1. 1.
    medeniyet üniversitesi altunizade yerleşkesi
    medeniyet üniversitesi altunizade yerleşkesi
    Ciddi ciddi 3+1 eve üniversite açmışlar. mutfak kantin..
    2 -1 ... yerli ve milli
  2. 2.
    benim evin hemen üstü aslında buraları fethullah gülen hizmet hareketi'nin yani fetö'nün 1990'lardan başlayarak aynı yerde bulunan islam ansiklopedisinin de desteği ile örgütlendiği yer .
    fethullah gülen'in üs olarak kullandığı ofisi de burada idi .yol üzerinde ki (kısıklı caddesi) eski asya bank ve ganache pastahanesi arkası. fetö'nün üssü orasıydı .

yinede bölgenin aydın ve yerleşik bir nüfusa sahip olması nedeni ile örgütlenme yapamadıkları tek yerdir altunizade ve icadiye.

icadiye mahallesi ve altunizade mahallesi sınırları içinde ki tüm üniversiteler apartman katlarında başladılar sonra apartmaları komple kiraladılar daha sonra iş merkezlerini ya kiraladılar ya satın aldılar ve bölge liberal ve gerici yüksek öğrenimin üssü oldu .

kısa zamanda yayıldılar en son zaim üniversitesi köprü girişinde ki büyük binayı aldı.. (eski, şehir ün.)
    hala bir kaç apartmanda öğrenim olsa da artık 2-5-10 dönümlük arazilerde kampüs yapıldı ve çok büyüdüler.

bana göre hepsinin kuruluş ve sonrası aşamalarında hizmet hareketinin parmağını görürsünüz araştırılırsa.

öğrenim ise içler acısı daha evvel yazmıştım bir kaş üniversite öğretim üyesi ve öğrenci ile konuşmak nasip oldu çay sohbetinde ,yani eğitim yerlerde buradan çıkan ancak resepsiyon memuru olur.
    2 ... baris hemen simdi
  3. 3.
    Günlük kiralık ev diye geldik üniversite çıktı.
    ... masklavi
  4. 4.
    çen üniveçiçe mi olçan..
    ... yerli ve milli