bugün

bir zamanlar erhan güleryüzdü.
klibinde golge adam olarak gorunuyordu ve ve klibin basında bircok cocuk sans, talih, kader, kısmet 5 kuruuuuss seklinde bağırıyordu
(bkz: cem yıldız)
erhan güleryüz'ün ayna projesinden önce bir albumluk yapmış olduğu proje. kliplerde kendisini arkadan göstermekteydi, bu projeden önce kendisinin bir de solo çalışması vardı.. sonraları ayna projesi erol köseden çıkacağı ve bu ayna'nın çok büyük müzisyenlerce kurulduğu gibi bir şeye halk inandırılacağı için işte bu meçhul şarkıcı çok büyük bir rockcı, çok büyük bir müzik adamı falan denilip kim olduğu merak ettirilmişti. sonra adı erhan güleryüz dediler, ben çevremde hiç tanıyanının olduğunu hatırlamıyorum. en güzel 3 şarkısını ise erhan güleryüz ayna projesinde coverlamış ve belki de daha güzel dinlenilebilir bir havaya sokmuştur.
(bkz: garibim)
(bkz: seni çok seviyorum)
(bkz: ay değil mevsim değil)
şahin. (bkz: ağla yürekli çocuk)
türk müzik tarihinin en yaratıcı imajı.

kendisinden başka herkes erhan güleryüz olduğunu biliyordu sanırım.

hayır benim merak ettiğim fikir aşamsı nasıl gerçekleşti bu olayın. çok ilginçtir eminim.
çektiği klibin bitimine kadar yüzünü ön profilden bir türlü göremediğimiz gizemli adam. ya yüzü görünmez, ya gözlük takar, ya da albüm kapaklarında gölge adam olur. değişik birisi, ilginç. e tabi bunların yanında samimi ve mütevazidir de. ''sanatçı'' sıfatını son damlasına kadar hak eden bir insan. bu isimle kalmaya devam etseydi belki çok karanlıkta kalacaktı, müzikten anlamayan, sanata değilde başka şeylere takan dallamaların hedefi olacaktı. iyi bir dönemdi yinede. çirkin karizması diye tanımlanan insanların başını çekenlerden kanımca.