bugün

dört kafadarın hocayı kafaladıklarını sanıp girdikleri sınav.
-öğrenciler: hocam sınava gelirken arabanın lastiği patladı valla o yüzden giremedik çok çalışmıştık yokda billahi...
-hoca: olur çocuklar mazeret sınavı yapayım sizlere geçin bakalım herbiriniz bir köşeye yazın bakalım soru 1) arabanın hangi tekeri patladı? soru 2) arabanın tekeri nerde patladı? cevaplamaya istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz, her soru 50 puandır başarılar dilerim...
-öğrenciler: nası yaniii laannnnn????????
vize için mükemmel birşey olup final için hiç önermediğim sınavdır.

herkes tatildeyken finale çalışmak kadar kötü birşey yokmuş meğer.
üniversitelerde kaçırdığın bir sınavı telafi etmekte sunulan bir fırsattır.
Ayrıca mazeret sınavına girmek için ne gibi şartlar öne sürülmektedir merak etmekteyim aydınlatan bir yazar arkadaşım olursa çok sevinirim.
verdiğim rapor ile hak kazandığım, zamanını kaçırarak hakkımı kaybettiğim sınav. e tabi, burası gazi üniversitesi...

mazeret sınavına kalan öğrencilere, " duyuru " yoluyla ulaşırsınız. mantıken de duyuru, öğrencilerin görebilecekleri en kolay yerlerdir. ya da duyuru panoları bu iş için yapılmıştır. aklı başında her insan öğrenciler için yapılan bu sınavı, bölümün en uygun yerinden öğrencilere duyurmalıdır. aksi halde yaptığı " zorla sikiş " olur. e takdir edersiniz ki zorla yapılan sikişten bir cacık olmaz.

bizim aklı selim hoca duyuruyu kendi kapısına asarak büyük bir alimlik örneği göstererek benim gibi bir nev-i şahsına münhasır öğrenciyi şaşırmıştır. amına koduum dersiniz zaten 7. alışım, hala bir ibnelik çıkartıyorlar. bugün odasına gittiğim hoca ile diyaloğumuz:

- hocam mazaret sınavı ne zaman olacak acaba, bir bilgilendirme yok aşağıda.
+ mazeret mi, sabah yaptım ben onu.
- nasıl hocam, aşağıda duyuru yok.
+ duyuruyu kapıma astım.
- hocam bütün hocalar aşağı asmış, sizinki yoktu bu nasıl bir sistem.
+ böyle şeylere çok kızıyorum. sen şimdi sağda solda hoca beni sınava sokmadı dersin.
- demem hocam, hata bende.
+ gelip kapıma bakacaksın .. .. .. .. bıdı bıdı
- tamam hocam tamam ( çat ) kapı kapama efekti.

ben bu zihniyeti sikeyim kardeşim. sizin yapacağınız sınavı da alacağınız parayı da...

ulan bir sınava 200 kişi girer de en yüksek not 60 mı olur göt!

bu sistemi sorgulamayan bir ülkede harbiden bir şeyler eksiktir. kardeşim bu üniversite hocaları tanrı gibi geziyor, yok mu ceza kesecek birileri?
engel diye de ifade edilen, ancak genelde engel yerine çengel olarak geri dönen sınav. girin efendim vakitlice sınavınıza.
dayarlar kamil dayarlar.
güncel Önemli Başlıklar