bugün

Maçta işler takımı adına iyi gitmediğinde dua eden taraftardır.Her takımda mevcut olabilir böyleleri ama ben kendilerini fenerbahçe'den öğrendim.Allah'ı tanıyamamış idrak edememiş insanlar olurlar.Zira Allah dua edileni çok olanın değil hak edenin, çalışanın, çabalayanın yetenekli olanın yanındadır.Allah'ın adaleti bunu gerektirir.
mantıksız önerme. şimdi allah çalışanın yetneklinin yanındaysa öyle maçlar biliyoruz ki misal 1999 fenerbahçe galatasaray maçı galatasaray tek kale oynadı ama johnson frikikten bir kere vurdu gol oldu. hani adalet? dua etmek manevi bir şeydir, sonucu etkilemez. etkilerse şike olur ayrıca. *
belirtmeden olmaz:galatasaraylıyım
hangi olayda hayır, hangi olayda şer olduğunu aciz olan insan bilemez. orası ayrı. tebrik edilesi taraftardır. zira sadece maç için değil, her olayda önce allahtan medet ummak lazım gelir.
genelde kameralara takılır. maç özetlerinde de 3 saniyeliğine ünlü olur.
takımının kazanmasını isteyen taraftarın yaptığı binevi totemdir. ben de çok yaptım. hatta çocukken abdest alıp namaz kılmışlığım bile var. sonra baktım beşiktaş'lı olunca hatim indirsen dahi bir şey değişmiyor oluruna bıraktım artık.
(#15137417)