bugün

namusu bacak arasinda arayan insanın tam tersi insandır.

ilginçtir ki ''namus bacak arasında değildir modern olun yahu'' diyen kişiye göre namusu bacak arasında arayan kişi modern değildir. bu ister kız olsun ister erkek ona göre bir kız namus için evlenmeden bir erkekler beraber olmuyorsa ''modern'' değildir.

en azından yorumlardan ve yazılanlardan ben böyle anlıyorum.

şimdi herkes diyorki namus zar değildir efendim zart zurt yahu kardeşim modernlik zar mıdır peki? giyimde midir modernlik? bunlara cevabın evet olduğu halde ''zar da namus arayan kişileri neden yargılarsın ve gerici olmakla suçlarsın?''

ha birde bu kişiler türban konusunda ''efenim erkekler çok bagırıyor sizi ne ilgilendiriyor'' diyorlar. zar konusunda ise en çok erkeklerin sesi çıkıyor ve ''zar namus değildir sevişin'' diyorlar.

yoksa erkeklerin zar varda bizim haberimiz mi yok?
(bkz: dinci sacmaliklari)

edit: kadinlara okuz gibi davranmamak kadin haklarina biraz olsun destek vermektir. kadinlar bati da cok daha rahat yasiyorlar. bunun adi bacak arasinda aramak degil her yonden ozgurler. daha az dayak yiyorlar erkek egemen bir toplumda yasamiyorlar. en guzeliyse bedevi sacmaliklariyla zaman oldurmuyorlar. namus ve onur gibi kavramlar kadinin bacak arasinda degil yalan soylememkte bireysel olbilmekte hakkini arayabilmekte boyun egmemekte peki sizde bunlardan hangi biri var?/
(bkz: aradığınız medeniyete şu anda ulaşılamıyor)
(bkz: yenir mi ki bu)?
modernlik bir kiyafet giyerken acaba cehennemde yanar miyim diye dusunmemektedir. zira artik o safsatalar orta cagda kaldi. bir kiz erkek arkadasinin elini tuatarken onu operken acaba allah baba beni yakar mi zaten killimdan da cok rahatsiz oluyor diye dusunmemektir. bu tur seyler orta cagda kaldi. allah baba isi gucu birakip sevisiyorlar mi sevismiyorlar mi diye hesap yapmiyor. belki farkli bir paralel evrende baska dinler yoluyordur. herkez asti komik doktirinleri bir ortadogu kaldi.

bir kiz eger istiyorsa opusmekte koklasmakta ozgurdur. buna ne tanri karissin ne de 600 yillarda kalmis miladi dolmus doktirinler.
sacmalayanlar atlıyor tabi..

dini kural diyen var mı burada?

bagırıyorum bak. heyoooooooooooo dini kural diyen var mıııııııııııııııı aloooooooooooooooo sesiiiiiiiimmmmmmmm geliyor muuuuuuuuu ??

demekki neymiş sacmalamak iyi bir şey değilmiş. şimdi dini kuralı geç benim için namus bacak arasındadır. ateistde olsam bu fikrim değişmedi di mi?

ayrıca bu nasıl bir olaydır lan.

olm siz öyle düsündüğünüz için mi ateist oldunuz yoksa ateist olduğunuz için mi öyle düşünüyorsunuz..

ya da ben müslüman olduğum için mi böyle düşünüyorum yoksa böhyle düşündüğüm için mi müslüman oldum?

efenim duyamadım cevabı?

ben böyle düşündüğüm için müslüman oldum. müslüman olduğum icin namusu bacak arasında aramıyorum yani. kapiş cakma ateist.
#5112993 'nun sebep oldugu bir belirtiye kapilmis insandir.
insanların başkalarıyla ilgilenmekten kendilerine bakmamalarının dünyanın asıl sorunu olduğunu göremeyen taraflardan yalnızca biridir.

kim size soracak lan kiminle ne zaman sevişeceğini? bizler sizin ağzınızdan çıkan zırvalarla mı "orospu" ya da "süper namuslu" kişiler olacağız? kolay mı bu iş öyle? türkiye'de daha yüzlerce yıl gündem konusu olacak bu saçma davanın iki tarafı için de geçerli olmak üzere "kendi yargılarınızla geberin mümkünse, pisliğinizi sizinle ilgilenmeyenlere bulaştırmaya kalkmayın. çöplüğünüzde ya da sarayınızda ne bok yiyorsanız yiyin yahut yemeyin." diyorum.
sik sik duydugumuz dinci sacmaliklarindan biri daha.

