1. 1.
  bir kısım misojinist organizma için sözkonusu olan ürkme durumu. muhterem akp iktidarının mübarek belediyesi de açık havadaki mayo reklamlarına izin vermiyormuş ama bunun kadın düşmanlığı ile ilgisi yoktur canım. vardır o yüce insanların mutlaka ulvi bir nedenleri. o billboardlara falan cıbıldak kadın fotoğraflarını koyacaksınız, gece üşüyecekler sonra. rte olsun kadir topbaş olsun çok incelikli düşünürler. anlayamazsınız siz.

  hem dort bucuk yillik iktidarda seriata yonelik noldu ki?

  bekleyin. yavaş yavaş. aşama aşama. sindire sindire.

  http://www.milliyet.com.t...07/05/16/son/sontur06.asp
  10 -6 ... avasas
 2. 2.
  başörtülü şehit annesinin cumhuriyet bayramına katılması nedeniyle protokolü terkeden askerin ve o "kafa"dakilerin şeriat korkusunu gösteren haber. mayo ve şeriat, nasıl düşünemedik, içki ve laiklik nasıl anlamadık, hadi canım, kapıda bekleme yapmayalım, mini etekli kızı diri dire yaktılar duymadın mı, türbanlı doktor hastayı muayene etmedi diye çocuğun pipisini kestiler duymadın mı, hepsi şeriat için yapıldı bu yapılmayan olayların yapılan haberi, hadi yavrum, başka kapıya..

  mayonun seni çok laik gösterdiğini daha önce söyleyen oldu mu?
  slip hakkımız engellenemez

  belediye orayı haşema reklamı için ayırdı, ondan, bir de belki alakalıdır:

  --spoiler--
  Lütfen şu satırları okuyunuz: "22 yıl ufak tefek gitmelerin dışında Bilgin ailesi ile çalıştım. Ama sonra bir kalemde silinip atıldım! Tabii onlar öyle sandı. 22 yılı silip atmak öyle kolay mı? Yaşadığım acıları, gazetem için yaptıklarımı, Zafer Mutlu'nun 'Hadi oğlum, aslan oğlum patlat Şamdan'ı, 200 bin satsın, soy karıları' dediğini unutmak kolay mı? 'Helal olsun sana Kenan. Koçum Kenan. Bu hafta Şamdan yine Sabah'ı patlatmış. Tam 270 bin fark atmış. Önümüzdeki hafta kimi soydun oğlum, soy oğlum soy, hepsini soy...' Eee, soyduk kızları Zafer Bey... Peki, şimdi ne olacak?" Magazinci Kenan Erçetingöz 15 Şubat 2001 tarihinde yazıyor bunları.
  --spoiler--

  http://www.candundar.com.tr/index.php?Did=3148

  az soyucu değilmişsiniz ha, hakkınızı verelim.
  6 -8 ... kisinin degeri aradigi seydir
 3. 3.
  nato kafa nato mermerlere ne kadar anlatsak da ürkmeye ve aynı örneği vermeye devam edeceklerdir. ananıza bacınıza giydirin de şehirde gezdirin diyorlar .
  evet ! anam, bacım da mayo giyiyor ! ama denize girmek için.
  peki o reklamlar niçin yapılıyor ?
  mayo bikini giyip şehirde gezin diye mi ? hayır.
  dikkat ederseniz arka planlar genelde plaj olur. demek ki reklamların amacı yaz tatili öncesi mayo bikini satmak. dolayısıyla benim anam bacım da onları giyip plaja gidecek. denize girecek.

  bu yüzden saçma sapan örnekler vermenize gerek yok. ha yok eger bu reklamlarda poz veren mankenlerin namus bekçiliğine savunuyorsanız o da sizi ilgilendirmez. ben de istemem kendi kızımın mayo giyip billboard'larda olmasını. ama ahlaksızca oldugu için değil. sırf sizin gibi kıl tüy görünce tahrik olanlar yüzünden.ama poz vereni de casaretinden dolayı kutlar, namusunu yargılamam.

