. olaya cinayet gözüyle değil de iğrençlik olarak bakalım bir de. bugün yolda yürürken, adamın biri alakasız bir kişiye kızdı diye vurulan kaç kişi var bu ülke sınırları içerisinde? yada kaç aile cinayeti işleniyor? daha bir kaç ay önce kızın teki annesini öldürdü ankara'da, bu kadar yer tuttu mu basında? yada para için annesini babasını kaç kişi öldürüyor her gün? ben bunca senedir bu topraklarda yaşamış biri olarak merak ediyorum. gerçekten art niyet yok merakımın altında. ama ilk kez mi kafası kopartılıyor bu ülkede? bak kafa kopartmaktan bahsediyorum. iğrenç lan?! ama ilk kez mi oluyor bu ülkede adam öldürme? yahu insan ailesini katlediyor, sen geçim sıkıntısı diyorsun. 'zaten metal müzik de dinliyormuş, satanikti bu çocuk' diyorsun.

  aslında bu fetişina altında ne var diye baktığımızda, sadece haber ruhunu görüyoruz ne yazık ki. habercilerin falan da umrunda değil zaten münevver'in kaçında yada ne amaçla öldürüldüğü. sadece bir kere halkın dikkatini çekmiş bir olayı devamlı gündeme getirmek yaptıkları. cem garipoğlu'nu, her gün bangır bangır şüpheli diye duyurdukları için kaçırmış olamaz mı bu adamlar? kuzu kuzu evinde odasında yatacak bir failin kaçışı sağlanmadı mı sanki? medya bu olayı aslında oyun olarak görüyor olamaz mı?

  olmaması için bir neden söylemek zor. medya ara sıra böyle olayları polisiye film senaryosu gibi aktarır, satışını reklamını yapar. sonra kapatır. sonra bir bakarız, bir süre sonra pat tekrar aynı hikaye. ölen ölür, kaçan kaçar, olan da ailelere olur. ama bu ülkede ailelerden sadece kurbanın tarafı sadece mağdur olur. televizyonlarda boy boy salak kadın programlarında konuşturulur, daha da dengesi bozulur insanların sadece.

  aslında çirkin, çok çirkin. medya, bel bağlanan medya. sapık ruhlu insanları yetiştirenler sadece aileleri olmuyor. medya var, anne babası çocukken ilgilenmiyor olabilir. peki ya doğumdan sonra ilk bir kaç yıl çocuk neyle zamanını geçirmiştir? televizyondur, medyadır. izledikleri o yaştan çocuğu şekillendirir. ve sonra kendi yarattığı canavarları medya kullanır, cem gibi, münevver gibi.

  daha gerisine de karışmaz medyamız. parkta otururken polis dayağından ölünür, sadece haber olur. koca istanbul polis teşkilatı baskın(!) yapar, baskını izleyen bir genç ölür. sorgulanmaz ama, neden? çünkü 'cız' olur bu ülkenin medyasına.

  en nihayetinde hala görülmeyen bir şey vardır. çürümek. ahlakımız çürüyor, değerlerimiz çürüyor. cinayetlerden korkan, haber yapabileceği cinayetleri de reality show tarzında sunan o iğrenç medya toplumu çürütüyor. bundan bir kaç sene evvel, amerika'da hani olur ya, otobanda suçlu kaçar polis kovalar, millet de canlı yayından izler bunları. daha sonra özenip, ünlü olma niyetiyle suç sayısı artmıştı. ondan sonra hırsız polis izlencesini ortadan kaldırmaya karar vermişlerdi. şimdi bakıyorum da... ünlü olmak isteyen milyonlarca gencin aklına aslında enjekte edilmiyor mu bu çirkinlik?
  #5115020 :)
 6. 6.
  haklı fetiştir; çünkü son zamanlarda türkiye'deki adalet, hukuk gibi kavramların aslında kocaman bir delikten ibaret olduğunu gösteren daha net bir olay olamazdı.
  #5115095 :)
 7. 7.
  kolbastı fetişini bile sollanmış vaziyettedir. *
  #5333942 :)
 8. 8.
  münevver karabulut cinayetine ali atıf bir açısından bakmaktır.
  #5333944 :)
 9. 9.
  (#5324197)
  #5333950 :)
 10. 10.
  çok doğru bir tespittir. gazeteler birinci sayfalarına götünü açan mankenler koymaya devam etmelidir. münevver karabulut vahşetini gündemde tutmak yerine paris hilton un son frikiklerine ağırlık verilmelidir.
  #5334157 :)
 11. 11.
  adli tıp raporlarını açık açık yazarak ailenin yarasını deşmeye devam eden basının yakalandığı hastalıktır.