sanirim nedeni dini kural diye adlandirilanm kurallar butununde.

bir kere bir erkegin 4 kadinla evlenmesi mumkun. peki hangi kadin sevdigi bir erkegi baskasiyla paylasir.

erkek aldatinca affedilmesi ama kadin aldatirsa recm olmasi gibi bir kuralda var.

buda kalamdigi gibi kadinlari hali gibi sarmak ve gercekten cok komik bir goruntu olusturmakta var.

obsesif sekilde kadinin ozgur olmasinda ve kadinin kadinsaligini gostermesinde deli derece yasaklamis.

turkiye disindaki tum musluman devletlerde kadina hayvan muamelesi yapiliyor. suudi arabistyanda kadinin arabasi surmesi restoranta girmesi yasak. iranda killi gozuken kadini kezzap atiliyor.

buyuk ihitmale kadinin cok ezik oldugu bir cevrende yetismis birinin kadinin bireysel oldugunu gormek cok sasirtici olur. muslumanlikla dincilike kadini ezmek dogru orantili. namus onur gibi kavramlar kadinca erkekte vardir ama bu onlarin bel altinda degil durustlugunde ve bireyseligindedir.
medeniyet dediğin insanın ta kendisidir, ama ne bacak arasından kovan, ne de bacak arasındakini kumbara sanan değildir.
yahu hala anlamıyor insanlar?

ben burada din dedimmi. ateist oldum allah yok lan bak diyorum bunu aha dedim şu an dinden çıktım okey kapiş ama hala namus diye bir kavram var bende. hala ben erkek olarak evlenmediğim birisiyle ilişki yasamak istemiyorum ve evlendiğim kişininde birisiyle ''evlenmediği halde'' ilişki yasamasını istemiyorum.

bak dinden çıktım bıraktım her bir şeyi. ruhumu özgürleştirdim. ama hala aynı şeyleri düsünüyorum.

işte sizin sorununuz bu bu yüzden çakmasınız bu yüzden kolpasınız.

düsünceleriniz sizi yonlendirmiyor siz yonlendirildiğiniz sekilde düsünüyorsun yani.. bak bu dediğimi iyi düsün.

sen ateist olduğun için mi bu şekilde düsünüyorsun yoksa bu şekilde düşündüğün için mi ateist oldun.

aynısı sen müslüman olan senin içinde geçerli.

eger müslüman olduğun için o şekilde düsünüyorsan sen müslüman değil atalarının dinine tapan bir put perestsin! bunu düsün..
(bkz: bir medeniyet göstergesi olarak sevişmek)
bu mudur? insan medeni olmak için düzüşmeli mi?
bu gerçeği kabullenmenin zorluğu,evlenene kadar düzüşmemekten daha kolay olduğu ortadadır.
medeniyet, ben düzüşücem diye senin tabularını görmezden gelmem mi?bu mudur?
namus meselesi yapıpta, en namussuz şekilde bunu dillendirmek nedir peki.
düzüşmek, iki insanın birbirini mahremine alması değil mi?
kimse zorla bakire olmayan bir vücutla da beraber olmak zorunda değilse evli evine köylü köyüne kardeşim.
kim ister ki ikinci el ayakkabıya binmeyi,arz talep olayıdır.zorunlu piyasa şartları da diyebiliriz.
demek ki;
düzüşüyorum öyleyse medeniyim, olmaz!
düzüşmüyorum öyleyse namusluyum, o da olmadı. -rasim abi, bu arkadaşa bi kalıp sabun.yaz benim hesaba.
doğru yere bakan insandır; kaymak gibiyse medenidir netekim.
modernlik her türlü insanla birarada yaşayabilme sanatıdır. işin özü bu, tanımı da.
ben soyluyum sen köylüsün, ben şöleyim sen böylesin diye ayırmamaktır.

ayrımcılık yapan kişi isterse donla gezsin modern değildir arkadaş. modernlik kıyafetle olmaz.
(bkz: kafayı bacak arasıyla bozmuş yemiş kırmış insan)
bacak arasıyla bu kadar uğraşmak bizim gibi geri kalmış toplumlara özgü bir muhabbettir.
milli gelir artışıyla beraber bu muhabbetler nostalji olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar