1. 1.
    süper bi akp icraati.

https://twitter.com/umito...tatus/1059771715688058880
    1 ... diskapininmandali
  2. 2.
    ülkenin geldiği boktan durumu gözler önüne seren atamalardır.

aydında atanamadığı için intihar eden kardeşimizin hesabını nasıl vereceksiniz.
    4 -1 ... altan518
  3. 3.
    bu arkadaşların ahı peşinizi bırakmasın dedirtmiş olaydır.

meb in 900 suriyeli öğretmen ataması
    4 ... petrauskas
  4. 4.
    meb in 900 suriyeli öğretmen ataması
    Aklıma ne geldi.

Ülkenin insanı kendi ülkesinde dahi eziliyor. Yazıklar olsun.
    6 ... soundofsilence
  5. 5.
    Amerika'ya ingiltere'ye almanya'ya eğitim için gidince türk'ten mi ders alıyorsun ki; burada suriye'li öğretmen istihdam ediyorsun be eyy! ... (edebimden susayım) neyse.
    2 -2 ... babacarlos
  6. 6.
    olan hepimize oluyor, bunu biliyorum.

ancak dayanamıyorum:

oğlu, kızı eğitim fakültesinde okuyan, atama bekleyen kodumun ampüllerine girsin.
    5 -1 ... muhendis tarihci
  7. 7.
    AKP döneminde olmuştur.
    1 ... fokus
  8. 8.
    benim sözkonusu tweetten anladığım meb suriyeli çocuklara ders vermek için suriyeli öğretmen atıyor, ancak 6 tanesi türklerin de olduğu sınıfta ders veriyor.

böyleyse düzeltilmesi gereken bir durum mevcut.

yanlışım varsa düzeltin.
    ... raduyev
  9. 9.
    çok büyük bir göçmen sorunu içerisine girdik. sonumuz hayır olsun. ekonomik kriz göçmen mülteci karşıtlığı yaratacak gibi gözüküyor. sözüm ona atanamayan milyonlarca öğretmenin haklarını yiyenlere. ne diyeyim yazık oluyor bu güzel insanlara.
    3 ... letheways
  10. 10.
    tekrar söyleyeyim, ben suriyelilere en ufak bir günah bulamıyorum...

internette "mosul" deyin seyredin.. insanlar ne halde görün.. suriye yerle bir olmuş.. her yerden ceset fışkırıyor.. polis keşfettiği ve içi ceset dolu olan işkence odalarını artık araştırmıyormuş bile.. bütün şehirlere ölü kokusu sinmiş...

şu belgeseli seyredin, suriye ne halde görün.. belgesel ingilizce ama anlatılanları anlamanız gerekmez.. görüntüler (fazlasıyla) yeterli...
    https://www.youtube.com/watch?v=1A6qJhSsuWc+

bütün bunlar rizeli bir adamın halife olma isteği yüzünden oldu..

türkiye'ye tamamen hakim olmak...
    onun zevki için açılan osmanlı sultan saraylarına ilaveten sadece onun için inşa edilen iki devasa saray..
    20+ uçaklık özel uçak filosu..
    helaya bile 200+ mersedeslik konvoylarla gitmek..

yetmedi bu rizeli köylüye...

suriye'yi de istedi...

amerikalılar ve yahudiler gaza getirdiler rizeli köylüyü.. "büyük ortadoğu projesi eşbaşkanı olursun" dediler.. rizeli her biri en iyi amerikan üniversitelerinden mezun olan ve 4-5 dil konuşan bu adamları parmağında oynatabileceğini sandı.. o murat belge, ahmet altan, ece temelkuran, yıldırım türker gibi türk entellerini tufaya getirip kendi amaçları için kullanmamış mıydı?.. amerikan "entellerini" de tufaya getirmemesi için bir sebep yoktu..

rizeli kendi köylü aklına olan sonsuz güveniyle suriyeye daldı...

ve hem türkiye, hem suriye tarihlerindeki en büyük kazığı yediler...

türkiye'nin kaybettikleriyle ilgili upuzuuun listeler çıkarılabilir..
    ---milyonlarca suriyeli mülteci
    ---pkk nın suriye'nin kuzeyine yerleşip çok güçlenmesi..
    ---kaybedilen suriye ticareti..
    ---.....
    ama türkiye'nin suriye'de bu kayıpların karşısına konabilecek tek bir kazancını dahi göremiyorum.. suriye işi olduğu gibi kayıp yazdı.. bizim için ve suriyeliler için...

oysa rizeli sağlam dursaydı suriye'de iç savaş bu denli dallanıp budaklanmazdı.. biz de suriye de şu anda sonsuz derecede daha iyi bir konumda olurduk...

meb 900 suriyeli öğretmen mi atamış?
    ülkeyi 15 sene boyunca rizeliye emanet etmiş çomarlar için uygundur...
    bekleyin, daha da fena olacak..
    bunlar sadece başlangıç...
    türkiye suriye'ye bulaşmanın cezasını çok acı ödeyecek...

bir tek akp/hdp'li olmayanlar için üzülüyorum..
    öbürleri umrumda değil..
    4 -1 ... arbutus unedo