1. ?.
  '0' gibi görünen ihtimaldir.şöyle ki;opet yönetim kurulu başkanı fikret öztürk bugun yaptığı bir yaptığı açıklamada, akaryakıt üzerindeki vergilerin yüzde 0'a inmesi halinde bile nazotun birim fiyatının 1 ytl'nin altına inemeyeceğini belirtmiş.
  işin ilginç yanı eğer bu açıklama kesinlikle gerçeği yansıtıyorsa,şu günlerde seçim meydanlarında şimdiden bunun vaatlerini veren parti liderlerinin karşısına çiftçimiz çıkıp hesap sorunca ortaya çıkacaktır.
  eğer müstakbel iktidar bu vaatlerde bulunanlardan bir tanesi olursa,bu imkansız gibi görünen durumu gerçeğe çevirdiği için halk ona 'işte gerçek siyasetçi' diyecektir.ama öyle görülüyor ki bu gidişle; seçmen yine vaatleri altında ezilen bir grup siyasiye 'işte bildik siyasetçi' diyerek bir kez daha hayal kırıklığına uğramaktan kurtulamayacak.
  -2 ... a nick
 2. 1.
  cem uzan'ın iktidar olmabilme ihtimaliyle aynı orandaki olasılıktır.
  ... ne vakit seni dusunsem karnim guruldar
 3. 2.
  "çiftçilere özel mazottaki vergiyi kaldıracağız. mazotun litresinin 1 ytl olması mümkün değildir" diyen baykalın haklılığını ortaya çıkaran açıklamadır.
  1 -1 ... kavraal
 4. 3.
  sermaye baronlarının tutuşması üzerine gelen açıklamalarında, imkansız havası yaratılan durumdur.

  babalar gibi olur kardeşim. mazot 1 ytl o la cak!
  1 -3 ... arude50
 5. 4.
  cem uzan dan adam olma olasılığı kadardır. kimine göre yüksek kimine göre imkansız.
  ... imitasyon
 6. 5.
  (bkz: mazot bedava olacak)
  ... janjan
 7. 6.
  (bkz: mazot alana araba hediye)*
  1 ... kavraal
 8. 7.
  türk tarımında unutturulan, dünya sanayi devlerinin çiftçisinden esirgemediği, bir tarım politikası olarak sübvansiyon hatra getirilse yüksek olduğu anlaşılacak olasılık. vaat edenlerden beklentim yok o da ayrı.
  1 -1 ... sıpa
 9. 8.
  gerçekleşmesi halinde şiftçilerimizin kullanmış olduğu kendilerine has bazı cümlelerde postmodern değişiklikler yaşanacaktır..

  - bey nereye!
  - su tarlayı mazotlayıp da geleyim..
  ... martyns
 10. 9.
  mazotun fiaytının 1 ytl olması bile büyük kocaman bir yalan iken 1 ytl nin altına düşmesi daha büyük yalandır..

  hayın benim anlamadığım buna insanlar nasıl inanıyor..hadi sıradan insanlar inanıyorda bu memleketin gazeteleri televizyonları neden çıkıp bunun yalan olduğunu, bunu söyliyen siyasetçilerin milletin gözünün içine baka baka yalan söylediğini haykırmıyor..

  aslında bu olay ülkemizde yapılan siyasetide onu yapan siyasetçileride çok güzel bir şekilde ortaya koyuyor..sizin gözünüzün içine baka baka size yalan söyliyen birisi düşünün ve aynı kişinin yaşadığınız ülkeyi yönetmeye talip olduğunu hatırlayın..ve bazı insanlarında bunlara oy vereceğini düşünün..evlerden uzak akıllara zarar bir durum gerçekten..
  -1 ... msd