bugün

yav he he dediğim durum.

Ulan bakıyorsun 7bin yıllık tarih anlatılıyor okullarda, 6500 senesine Doğu Egemen, millet kalkmış iki bilgisayar, telefon üretti diye Batı'ya medeniyet diyarı diyor, tamam adamların şu anki üstünlüğüne bir şey diyen yok, zaten heriflerdeki eğitim kimde var sanki? O yüzden cahil kalmak ayrı, cahil bırakılmak ayrı, mesala iran örneği, adamlar eskiden neydiler bir gecede ne oldular, genel anlamda düşünürsek Avrupa'nın mantığı FB ucuza alamasın diye FB'nin istediği oyuncuya 2 katını teklif edip fiyat yükselten GS mantığı işte. Avrupa'lıların kendileri gelişiyor eyvallah da bırakmıyorlar ki dünyanın geri kalanı da gelişsin, şu an Batı istese, saklı gizli yapmasa bilimi dünya 100 sene atlar bir gecede, millet gelmiş iki telefondan, bilgisayardan bahsediyor, o 100 senelik birikimi tüm dünyanın hizmetine sunmuyorsa bu adamlar olmaz olsun öyle uygarlık, biz yiyelim, biz zenginleşelim, biz semirelim, diğerleri ölsün, kafa bu, Afrika'da açlıktan biri ölse Allah'a söverler, Afrika'yı o hale getiren Batı'ya söveni görmedim ben hiç ne hikmetse...