1. 1.
    "Gerek faşizm gerekse komünizm bu ve benzeri uygulamaları sıkça kullanmıştır. Askeri ağırlıklı rejimler bu tür uygulamaları temel almıştır. Bunun bir yansıması olarak da okullarda da kullanılmaya başlanmıştır. Bu aynı zamanda okulların ideolojikleşmesi ve askerileşmesi anlamına gelmektedir."

Bunun gibi türlü eleştiriler de bulunmuş meb öğrencilerin kafasına vurula vurula bu sözler dikte ediliyormuş... Madem okullar askerileştiriliyor o halde neden "her türk asker doğar" mantığı ile zorunlu askerlik yaptırıyorsunuz? Madem öyle askerlik serbest olsun asker mi yetiştiriyor bu ülke?

Türküm desen faşist
    Din dil ırk ayırmıyorum desen komünist oluyorsun ülkede

Sadece "Müslümanım" denmesini istiyor ve kabul ediyorlar. Bunun dışında kalan her şey ya faşistlik ya solculuk komünistlik ya da farklı kötü bir şey (onlara göre) ama Müslümanım dersen hiçbir sıkıntı yok sadece o serbest olmalı bu kişilere göre ülkede.

http://www.cumhuriyet.com...al_Andimiz_dilekcesi.html
    5 ... keyf kahyasi
  2. 2.
    Meb ne halde mk. Diyanet bile daha iyi durumda.
    1 -1 ... yok herif
  3. 3.
    Haklı söylemdir şu an sadece Kuzey Kore tarzı 5. Dünya ülkelerinde bu metodoloji uygulanmaktadır.
    1 -6 ... isminiunutanadam
  4. 4.
    Hem foşist hem gomanist çok merak ettim doğrusu bu ikisi nasıl aynı yerde oluyor.
    ... marshal walter model
  5. 5.
    Ellerinden gelse geçmişi silip Türkiye cumhuriyet'ini Tayyip Erdoğan kurdu diyecekler o yüzden şaşırtmıyor böyle şeyler. Sonuçta içişleri bakanı da et bulmayan balık yesin diyor.
    ... misaki meii
  6. 6.
    doğruluğu mu? çalışkanlığı mı? küçüklerini koruyup büyüklerini saymayı mı? yurdunu-vatanını sevmeyi mi? ülkemiz kurucusunun ilkelerine bağlı kalıp ilerlemeyi, gelişmeyi mi? hangisini beğenmediler acaba?
    faşistlik bir nebze de hadi komünistlik nereden çıktı çözemedim. türkün vatanında türküm demeyi faşistlik görmek de ne abes ayrıca.

ne mutlu türküm diyene.
    ... lagavulinvebazlama