bugün

ilk nesli 2002 yılında yollara çıkmış, şeffaf stopları, sportif süspansiyon sistemi ve agresif tasarımıyla dikkat çekmiş, mazda'nın d-segmentinde yer alan modeli. şu aralar 2. nesli piyasada...
baktım. çevirdim başımı. bir daha baktım. kesmedi. sonra alamadım zaten gözlerimi üzerinden
şeklinde anlam karmaşası yaratacak cümleleri içinde barındırmaya açık oldukça etkileyici göz alıcı bir otomobil. mazda 3 ün sedan versiyonu gibi biraz.
orta segmente hitap eden lüks konsepte sahip türkiye'de olmasa da avrupa'da çok revaçta olan yakışıklı.
opel insignia ile olan benzerliği gözlerden kaçmamaktadır.
gri rengine tapılası arabadır. ya da mekiktir. baktıkça bakası gelir insanın. kardeşi* ve sevgilisi* de en az kendisi kadar çekicidir.
Yeni mazda 6 2.0 motor 165 bg gücündedir 211 nm tork vardır. 1 ay boyunca istinye parkta gösterimi yapılıyor. Ve ayrıca haftasonları da test sürüşü yapılmaktadır. Araç donanım olarak tek tiptir full artı full şeklindedir. Ateş kırmızı olan rengi çok beğenilsede beyazını gören daha çok beğenir. Test sürüşü yapmak istiyenlere her konuda yardımcı olabilirim.
son nesli; dış tasarımı, iç tasarımı ve tabi ki kokpitiyle beni benden alan japon harikasıdır. türk vergi kanunlarına, "nalet olsun sizin vergi sisteminize" dedirtendir aynı zamanda.

adamlarının 2.0 litreden aşağı motoru olmadığı için Türk vergi sisteminin azizliğine uğruyor, satışa sundukları model* ise %125 ötv kazığından dolayı 130.000 gayme oluyor maalesef.
2015 modelinin hem çizgileri , hem uzun ve kaslı görüntüsü hemde iç dizaynı, kendisi sınıfındaki araçlara fark atar. mükemmel bir sürüş keyfi ve güven veren görünüşü ile 2015 yılına damga vuran arabadır kendisi.
alman yada fransız arabalar kadar sessiz ve yumuşak değildir, bir bmw hiç değildir.. tasarımıda dahil agresif bir arabadır , süspansiyon serttir, gaza basınca gaza getirir, özel olarak motor sesi alır içine. viraj ve fren mesafesi konusunda eline su dökecek arabalar 250000 tlden başlar. gittiğiniz her yerde muadili markalara gözünün kıpırdatmayan insanlar mazda6 ya vücutlarıyla dönerler. maalesef hastalık yapar. kendimden biliyorum.. hakkaten ruhu var heralde.
Dün gümrükte gördüm, sağdan direksiyonlu 27.500 TL fiyat yazmışlardı.

Bugün baktım 13.500 e satılmış. Efsane kayar.
Yıllar önce bir galeride 2005 modeline oturduğum, zamanından 20 yıl ilerde tasarımiyla aklimı almış araba.