1. 1.
  milli eğitim zorunlu hizmeti çıkardı batıda sözleşmeli doğuda kadrolu öğretmenler yığıldı kaldı. Kaliteli öğretmenler bu memlekete vergisini ödeyen, kaçak elektrik kullanmayan, her seferinde 'devlet versin' diye tutturmayanların neden hakkı olmasın? tabiki bunlar kişisel görüşlerimdir. işinize gelirse
  1 -2 ... afyonlu
 2. 2.
  meb öğretmen alsın da zorunlu morunlu yaparız denilen hizmet.

  (bkz: ücretli öğretmenlik)
  2 ... xargn
 3. 3.
  anlamıyorum insanları yahu.
  bu aslında büyük bir ayıptır! evet zorunlu hizmet bu ülke insanına büyük bir hakaretdir, en azından öyle olmalı...

  her iki kelimenden biri ''o topraklar benim'' olacak, ondan sonra da oralara gitmekten imtina edeceksin, ''batıya'' tayinin olması için araya torpil sokacaksın, hiç bir şey olmazsa sırf doğuya gitmemek için ''işinden vazgeçeceksin'' ama yine de he fırsatta oralar benim diyebileceksin.

  öğretmen ve doktor. bu iki meslek gerçek manası ile türkiye de yok ! millet bu işleri sadece ''temiz iş güzel para'' olarak gördüğü ve o yüzden yaptığı için, bu zorunlu hizmet ayıbı daha uzun yıllar sürüp gidecek.

  ha o topraklar bizim tabi. ne diyordu şiir; gitmesekte , görmesekte o köy bizim köyümüz. tabi tabi, oralar hep bizim merak etmeyin.

  zaten orada hayvanlar var, ne doktor gitsin ne de ögretmen. size izmir yakışır , istanbul yakışır. ankara dan öteye gitmeyin. ama oralar bizim bunu her fırsatta dile getirmeyi unutmayın.
  9 -1 ... damdaki deli
 4. 4.
  doğuda çalışan sözleşmeli öğretmenlerin sayısı kadrolulardan daha çok. zorunlu hizmet sadece kadroya geçebilmiş öğretmenler için geçerli. burada olan sözleşmeli öğretmenlerin durumu daimi zorunlu hizmet kapsamına girer.
  gitmesek de kalmasak da orası bizim köyümüzdür demek çok basit. doğunun şartlarında çalışan bir insanın bence kaldıramayacağı şey yoktur. klişe bir cümle olacak ama hayata bakış açınızı değiştirir. yoksunluğun insana öğretemeyeceği şey yoktur.
  1 ... salsamsalsamnereyekadar
 5. 5.
  süresi artma ihtimali olan hizmet.

  http://www.ogretmendiyari...nlik-suresi-uzayacak.html
  ... delicious
 6. 6.
  http://www.zorunluhizmet....lu-hizmet-kac-yildir.html
  ... delicious
 7. 7.
  yapmakta olduğum hizmettir. aslında keyiflidir, samimidir. meslek hayatın boyunca aklında kalacak en güzel anıların oluştuğu yıllardır. bir o kadar da zordur. tabi bu söylediklerim doğuda zorunlu hizmet için daha geçerlidir.
  ... fikri muhim
 8. 8.
  Mesleğe doğu görevi sayılan ve iline 150 km mesafede bir köyde başladım.Sonraki durağım doğunun ta kendisi oldu ki batıdaki doğudan daha güzeldi diyarbakır (selam olsun oradaki dostlarıma) Sonra doğu görevimin bitmesine 6 aydan az bir zaman kala (sanki bu bir suçun cezasıymış gibi) af geldi. eş durumundan, doğu görevi sayılan başka bir (köyden bozma) kasabaya gittim sonra.il dışından 165 puanla gidemediğim Eskişehir merkez okuluna eş durumundan 14 puanla gidip beğenmeyenleri gördüm.En azından kısmen de olsa Eskişehir diye geldiğim ilçesi de doğu oldu şimdi.Sınıf öğretmenlerine sorsan ingilizceciler doğu yüzü görmüyor. Bana sorsan söverim!Tiyatronun nasıl bir şey olduğunu unutalı oldu bir hayli, 7-8 yıl oldu klasik müzik konserine gidemeyeli.Sanatın her türlüsüne müptela ben için elimde kalan tek şey kitaplar sanırım.Sanatsız kalan bir cincinnatus un yaşam damarlarından biri kopmuş demektir. yazık lan bana.
  2 ... cincinnatus