1. 1.
  kendinden olmayana saygı diyerek ihaleyi açtığım özellikler bütünüdür.
  ... old mac donald
 2. 2.
  bunlardan biri de feminist ve lgbt kurum ve kuruluslarini def etmek. medeniyet sadece akademik kariyerle ve maddi guc ile olmuyor.
  ... arxaggelou
 3. 3.
  islamdan uzak durmak. Bir tane medeni müslüman toplum göster, ikincisini sormayacağım
  1 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
 4. 4.
  önce toplum olmayı becerebilmektir. daha bir arada yaşamayı beceremeyip her gün trafikte tekme tokat kavga eden, gene park yeri mevzusundan komşusunu vuran, toplu taşımalarda yüksek ses ile telefonla veya yanındaki ile konuşmaması gerektiğini bilemeyen, alt kattaki veya üst kattaki komşusunun haklarına saygı göstermeyen, yediği şeylerin çöpünü 3 metre ilerisinde çöp konteynırı varken yere atan, diğerlerinin var olmaları ile kazandıkları haklara saygı gösteremeyen, yazılı olmayan hiçbir kuraldan haberi olmayan insanlar daha toplum olmuş sayılmazlar ki üstüne bir de medeni olabilsinler.

  her şeyin başı eğitim. sadece okulda verilen eğitim değil temelden, aileden başlayan eğitimin kaliteli olması lazım ki önce toplum olmayı başarabilesin. sokakta akşama kadar avaz avaz bağırarak sağı solu yıkan çocuğuna bir gün "oğlum/kızım yaptığın ayıp bak doğrusu budur" demeyen insanlar yığını var bu ülkede. otobüste minibüste yaşlı insanlara, hamile kadınlara yer verilmesi gerektiğini artık kimse öğretmiyor görülebildiği kadarı ile. sen bir şeyler söyleyince/uyarınca o palak palak yanaklarını şişirip oflaya puflaya kalkıyorlar bir zahmet yer vermek için. ellerinden gelse dövecekler. bu çocuklar büyüyünce nasıl tipler olacaklar bunu bilebilmek için nostradamus olmaya gerek yok hani.
  2 -1 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  Cumhuriyet, insan haklarının, adaletin gelişmiş olması.
  ... selia
 6. 6.
  en başta adalet ve saygı.
  ... lagavulinvebazlama