  yok efendim kızın iç çamaşırında sperm varmış. yok işte 2 kişinin spermiymiş. belki kızı yerde sürüklerken bulaşmış olabilirmiş. belki cinayetten önce gerçekleşmiştir vs vs..

  ulan hiç mi vicdanınız yok. kendi ölen kızınız hakkında böyle haberlerin çıkmasına gönlünüz razı olabilir mi? hiç mi düşünmezsiniz o aileyi. bir kere toplumun bu kadar ayrıntıyı bilmeye de ihtiyacı yok. sen 2 farklı sperm izine rastlandı desen yeterli. ötesini niye karıştırıyorsun. zaten çok büyük bir acı yaşadılar böyle saçma sapan bilgiler vererek kızın aile üzerindeki hatırasına da zarar veriyorsunuz.
  #5334267 :)
 12. 12.
  keşke medya da bizim düşündüğümüz gibi baksaydı dedirten fetiştir. yani şu anlama geliyor ki, medya olayı ciddiye alıpta cinayeti açığa kavuşturmak için göstermiyor bu haberleri. türk halkı olarak bu cinayete %99 umuz üzüldük ve çıkan her habere faxlarla maillerle telefonlarla tepki verdik. ve cem garipoğlu denilen sapığın yakalanması için haklı bir tepki koyduk.
  bundan nemalanmaya çalışan medya ise çıkan en küçük bir ayrıntıyı, olayın başından alıp "bugün 80. gün" "bugün 100. güne geldi hala haber yok" diye ısıtıp ısıtıp önümüze sundular.

  medyada çok da sarmayan siyaset haberleri, dünya kupası vs. futbol turnuvalarının olmaması, seçimlerin eksikliği vs. den dolayı medya bu cinayeti çok güzel bir rant aracına dönüştürmeyi başardı. bu yüzden tebrik ediyorum bir kere daha buradan kendilerini. bal alıcağı arıyı biliyorlar çünkü. hepimizin hassas noktası haline gelmiş "kesik baş cinayeti" * * ni aile namusunu düşünmeden, insan hakları dinlemeden, msndeki konuşmalarından tutun cem sapığının ibizadaki videolarını göstermeye kadar abartmışlardır. yeter! ölünün üstünden bari rant yapmayın artık!
  #5377064 :)
 13. 13.
  medyanın, özellikle habertürk'ün yaptığı iştir. bu sabah gazetede münevver karabulut cinayetinde kullanılan testerenin fotoğraflarını yayınlaması ile de ayyuka çıkmıştır.

  bu nasıl bir habercilik anlayışıdır ki, bu nasıl bir düşüncesizliktir ki bu kadar rahat bir şekilde bu fotoğrafları yayınlayabilmektedir? filmlerde bile kanlı sahneler olması durumunda +13 ibaresi koyulurken medyanın bu durumuna kim, nasıl çare olacaktır? o koyulan kanlı testere benim bile psikolojimi altüst etmişken, sabah sabah bütün moralimi sıfırın altına indirmişken, bunu gören daha küçük yaştaki insanların psikolojisini kim düşünmektedir?

  sorularımın çokluğunun farkındayım ama artık yeter! bugünkü haberden ve fotoğraftan sonra kesinlikle bu işe bir çözüm bulunması gerekiyor. ve işin garip tarafı habertürk bunu bir habercilik başarısı olarak görüyor "ilk defa habertürk ele geçirdi" şeklinde. haydi bu olayla hiçbir ilgisi, alakası olmayan insanların psikolojilerini geçtim, bu insanların münevver karabulut'un ailesinin ne hale gelebileceklerinden de mi haberleri yok? zaten emniyetin elinde olan bir nesneyi, soruşturmanın gidişatına en ufak bir katkısı dahi olmazken yayınlamanın mantığı nedir?

