bugün

bedevi emevi kanun isteyenlerin nefret ettiği kanuna medeni kanun denir.
bedevi emevi kanun isteyenlerin nefret ettiği kanuna medeni kanun denir.
Eşya hukuku kısmı insana fenalıklar geçirten hukuk disiplini.
Ay yapım yayınlanmayan senaryolar
görsel
(bkz: yersen)
Bu dersi prof dr bilge öztan dan almayan hiç aldım demesin.
Yarim sayfa uzunlugundaki pratiklerde, paragrafin sonlarina dogru yaklasirken bastaki olaylari unuttugunuz derstir. Vizelerin yaklasmasi ile birlikte lise siralarindan kalkip hukuk fakultesi amfisine oturmus beni üzmekte.
Ne kadar çalışırsanız çalışın, içinizde her zaman bir kuşku uyandıracak olan, hukuk fakültelerinin en sağlam derslerindendir. Final zamanı insanın gözüne uyku sokmaz.
medeni hukuka 16 saat çalışmayla hava atıyorsa bırakın avukat olmasın. Havayı mesleğe geçince canın çıkınca görürüm ben. hele gel bi müvekkillere anlat 16 saat ders çalııyordum diye. adam sana bakar avkat hanım ücreti biraz daha indirsek ya falan der. Hava atacaksanız gidin NASA da çalışın ya.
16 saat çalıştıktan sonra sözlüğe girip bunu belirtme ihtiyacı duyuyorsa kişi, o okulu bırak sınavı bile geçemez. Hukuk okuyorum ben havasıyla olmaz o iş.

Edit: "sadece son gece çalıştım derse hava atma gibi bir durumda yok istemediğim bir bölümde okuyorum şimdi siktir git" mesajı aldım.

Bu kafayla değil hukukçu, senden hiçbir şey olmaz şekerim...
idare hukukuyla ikisi bir olup insan hayatı nasıl kararıra yanıt olabilecek derstir. Çok fazla detay, çok geniş konular içerdiği için bir türlü bitmek bilmemektedir. Kişiler hukuku, aile hukuku, eşya ve miras hukukundan oluşur kendileri.
Anlamadığım, anlayamadığım, anlam vermek istemediğim ders. sanırım kalacağım bu dersten.
Oooo ben hukuk okuyorumcular gelmiş. Oğlum bari medeni usul hukuku, milletlerarası özel hukuk falan diye başlık açında, millet çömez olduğunuzu anlamasın. Uzmanlık alanım sayılır, takıldığınız bir nokta olursa yeşillendirin yardımcı olurum.
Hukuk okumayan birinin bile devlete girebilmek için bilmesi gereken şey. O zaman hukuk okuyaydık aga diyemiyor mecbur dershaneye gidiyorsun.
Anayasa hukukundan daha kolay olan hukuk fakültesi dersidir.
Havamı atmadan geçemeyeceğim. Ticaret hukuku, borçlar hukuku ve medeni hukuku aa ile vermiştim. Darısı vergi usul hukukunda....

Güzel dersti vesselam.
tamam yavrularım anladık. mesaj alındı. hepiniz hukukçusunuz.

artık evlerinize dönebilirsiniz.

1. ana hatlarının hukuk fakültesi birinci sınıfta görüldüğü, isviçre medeni kanunundan ve mecelleden esinlenilmiş kanunumuz.
dersi düzenli bir şekilde takip edip önemli noktalar not alınır ve sınavdan 2 gece önce kapsamlı bir tekrar yapılırsa aa ile geçilebilecek derstir.

yaptım oradan biliyorum.

edit: 2 gece önce derken, 2 gece önceden başlanırsa.
Nankör hukuk dalıdır. En çok çalıştığın ama hep en düşük notları aldığın ders olur. Hukuk 1de kitabını elden düşürmezsin hukuk 3te keşke biraz daha çalışsaydım dersin. Öyle kedi gibin bi şey işte.
Arkadaslar medeniden nasil aa ile gecilir? Bilen abiler bi yardimci olabilirler mi pls?
hukuk öğrencilerinin korkulu rüyası.

geceleri sabahlatan ders.

aç bırakan, susuz bırakan ders.

biraz abarttım sanırım. ama öyle. evet.
Ben bahar döneminde aldım bu dersi. ilk ders günü sınıfa girerken 3. Sınıftan arkadaşları gördüm. Kalmışlar mı lan bu dersten dedim dalga geçtim. Ve şimdi medeni hukuktan yaz okulundayım.
Hakkınızı helal edin lan dalga geçtiklerim.
Sınavdan da iyi alırım diyordum şimdi bi emin değilim.
Hay dilimi...

Zor bir ders. A.b.v.
Yarın bütüne gireceğim ders.ayrıca çok sıkıcı olan çalışılmayan ders.
finalden 78 alıp BB ile geçtiğim ders.

darısı diğer hakedenlerin başına.
Muhtemelen kalacağım ders.