bugün

tövbeler olsun.
Hurmadan iyi şarap olur, ama bu yapın için manasında değil, baruttan da iyi patlayıcı olur o zaman aleve ver kendini mukayese o.
Helâk olmayı hızlandıracak tezdir. Allah affetsin!
Arogdaki abimize bir kulak verin, böyle bir şey yaparsanız bana da anlatın, valla ilk defa duydum içki içmem de nasıl olduğunu merak ettim şimdi.
Hurmanın bir kutsallığı yoktur. Tez gıda mühendisliği için gayet normaldir. Peygamberimiz hurma yediği için sünnet olmuştur. Su da içmiştir,üzüm de yemiştir. neden "rakıya katılan su oranı" konulu araştırma tezleri şaşırtmıyor öyleyse?
her türlü şekerli maddeden fermantasyon sonucu alkol elde edilebildiğinden diğer rakı üretim proseslerinden farkı olmayan tezdir. Bazı nimmetlerden alkol elde edilip tüketilmesi daha fazla günah barındırmıyor. Neyden ürettiğinden çok içecek olarak içip içmemekle alakalı dini boyutu. Alkol haramdır. Medine hurmasından elde edilecek olan rakı da haramdır
Hurmayı Allah yarattı da üzümü Allah yaratmadı mı? Ha hurma ha üzüm ne farkeder alkol alkoldür. Üzümle yapılanını içince daha az günah olmuyor ya da hurmayla yapılanını içince daha fazla günah olmuyor. Günah günahtır.

Şeker oranı yüksek olduğu için fermente olması daha kolay olacaktır diye tahmin ediyorum.

Amaç alkol üretmekse bir şey diyemem. Ama sırf sünnet olduğu için, insanların değerleri ile dalga geçmek için hurma değil de başına Medine kelimesini ekleyip Medine hurmasından rakı elde etmek diye sunulduysa son tezi olsun ne diyeyim. Hurma kelimesi neyine yetmedi acaba. Sadece Medinedekiler hurma da diğerleri kestane sanki.
(bkz: allah yok din yalan)
ilginç. Ziraat fakülteleri kapatılsın yerine cami yapılsın.
görsel
Altı okka daşşak varsa demek ki!
Tabi lan manyak mısındır.