meb'in internet sayfasını hackleyerek sınav notlarını değiştirdiği için gözaltına alınan 10. Sınıfa giden bir liselidir. Bence bu çocuğu yazılım sektörüne sokarak kendisini kullanabilirler.

Haber içeriği:

Diyarbakır'da 10. sınıf öğrencisi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın not sistemini hackleyerek kendi notlarını ve devamsızlık durumunu değiştirdi. Öğrenci, durumun okul yönetimi tarafından fark edilmesinin ardından gözaltına alındı.

https://www.google.com/am...sistem-hack-not-degisimi/
(bkz: meslek liseli alert)
helal olsun dediğim liseli. göz altına alınmış. halbuki sınavsız kendi seçtiği bir bilgisayar mühendisliğine yerleştirilmesi lazım. ülkemizin böyle yeteneklere ihtiyacı var.

düzenleme: sanırım keylogger koyan bir lamer kendisi. yani muhteşem genç yetenek tahminim yanlış çıktı.
Hack değildir o az sakin olun. Müdür ya da müdür yardımcısından kullanıcı adı şifre filan çalmıştır. Ha hakketten hacklediyse başarısı için tebrik eder, aldığı düşük notlar ve bu becerisini bu kadar salakça kullandığı için ise ayıplarım.
okumasına gerek olmayan öğrencidir.

okul kimisine eğitim kapısı kimisine hamallıktır.

şimdi harran üniversitesi 9. öğretim işletme mezunları eksiler ama dünyada işler böyle yürüyor.
olm o kadar zekisin ders çalışsana.
ikilemde bıraktı beni. bir daha sözlükte "liseli lütfen" gibisinden bkz'lar vermeyeceğim. sağı solu belli olmaz bunların, hesabı hackleyip ona buna mesaj falan atar, saçma sapan başlıklar açabilirler. sonra mahkeme mahkeme "liseli yazmış" diye dolaşıp dert anlat.
"Zeki ama dersle ilgilenmiyor." cümlesi ile anılacak, trajikomik bir durumdur. Olayın yaşandığı ülkemde bu tip kötü bir olay başarı sayıldığı için de ayrıca utanma sebebimdir.
ösym nin de sitesine girince içerik güvenli değil yazardı.
daha yaşı küçük. cezası kamu hizmeti olmalı.

devletin yazılım bilmem ne işlerini vereceksin. baktın yetenekli, ıslah olma gayreti içinde bir de işe alacaksın.

cezalandırmanın amacı ıslah etmektir; öç almak değil.

bugünün küçük hackerı, yarın senin güvenlik bilgilerini koruyacak kapasiteye ve kişiliğe ulaşırsa, işte o gün sen artık büyük bir devlet olursun.
chrome f12 kombinasyonun dan oluşur.
Bu tarz ender zekalara normalde google gibi şirketler iş teklif eder. Bu çocuğa da aynısı olacaktır. ama cezalandırılması hoş olmamış. ben de denemiştim hack lemeyi ama başaramamıştim.
Şifrelerin aşırı zor olmasından dolayı epey sağlam bir hacker olması gerekir. O şifreyi deneyecek kadar bile akıl fikir yok bazılarında. Denese belki 1234 le bile girecek.
Ben de hacklemiştim lisedeyken ama google falan çağırmadı amk.
Öğretmenin şifresini veya bilgisayarını kullanmıştır. Bundan hacker olamaz olsa olsa lamer olur.
(bkz: cumhurbaşkanı danışmanı) olmayı sonuna kadar hak etmiştir.

Böyle değerlerimiz yitip gitmemeki, harcanmamalı.
öğretmenlerin kullandığı herhangi bir bilgisayara keylogger bulaştırarak yapılmış gibi duruyor.
güncel Önemli Başlıklar