  her şeyin üzerinden kar sağlamayı amaçlayan, bu kadar düşüncesizce hareket eden bütün medya kuruluşlarını bu vesileyle kınıyorum.
  #5377550 :)
 14. 14.
  hergün onlarca cinayetin işlendiği bir ülkede bu cinayetlerden birisini tutup magazin haberi yapmaktır. Artık mide bulandıran bir hal almıştır. Bu haberleri yaparak sadece rating hesapları yaptıklarını başkaca bir amaçlarının olmadığını herkes biliyor.
  #5377558 :)
 15. 15.
  cem testere almaya böyle gitti
  cem tuvalete böyle gitti
  cem manava böyle gitti
  tamam olay kötü fakat bu ülkede cinayete kurban giden tek kişi münevver değil.
  #5377572 :)
 16. 16.
  tsk çok iyi istihbaratımız var diyordu muhsin yazıcıoğlunu ve yanındakileri günlerce bulamadı(1)
  poliste aynı şeyi diyordu adamı aylardır bulamıyor(2)
  demek ki neymiş sen ordaysan eğer istihbarat vardır.3.sınıf amerikan filmi değil yaşam.
  e yukardaki 2 örneğe göre insanlarda ve artık ordu kadar güçlü hale gelmiş bi güç olan medyada birşeyler görmek istiyor.
  bara gidip uyuşturucu bırakıp sonrada oraya baskın yapmasını bizde biliyoruz!
  bunca yaşananın ortasında manşet haber olmaması hata olur denebilecek başlık.
  #5377586 :)
 17. 17.
  allah mekanını cennet eylesin öncelikle saygı duyuyorum. fakat, ülkemizin şu karışık günlerinde hergün şehit verirken bu olayın bu kadar afişe edilmesi düşündürücü bir durumdur. her ölüm erkendir, her ölüm acıdır. ancak birinin peşinden dolu dizgin giderken diğerine saygısızlık, haksızlık derecesini iyi ayarlamak lazım.
  #5377631 :)
 18. 18.
  Medyanın iğrençliğini tekrardan gözler önüne sermiştir. Kızın dekolte kıyafetler(sanırım bir davette falan çekilmiş) ile çekildiği fotoğrafları hangi amaçla, ne diye yayınlarlar çok merak ediyorum harbiden. Okulda, evde çekilmiş onlarca yalnız ve normal fotoğrafı dururken. Ayrıca adli tıp raporunu flash haber diye vermeleri, kızın ailesini düşünmeden haber yapmaları çok iğrenç.

  Kızının kafası kesilerek öldürülmüş. Katili bulunamamış.. Bir de medyanın bu iğrençlikleri ile uğraşmak zorunda kalacaksın. Ailesine gerçekten sabır diliyorum.
  #5377657 :)
 19. 19.
  birilerini nedense rahatsız eden fetişist.
  #5406611 :)
 20. 20.
  birilerini rahatsız eden fetişisttir çünkü medya, halkın üzerinde büyük etki yaratmaktadır. sen bu cinayeti gerektiği yerde halka sunup ayrıntılarını verirsen problem olmaz. ama sen bunu durmadan halka sunarsan, durmadan özendirici bir şekilde gösterirsen başka münevver karabulut'ların da haberini yaparsın.
  #5406647 :)
 21. 21.
  medya bu cinayeti gündemde tutarak üst makamdaki kişilere baskı kurmaktadır bir an önce katilin bulunması için.eğer böyle bir cinayet avrupada olsa o zaman görün sadece avrupa basını deyil tüm dünya basını ayağa kalkar.bizim halksa hala başka çocuklarıda bu haberlerle cinayete teşvik ediyolar gibi saçma sapan eleştiriler bulunmaktadır.
  #5406668 :)
 22. 22.
  Medyanın yapması gereken olaydır.Çünkü diğer katili aranan cinayetlerde katil zanlısının amcası çok zengin biri değildir.
  Fakat cem garipoğlu denen şerefsizin amcası çok zengin ve güçlü bir şahsiyettir.
  #5406711 :)
 23. 23.
  kırk yılın başında medya bir katil zanlısının yakalanabilmesi için fazla çaba gösterince yurdum insanında şişkinlik yaptı. ee haklılar tabi bunca önemli isimler cinayetlere kurban verildi basında en fazla bir ay yer edindi, unutuldu gitti ağır geldi bu bize ağır.
  #5406712 :)

medyanın münevver karabulut cinayeti fetişi ile alakalı başlıklar
6