bugün

japon yapmış yapmış olmasına da, 2005 otomatik modeline 5. vitesi koymayı unutmuş. başka bir sıkıntısı yok.
üstün japon teknolojisiyle donatılmış sınıfına göre fazla pahalı olmayan göze hoş görünen araç. 2011 yılında 1.6 impressive modeliyle tanıdım kendilerini.yolda yağ gibi akar. daha öncedende mazda familia tecrübem vardı. kolay kolay bozulmaz. parçaları pahalıdır. kullanıcı hatası olmadığı sürece arıza verme oranı %0,1 diyebilirim. aracın en kötü yanı hız kesicisi vardır. 185 km den yukarı çıkamaz. euroncap denilen lanet şey yüzünden 185 km den sonra basamıyorsunuz. 2011 de 41.750 ye sıfır aldım 2014 eylülde 43.500 e sattım.
Yukarıdaki yazar arkadaş harici bazı bilgiler paylaşayım, yol tutuşu sağlamdır 130-140 istediğiniz viraja girin ayağınızı gazdan kesmedikçe savrulma yapmaz , navigasyonu sürekli ayar ister , yağ filtre bakımı hariç servis yüzü görmez , satımı zordur kolay kolay satamazsınız , satmak için mazda clublerinden ilan vermeniz gerekir. Son ilave olarak iç plastik aksamı toyota dan daha kalitelidir.
compact sedan severlerin yeni gözdesi. kalite ve sağlamlık gani. şu an dizel seçeneği yok ama gelecek yılda mevcut dizel ünite ile arz-ı endam edeceği söyleniyor.

ön kısmının tasarımı yarrak gibi diyenlerin de yarrak gibi zevki olduğunu ayrıca kanıtlayan araç.

--spoiler--
sensin yarrak, gödelek.

--spoiler--
Sağlam araba, bugün birine çarptım tahminime göre epey dayanıklıymış onu gördüm. Polo' nunda kalitesini gördüm ya da ben şerbetliyim bilmiyorum.
ülkemizde alım satımı yönünden karşılığını bulamayan araba modeli.
özelliklerine göre fiyatı gayet makul bir araç lakin servis kıtlığından dolayı tutulmamakta. arabayla gardaş olun alırsan sataman diyorlar zarar eden diyorlar ama ona rağmen şeytan git al bin ulan diyor.
binmeye kıyılamayacak güzellikte bir araba.

görsel
görsel
görsel
eldeki satılıp alınacak arabadır. hatchback, sedan farketmez. yalnız kırmızı olacak.
türkiye'de ikinci eli rapbet görmeyen güzel araçlardan.
(bkz: ucuza alınabilecek güzel arabalar)
c segmentindeki en güzel arabadır yazacaktım ama d segmentinde de bundan daha güzel sayılabilecek tek araba mazda 6. sağlamlık, yol tutuş, sorunsuzluk, konfor olarak da harika araçtır. ikinci eli de gayet iyidir çünkü hastası da boldur. öyle pis pis pazarlık eden kararsız godoşlara denk gelmezsiniz, mazdacı olmasa bile bir japoncu alır arabanızı.

mazda markasının politikası gereği her sene belli sayıda üretilir ve tüm dünya genelinde alıcısı vardır. özellikle abd de peynir ekmek gibi satılıyor. oralarda da vw satmaz mesela ama türkiye de tok kapı sesi diye bir gerçek var.
97 model 323 familia modelini kullandığım. Halen tadı damağımda kalan arabadır. Çok yakması dışında pek bir sorunu olmadı. Parçaları çok pahalıdır. Bazı parçalarında yan sanayi ürünü bolmak zordur. Yeni modeli olsada binsek diyen otomobil.
Bir rx-8 etmez. (bkz: wankel motoru)
Japonların mercedesi olan mazdanın harika aracı ama almam çünkü piyasası zayıf.
Şu aralar 1.5 skyaktiv motoruna meyillendiğim araba.
tek rakibi yine kendisi olan yakışıklılıkta alfa romeo ile kapışan seksi otomobil.

sizi sanayi dışında her yere sorunsuz ve maksimal konforda götürür getirir.

ödüllü kodo tasarım dili sizi içinde diğer tenekelerden çok daha farklı hissettirir.

diğer markaların her özelliğe yeni bir paket adı koyarak itelediği inovasyonları mazda da bazal pakette zaten sahip olursunuz.

abi satamazsın diyen kekolara meslğimin otogalerici olmadığını ve aracı satmak için almadığımı belirtiyor , satacak olursam da beyaz buzdolabı aşığı golfçu kekolar değil de mazda ya binen elit arkadaşlarla alışverilş yapacağımı hatırlatıyorum ahahahaa.
Tutulmuyor deniyor ama ben bu arabayı çok beğendim. Tutulmazsa tutulmasın ben konfor ve sağlamlığa bakarım arkadaş. Arabam Mazda 3 olacak.
Taş gibi araba. Sağlam da üstelik.
mazda efsanedir. mazdayı bilmeyen boklar durur, bir kere binen asla bırakmaz. param olsa sıfır mazda 3 çekerim, az param olursa da mazda 323 alırım, o kadar mazdayı severim. şaka bi yana aşırı sağlam arabalardır ve kullanıcı hatası olmadığı sürece asla yolda bırakmaz. yağını suyunu koy arkana bakma.
güzel araç. ama koleksiyon aracı değil. 0 alıyorsan 10 sene bin sat, satamıyorsan da emekliliğe ayır.
Pişman etmez.
10 bin bakımını yap, benzinini koy gez.
Dağa taşa sürsen gitmiyorum demez.
güncel Önemli Başlıklar