bugün

Değişen Türkiye’de artık yeri olmayan erkektir. Arada bir denk gelir böyleleri ama evde süt dökmüş kuzu gibidirler. Sadece şekilleri kalmış.
https://galeri.uludagsozluk.com/r/haggar-1040858/
Çocuklar duymasın'ın yayınlandığı günlerden sonra değeri kalmayan asarım keserim erkeğidir.

Ben erkeğimi en çok bulaşık yıkarken düşlerim oysaki.

Ocakçı erkeklerin olduklarını iddia ettikleri erkekler de bu gruba dahildir.
sene 2012 falan ben Serhat diye ölüyorum kıyıda köşede. lisedeyim, bir senelik bir beraberliğimiz var ve baya da acıtan bir ayrılık hikayemiz. serhat dünyanın en rahat, en sakin, en uyumu insanı o zaman.

neyse zaman geldi geçti, 2017'de yollarımız kesişti. aynı romantizm bulutunun içinde, enfes bir göl manzarasına karşı tekrar denemeye karar verdik.

aşk bu diyordum o aralar. allahtan da utanmamisim, neyse dur. her gün birlikteyiz, kaçan beş yılı telafi ediyoruz, birbirimizi baştan tanıyoruz, romantizm, duygu yoğunlukları falanlar filanlar.

sonra şöyle bir şey oldu..

ebru neredesin? neden haber vermedin? bana haber vermeden gitme. neredesin geliyorum. kimlesin? ne zaman dönersin? ben geleyim alayım. ne ara gittin? yaninda kim kim var? ben tanimiyorum, gorusme.

!!

eşim dostum diyor ki ebru ilişki böyle bir şey

normalmiş? fuck off..

neyse bir ay dayanabildim. bir ayın sonunda dostluğu korumaya karar verdik. fingir fingir dostluk da olmaz da neyse, o başka bi girdinin konusu.

zaten haalihazirda muhteşem bir adamı, kendi perspektifinde tanrilastirsan bile onu oradan yerin dibine sokacak bir şey varsa o da maçoluktur.

aynalı tahir nesli de değilsiniz ki ansna, nereden öğreniyorsunuz bunlari?
kadınların romantik erkek seviyoruz demelerine rağmen içten içe taptıkları erkekdir maço erkek.
içgüdüsel bir olay galiba domine edilmek hoşlarına gidiyor.
bir karo erkek değildir.
Maço erkek deyince kadinı döven erkek gelir çoğuna. Halbuki maço erkek sevdiğini koruyan saçının teline zarar gelmesin isteyen evi ben geçindiririm kafa yapısındaki adamdir. Şahsımın titridir bu. Ben de maçoyumdur. Dayakçı tipler ise maço değil de barzodur.
GÖZLEMLERiME GÖRE KADINLARIN % 70 80 LiK KISMI AÇIK VE NET MAÇO ERKEK SEViYOR.
BUNUN NEDENLERi BAŞLICA ŞUNLARDIR;
-MUHAFAZAKAR AiLE YAPISI
-KORUNMA VE SAHiPLENME iÇ GÜDÜLERi
-ERKEĞiN SERT VE HAŞiN OLMASI GEREKTiĞi DÜŞÜNCESi
çoğu kadın maço erkek istediğini söyler ama aynı zamanda da "ben kadınım bana karışamazsın","istediğimi giyerim","istediğim insanla görüşürüm" triplerine girer, hele hele o maço (öküzden hallice davar) günün birinde sinirine hakim olamaz ve o kadına fiziksel müdahalede bulunur (maço erkeklerin kadına şiddet eğilimi %90 oranındadır. )

eee ne oldu senin maço erkek ?
yedin dayağı...
deydi mi ?
romantik, saygılı, kişiliğine ve düşüncelerine değer veren o adamı red ettiğine ? (hatta aldattığına...)
yedin işte dayağı...
hani kendini kadın gibi hissettirmişti sana ?
şimdi neden ağlaya ağlaya beni arıyorsun :(
beni aldatıp, o adama giden sen değil miydin...
.....
.

