bugün

meb öğretmenleri haftada 5 bazen 4 gün çalışırlar. dersane öğretmenleri yalnızca pazartesi çalışmazlar.
dersane öğretmenlerinin yaz tatilinde 2 ay maaşları verilmez.
ve en önemlisi. meb öğretmenleri, dersane öğretmenlerinden 2 kat daha fazla ağlarlar.
genel olarak dersane öğretmenleri daha iyidir. Çünkü, dersane öğretmeni daha fazla para almak, daha fazla tutulmak için sürekli kendisini geliştirmek zorundadır. Diğer öğretmenlerle yarış halindedir ki bu öğrenciye olumlu yansır. Aksi durumda kapının önüne konulacağını gayet iyi bilir. Meb öğretmeninin ise böyle sıkıntıları pek yoktur. istediği kadar kendini geliştirmek ve ya geliştirmemekte özgürdür.
dershane öğretmenleri genç ve dinamiktir. meb öğretmenleri dersin ortasında ölecek diye korkarsınız.
dershane hocası öğrenciye el kaldıramaz, meb hocası başkanın falan çocuğu olmadıktan sonra rahat rahat vurur.

dipnot: beni ilkokulda döven hocayı şimdiki koç gibi halimle görse o tokadı atıcak cesareti olurmuydu.
final dergisi dershanesinin bazı kurumları özdeşleşmiştir devlet öğretmenleri ile. özel ders için yapılan entrikaların aynısı bu kurumlarda mevcuttur.
meb öğretmenleri göt yalatır , dershane öğretmenleri göt yalar .

not : yukardaki bahsi geçen göt yalamak temsilidir.
berabere bitecek maçtır. hemde golsüz.
Para verdim bu adam daha iyi olmalı düşüncesinin ortaya çıkardığı kendini gerçekleştiren kehanetin sözlükte başlık sıçmaya bürünmüş halidir. Bütün eğitim kurumlarının özelleştirilmesi ve fakir vatandaşın çocuğuna paralı eğitimin kol gibi geçirilmesi için yapılan girişimlere önayak olmaktır böyle nurlu karşılaştırmalar.
meb öğretmenleri genel olarak yavaştırlar, üniversitede öğrendiklerini yıllar içinde kaşarlanarak aktarırlar öğrencilerine. pek azı araştırma yaparak derse gelir. fen lisesi öğretmeni falansa büyük ihtimal özel ders veriyordur ve diğerlerinden haliyle bir adım önde olmak zorundadır. ama dershane öğretmenleri hepsinden önde olmak zorundadır. bir soruya anında müdahale edebilmeli, anlamayan öğrenci veya daha fazlasını isteyen öğrenci için alternatif çözüm metotların tamamına hakim olmalıdır. boru değil o iş.