  bi de birileri anlasın ki rejim öyle şak diye değişmeyecek. yavaş yavaş, sindire sindire... önce hayat tarzımız değişcek, sonra değer yargılarımız. önceden normal gördüğümüz şeyleri namussuzca görmeye başlayacağız. ...
  10 -3 ... arkun
 4. 4.
  türkiye cumhuriyetinde yasayan bazi kesimlerin, zoruna gitmis olan durumdur.. irak yada iran dami yasiyorsunuz? nerde yasadiginizin bilincinde misiniz ? Medeni bir ülke oldugumuzu göz ardi edip, iran, irak gibi ülkelere gidenlere üzülüyorum. hangi yuzyılda kaldiniz merak edilesi durum dogrusu. * *

  Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye muhalif değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kaste ve fiile dayanan taassupkar hareketlerden sakınıyoruz.. Mustafa Kemal Atatürk
  4 ... jeam
 5. 5.
  sapıklıktır. kendi sapıklıkları yetmiyormuş gibi bir de insanları sapık yerine koymaktır.
  5 ... unwanted
 6. 6.
  'ananı da al git' lafından ürkmeyen hatta zerre rahatsız olmayanların eylemi. hangisinin daha ürkütücü olması gerektiği ortada ama...

  dikkat dağıtıp kaza yaptırma konusuna gelince de, sayın başbakanın 'kurban olam ayına yıldızına' afişi şahsen benim dikkatimi daha çok dağıttı. yani dikkat dağıtan unsur sadece mayo değil, çok çok kötü düşünülmüş ve çok çok kötü uygulanmış bir afiş de olabiliyor. dikkatin dağılacağı varsa bahane çok...
  5 ... nikim yok benim
 7. 7.
  amaç madem dikkatin dağılmaması, kaza yapılabilme riski. o zaman sokaklarda bayanların dolaşması da yasaklanmalı. göze güzel gelenide dikkat dağıtabilir nihayetinde. radyolarda sevgi, aşk şarkıları çalınmamalı. onlarda insanı alıp başka diyarlara götürebiliyor, kazamı yapalım değil mi? şeriat gelsin çabucakta iş yerinde de okulda da sokakta da dikkatimiz dağılmasın.yada böyle örümcek kafalılara ehliyet vermeyelim biz. karşı cins görünce trafik canavarı oluyor, panoda dahi kadın görünce kendilerinden geçiyorlar. ya deniz kenarına gitseler? kim kurtaracak bunları boğulmaktan? dikkat dağılmasından yüzemeyecekler, malum yerlerine kramplar giricek. kaç kişi ölür o zaman, kim vericek bunun hesabını? yüzmeye, tatil yapmaya gitmiş insanlar verebilecekler mi? bu ağır yükün altından kalkabilecekler mi?
  (bkz: sinirlendim bak gene)
  10 -1 ... deatly
 8. 8.
  sosyal yaşamlarından kadını tamamen soyutladıkları ve onu sadece bir örtü içine gizlemekle kalmayarak eve kapatılmış kendı kendını şarj eden bulaşık makinesi olarak kullananların korkusudur. cariyeleri ile sevişirken bile soyunmasını beklemedikleri için kadın vucuduna yabancı olan bu kişiler, hiç görmedikleri kadın vucudunu görünce ürkmektedirler.
  6 -1 ... storyz
 9. 9.
  urken kişilerin ananıza, bacınıza, eşinize, sevgilinize istanbul'da, şehrin göbeğinde onlar da öyle gezsinler diyerek kurtulmaya çalıştıkları fenomen.

  ayni şekilde sevgilinizi yada karınızı öperken onun yerine annenizi kardeşinizi düşünün demek istiyorum. yani olmadik şeye anayı bacıyı karıştırmayın derim.

  ha olaya karşıysan argümanlarını belirtirsin o ayrı. günah dersin, abazayım dersin, tahrik oluyorum dersin bunlar bile savunmadir. ama o baktigin resimdekinin yerine ananin bacinin resmini koymak ister misin demek bir tartışma degildir. her oto b.ka anayi baciyi karistiran kisilere ünlü bir atasözünü hatirlatmak istiyorum: anani da al git.
  8 -1 ... kursc
 10. 10.
  (bkz: mayolu kadin resmi tarafindan kulagi isirilan kisi)
  ... storyz