1. 1.
    (bkz: sözlük yazarlarıyla röportaj) projesinin ilk röportajı. Sorular zamanla daha iyi olacak.röportajı veren arkadaşa teşekkür edip başlayalım.

öncelikle hoşgeldin. sorularıma başlamadan önce, cevap vermek istemediklerini pas geçebilirsin. lafı çok uzatmadan sorulara geçelim.

1- reel hayatından bahseder misin? kaç yaşındasın nerede yaşıyorsun. meslek öğrencilik durumu nedir?

24 yaşındayım. istanbul şişli'de yaşıyorum. gazi işletme mezunuyum. mezun olur olmaz galatasaray üniversitesi üretim yönetimi ve pazarlama tezli yüksek lisans'a başladım. aynı anda da yaklaşık 4 aydır bir oyuncakçılık firmasında sosyal medya ve dijital pazarlama stajyeri olarak çalışmaktayım.

2- kaç yıldan beri sözlüktesin. bu kaçıncı hesabın?

Bu sözlükte yaklaşık 5 yıldır varım, bu hesabım benim ilk ve muhtemelen son hesabım olacaktır.

3- neden bu sözlüktesin. ortamı sevdiğinden mi alışkanlıktan mı yada başka bir sebep?

bu sözlükte olma sebebim ekşi sözlük'ün bir alternatifi olması. yani ekşi sözlük'te çaylaklık süresi bitmediği için ben de burayı tercih ettim, gayet de güzel ortamı var buranın fakat insan doğası gereği ulaşamadığı kişiye, yere ulaşmak ister ya ekşi'ye ulaşamadım bari elimde uludağ sözlük olsun diye burayı tercih ettim ve yaklaşık 5 yıldır (3 yılı sadece okuyuculuk son 2,5 senesi yazar olarak) bu müessesenin içindeyim.

4- sözlükte ne kadar süre daha kalmayı düşünüyorsun?

sözlükte hesabım silinene kadar kalabilirim, bunun seneyle bir alakası yok. sıkılmamla ilgili ya da dediğim gibi yönetim ile alakalı bir durum.

5- uludağ sözlük denince akla gelen ilk 3 şey?

troll hesaplar, mesaj sistemi ve galeri.

6- sözlükte en sevdiğin 3 yazar?

bana kalsın. fakat müzik ile, sinema ile alakalı olan yazarları yakinen takip ederim, etmeye de çalışırım

7- sözlükte en nefret ettiğin 3 yazar?

keşke 3 ile sınırlandırabileceğim kadar az olsa bu haşeratların sayısı.

8- sözlükte özellikle sürekli olarak entrylerini takip ettiğin birileri var mı varsa neden?

sürekli olarak takip ettiğim birileri var, bunlar aynı zamanda benim takip ettiğim insanlar. nedeni mizah, kültür, düşünce barındırması yani boş bir insan olmadığını düşündüğüm birilerini takip ederim ben.

9- başka sözlüklerde yazıyor musun burayı diğerlerinden ayıran nedir?

itü sözlük (instela)'da da yazarım fakat burada çevrimiçi (online) kişi sayısı daha fazla olduğundan yaptığınız herhangi bir şeyin geri dönüşlerini çabucak alabilmek bu sözlüğün en büyük nimetlerindendir.

10- sözlükte 3 şeyi düzeltmek istesen bunlar neler olurdu?

kafasına göre hareket eden yönetim kadrosunda her kim veya kimler varsa onları çıktıkları yere geri yollamak isterdim öncelikle. ikincisi, trollere izin verilmesini şiddetle kınıyorum bunların da düzeltilmesini beklerim. son olarak da bana bozuk gelen şey, en ufak bir siber saldırıda sitenin çökmesidir.

11- zall hakkındaki düşüncen?

tanımam, nedir, kimdir haberim yok.

12-röportaj projesini nasıl buldun?

güzel bir düşünce en azından sosyal medyayı gerçekten "sosyal" bir şekilde kullanabilmemizi sağlamışsın.

Röportajı gerçekleştirdiğim arkadaşa samimi açıklamaları için teşekkürler.
    5 -4 ... 1 station insani