1. 1.
    Malesef doğruyu kovalarken işin boyutunun değişmesidir.öz eleştiri yapmak her daim faydamızadır ben mealci biri olarak yazıyorum bunu. Mealcilik açık haliyle kuranı aç oku ayetlere göre yaşa artısı eksisi yok. Ekstaradan yapacağın tek şey meallerin tahrifini göz önüne almak. Kısaca salat ve namaz farklı anlamlar ifade eder ve sünnet adı altında islamda yeri olmayan adetlere karşı gelmek yatar. Soyut kavramları bir enerji olarak kabul eden yani iblis şeytan cin gibi. Kuranı bir şifre kitabı gibi yorumlayan farklı farklı bakış açıları türedi. Bu işlere kafa yormamın haddi hesabı yok benim diyen adamla saatlerce tartışırım fakat o kadar farklı görüşler duymaya başladım ki artık doğrunun ne olduğunu algılamakta sıkıntı yaşıyorum. Kimileri gibi sabit fikirli değilim bu salak ne diyor deyip geçmem. Kestirip atanlar zaten korkak tiplerdir tabularının yıkılmasından korkarlar bunlar müslüman dinli dinsiz ne derseniz aynıdır. Neyse işin özü allah bizi kalbimizin temizliğiyle niyetimizle hesaba çeker inşallah yoksa gerçek doğruyu bulmaya ömrüm yeter mi bilemiyorum.
    ... ktm li aynasiz
  2. 2.
    Salat ile namaz aynıdır. Kuran'da abdest, kıyam, rüku, secde, namaz vakitleri vardır.
    -2 ... selia
  3. 3.
    Salat et derken ayrıca ruku ve secdeden bahsetmenin mantığı nedir? Salat ve namaz aynı şeyler değildir. Allah ve melekler salat eder derken anmak destek olmaktan mı bahseder yoksa namazdan mı? Kuranı okumadan tartışmaya girmeyin lütfen.
    -1 ... ktm li aynasiz