bugün

tanrıça değil, canavardır.

Poseidon'la Athena'nın tapınağında yakınlaştıkları için Athena medusa'yı lanetlemiştir. güzelliğinin ve Athena'nın kurbanı olmuştur.

Poseidon da hiç sesini çıkarmamış. pis herif. Athena da anca gücünün yettiğine çemkiriyor.
zaten mitolojide hep insanlar zarar görür.
Yazıklar olsun. Ben başka bir şey demiyorum.Üstüne üstlük hem tecavüz edip sonra da öldürmek.Bunu ancak vahşi insanlar yapar.Affedilecek gibi durmuyor.Yapılan kötülükten kaçamazsınız.Ulan ne sapık Tanrılarmışsınız.Yazıklar olsun.insanda olsa da Tanrı da olsa bir onur,haysiyet olur.Yanlış.Onu o hale geçirmeniz yanlış.Kabul edin bunu.Erkeğin Tanrısı bile pislik!Pislikler!Bir de gelmişsiniz dost olmaya çalışıyorsunuz.Önce güzelim Medusa'nın hakkını ödeyin.Keşke biraz karakter sahibi olsanız.Sırf Medusa Mitini duyunca bile dost olma hevesim kaçıyor valla.Hep darp etme peşindesiniz.Böyle bir içinizde kin var inanılmaz!Yazık ki güzelim kadını hırslarınıza mağlup ettiniz.Özür dilesiniz bile kadın artık affeder mi sizleri?Suçunuz çok büyük.Her kimin parmağı varsa var.Bu çok vahşice.Savaş Tanrısı bile olsan bunu masum bir kıza yapamaz kimse!Hala ama hala kendi hırslarınızın peşindesiniz.Şahmeran bunları hak etmedi.Şahmeranın hak ettiğini düşünmüyorum.Bunlara baktıkça sizlerden ürküyorum.Nasıl yaparsınız bunu ya?Ben bu filmi küçükken de izledim.Şahmeran.Hiç hırs peşinde koşmuyordu.Sadece aşkı vardı o zamanda da.Çok yanlışlarınız var.O gün ona yaptığınız bu davranış bugün hala devam ediyor.Ve o yılan kadın oldu.Sizlerde yaptığınızla kaldınız.Elbette ki masumu korurum.Suçsuz ve günahsız bir kadın.Üstüne üstlük hırs peşinde de değilmiş.Sebep ne güzellik!Bu Kadın bunları hak etmemiş.Ne de sizin yaptığınız hak!Ben Medusa'cıyım.Poseidon onu yapmada bugün Medusa Herkülün kadın versiyonu olacaktı.Ayy bir de Poseidonun bundan zarar görmemesi ne kadar adaletsizce!!Sırf erkek diye ön planda olması!Bir de Medusadan her yerde cadı diye bahsedilmesi.Oysa hiçbir kötü davranışının olmaması.Elimde olsaydı intikam alırdım.Medusa'nın haline üzüldüm.Bugünkü gibi oluyor.Yapan yaptığıyla kalıyor.Konumu olan konumunu koruyor.Ama bizim gibi ölümlülerin namusu kirleniyor.Aynı Medusa'da olduğu gibi oluyor.Çok tuhaf bugün dünyanın iyiliğini sıvazladıkça
https://twitter.com/Sanat...tatus/1103222233911214080

çiçek gibi flood.

teknik olarak medusanın yüzünü gören kimsenin hayatta kalamayacağını düşünürsek, medusanın erkek olduğunu da düşünebiliriz.

zira bence erkek.
Gorgolardandır perceus denen it kafasını kesmiştir. Ayıp etmiştir. Bunun kanından Pegasus doğduydu Onu da ekliim de bari bi işe yarasın o kadar okuma
erkekten zarar gördüğü yetmez gibi yine bir kadının * hışmına uğramıştır. sonra da yavşak perseus tarafından kafası kesilmek suretiyle öldürülmüştür. amma velakin hakkı binlerce yıl sonra geri ödenmek üzere New York'a bir elinde perseus'un kafası, bir elinde kılıç tuttuğu, tüm çıplaklığı ve yüzünde incinmiş bir ifade ile durduğu bir heykeli dikilmiştir.
Başına gelmeyen kalmayan garibim bir mitolojik kişi. Sırtımda kocaman bir dövmesi vardır ayrıca.
Çocukluğumdan beri aşık olduğum en karizmatik mitolojik canlıdır.

Kardeşleri stheno ve euryale dir.

Medusa haketmediği halde kötü olarak yaftalanmıştır nazarımda.

Medusa ya bakarak zeus daha kötü aslında ama neyse...

Ekleme : athena kaşarı yüzünden kötü yansıtılmış ve görünümü değiştirilmistir.
görsel
Güzeller güzeli mitoloji karakteridir.
sehabe ile siyah isimli şarkısı bulunan kadın. sesi çok güzel. söyleyişi de.