bugün

şimdi maymunlarda hoca şeyh yok. soramıyolar da gariplerim. ama insan üstün bir varlık olduğu için, hemen telefona yapışabiliyor.

-hocam selamın aleyküm.
-buyur evladım.
-recm var mı bizde.
-0lma mı.
-ha tamam o zaman.

görüldüğü gibi insanlar daha üstün maymunlardan.
buhari birincil kaynak ve en güvenilir insan diye söyleniyor. böyle bir olayı aktaranın kafasının ne kadar güvenilir olduğu ortadadır. bunu peşinden gidenler de bunun kadar gerçekten kopuktur.

maymunların recm yapması ne?

buna inanan kafa bide bizi mantıksızlıkla suçluyor.

islam akıl ve mantık dinindir.
buharinin röntgenci olduğunu gösteren hadis. *
bana biraz fotoşok gibi görünüyor.

ama mesele islamofobik olmaksa, allah'ın emri 100 sopa.

fotoğraftaki başka bir din olabilir yani.
buhari'de geçen sahih rivayettir. hadis değildir bir sahabinin anlatımıdır ama buhari'de sadece sahih rivayet ve hadisler olduğuna inanıldığına göre bu da sahih olmalıdır.

--spoiler--
Amr ibn Meymûn şöyle demiştir:

“Ben Câhiliyet devrinde zina etmiş olan bir maymunun üzerine birçok maymunların toplanmış olduklarını gördüm. Maymunlar o zina eden maymunu recm ettiler. Ben de o maymunlar topluluğunun beraberinde zina eden maymuna taş attım.”
--spoiler--

şu araplar kadar aklını seksle bozmuş başka bir aptal sürüsü yoktur yeryüzünde... din min ayağına bunlara uyanın da olmayan aklına turp sıkayım...
Maymunlarda mogami olmadığı için olmayan şeydir. Buhari hıyarının her yazdığına inansak dünyanın öküzün boynuzları arasında olduğuna da inanırız.
afganistan’da sıklıkla karşılaşılan durumdur.

edit: bahsettiğim maymunlar insansı maymun.