1. 1.
  geleceğe dönüş serisinde ki McFly ailesininin bir ferdi olan marty piçi'nin ''Tannen''ları doktor sayesinde gelmişini, geçmişini skip atarak maymun etmesinden doğan yavşaklıktır.

  ilk filmde marty'nin babası tam bir sünepe, ezik, kaybedenken bu piç marty geçmişin ayarlarıyla oynayıp genç biff Tannen'ı madara edip, babasının götünü kurtarıyor. 4 parmak içerden kaşıntısı olan annesi zaten o sünepeye verecekti. sırf hava amk. neyse bu götveren geri dönüyor bi bakıyor biff taşak oğlanı olmuş, baba mcfly'a bi özgüven gelmiş. tam gidip Jennifer'e yaslayacakken o da ne doktor geri geliyor. zaman makinasını insanlığın yararı yerine mcfly'ların götünü toplamak için yapmış sanki pezevenk.

  marty yeni geldim doktor bi cenıfıra yaslayaydım diyor. ama doktor kararlı sonra yaslarsın çocuklarınızın götünü toplayalım diyor ve hooop gelecekteler. bu seferde marty kendi pijlerinin sorunlarını çözmeye çalışırken yaşlı biff mevzuyu çakıyor ve sittim şimdi geçmişinizi diyerek dahada bi geçmişe gidip mcfly ailesinin hayatını gondikliyor. marty ve doc geriye bi dönüyor hill valley olmuş kurtlar vally. her yer kaos, her yer terör.

  doktor gene baştan başlıyoruz diyerek geçmişe dönüp biffi maymun edip geleceği kurtarıyorlar. doktor yediği yıldırımdan sonra 1885'e gidiyor ve mektup yolluyor. beni siktiret kendini kurtar diyor marty'e. tabi marty çakal doktoru bırakırsa götünü kim toplayacak diyor ve hooop vahşi batıda.

  tannen'ları gondiklemek için and içmiş marty bu sefer biff'in büyük büyük babasını madara ediyor ve üçleme böylelikle son buluyor. bu filmin mağdur olanı tannen ailesidir.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 2. 2.
  hooopp!

  orada duracaksın bilader!

  naif-american bir aileye böyle ithamlarda bulunamazsın..

  haddini bil!
  ... artificialhuman