Cogu kiz maco erkek seviyor. Aslindaa biz erkekler nasil yumusak zarif naif hanim hanimcik bir kiz istiyorsak onlarda tam tersi maco sert erkeklerden hoslaniyor. Cok dogal bir istek.
kavga etmek için bahane arayan erkektir.
muhtemelen çok yaşamaz.
bir zamanlar sesi yüksek perdeden çıkan, abartılı sert ve sinirli tavırları olan, göğsünü şişirip omuzlarını geriye atarak yürüyen erkek türü olup, meriçlere bile saygı duydurtacak tiplerdir. hülasa; böyle bir tiple iki entelektüel muhabbet mümkün müdür, değildir.

gerçi böyleleri de pek kalmadılar artık alfa, meriç vs. gibi şeyler peyda oldu...
işin ucuna dini sokarsak maço bir erkeğin sergilediği hiçbir davranış hoş görülmemiş bütün büyük dinler için geçerli. konuyu toplum ahlakı veyahut tarihi açıdan ele alırsak kadın her zaman korkulan, cezbedici ve efsünkâr gibi bir çok tanımı ele alan cinsiyete maçoluk yapmak sadece koca bir ahmaklıktır.
Ya benimsin ya kara toprağın !!11!1!
Benim yakın bi arkadaşım kocasına neredeyse tuvalete gidebilirmiyim i soracak hale gelmiştir. Ve kukla gibi o ne söylerse olumlu olumsuz bana aktarma eğilimindedir.
Maço diye tabir ediken bu cinsler genellikle örnekteki gibi sevgililerini yada karılarını her türlü köleleştirme eğilimindedirler. Bir yandan da başka kadınları da kaş göz arasında elden geçirir bu tipler.
Erkekliği maçolukla özleştirmek o kişinin tamamen çıkarına ve kolayına gelen bir durumdur. Hem kibar, hem hoşgörülü, hem becerikli, hem bakımlı, hem anlayışlı, hem de iyi bi aşık olmak o erkek için zor bi roldür çünkü.
Tahammül edemeyeceğim erkektir. Lafımı sözümü geçiremeyince ben geriliyorum.

Genelde saftirik kızlarla baya mutlu olurlar.

Ne var efendim gitmeyeceksinmiş, yapmayacaksınmış. Ama sen desen iyi bir terslenir oturursun. Yok yok, hemcinsim ciddili salak.
Gereksiz erkektir.
ulan kiz sevgilisini arıyor 'aşkım arkadaşlarımın erkek kardeşi var sorun olur mu?' -çocuk 15 yaşında. 'denize girebilir miyim?'

siz gerizekali misiniz? gerçekten soruyorum ya ben çok gavat adamlarla takıldım bu sırada? izin almak ney lan?

lafa bak 'benim kadınıma ve bana yakışmaz?'

kardeş ne diyon ya diye masayi devirip kalkip uzaklaşasın gelir.

normaliniz mi bu? ben mi gavatlaştım? maço bir turkiye ye mi uyandik? ben mi yanlis insanlarla arkadaslik ediyorum?

allahim!
daha da çok sevilmeye layıktır bana göre.
kulağında küpe, kısa paça pantolon erkek yerine maço bir adam sevilir, severim...
En katlanılmaz erkek modeli. Modası geçeli asırlar oluyor.
erkek dediğin kadınına yerine göre maço, yerine göre kılıbık, yerine göre yumuşak, yerine göre sert olmali.
kızları anlamak güç hem benim sevgilim maço olacak het höt diycek hem de şiddet uygulayınca şikayet ediliyor. kadınlara sesleniyorum efendi erkeklere değer verin krolara, maçolara sen erkeksin aslansın gazı verdikçe kadına şiddet son bulmayacak.
Nerde çıksın karşıma. Maçomuş. Sanki bana film çekiyor. Bi düz dur düz kasma bu ne ya. Mozaik pasta gibi şekiller şukullar. Alakasız yerde alakasız tavırlar.

Neyse kaçtım.
tam olarak beni yansıtan bir ifade.
Kadınların çoğu bunları sever ama siz maçoluk görmemişsiniz ya da mazoşist filan olmalısınız. Ortada ben maçoyum öhöhöh diye dolananlar yarım sayılır. sonra dayak yiyince de maçomdur döver de sever de dersiniz. Bir yere kadar iyi hafif maçoluk ama tamamıyla maço olsun erkek gibi erkek diyenler de var bilemedim canına kastı olsa gerek her açıdan ruhen fiziken. Ya da yönetilmeyi seviyorlar cidden... ruhunuzu yorarlar bir daha düşünün derim ama elbette onları da birileri alacak ya da zorla alacak.
güncel Önemli Başlıklar