bugün

zaten bu ülkede meclis kadar gereksiz bir kurum yok. söyleyin tek bir kodaman olmayan mv olabiliyor mu bu ülkede. yedirmezler çünkü.
mecliste uyurken bir yerleri incinmesin yazik. yazliklarinda dinlensinler.

memleketine gidemeyen, agir vergiler altinda ezilen asgari ücretlilere selam eder gibi.
Zaten seçim dönemi yanılmıyorsam 1,5 ay kadar çalışmadılar seçimlerde aktif görev alanlar haricinde. Yılın yarısını tatille geçirmiş olacaklar, acaba meclis restorant da tatil olacak mı yoksa gelip ordan ucuz yemeklerini yiyip geri dönebilecekler mi.
Çalışkan milletvekillerimizin tatil yapacağını sanan cahillere dert olmuş durum.

Siz ne saf insanlarsınız ya! Herkes tatil yapacaklar, yazlıklarına gidecekler falan demiş ya inanılır gibi değil.
Oğlum onlar hiç o kadar süre tatil yapar mı az düşün ya az akıllı ol. Asıl Şimdi harıl harıl çalışacaklar nereden arsa kapatırız, nereden ihale koparırız nerelere imar veririz iyi bir araştırmaya girişecekler.
Eee öğretmenler 6 aydır yatıyor kimse onlara ses çıkarmıyor amk..
zaten bir işe yaramıyorlar ama 3 ay tatil nedir arkadaş? çocuk musun, öğrenci misin sen? devletin 3 ay tatili mi olur?

eğer bir gün ülkeye yararı olan, işe yarar bir meclis kurulursa bu tatil süresinin 15 güne indirilmesi gerekiyor...
çözülmesi gereken meseleler için daha fazla mesai yapmalılar.
Millet öğretmenler yatarak maaş alıyor tatil yapıyor diye ağlıyorda milletvekilleri napıyor peki aq.. Üstelik öğretmenden kaç kat fazla maaş alıyor bu tipitipler şüphesiz..
çok gerekliydi zaten. işleri güçleri mecliste kavga çıkarmak veya birbirlerine laf sokmak bu embesillerin. aldığı maaşları da zerre hak etmiyorlar çünkü işlerini yapmıyorlar. mecliste telefonla mı oynayan dersin uyuyan mı dersin... koca bir kreşten farksız şu an meclis. halkın sorunlarına çözüm üretmek var mı? elbette yok. o meclisteki çoğu kişi çözüm üretebilecek bir zekaya sahip değil çünkü. al işte demokrasinin çatlaklarından biri... demokrasi abartılmış bir balondur.
hakimi, subayı, belediye çalışanı, profesörü; bütün devlet memurları emekli sandığına tâbi. milletvekilleri de emekli sandığına tâbi.

normalde emekli sandığına tâbi kişilerin bu hem çalışan maaş alması, hem emekli maaşı alması kanunlara aykırı. ya biri, ya biri.

milletvekillerinin saadece ve saadece kendilerine özel istisna yapıp, taa anayasaya ekledikleri madde var. onlar ahlak seviyesi o kalibrede insanlar.

görsel