bugün

beyaz tv'nin bombası.
gerçi evrimi savunan kişiler son derece saygın bilim insanları ama beyaz tv işin içinde olunca insan şüphelenmiyor değil.
topraklı maymundan & maymunlu topraktan.
programın adı bile ofsayt amk. ne bilime ne de dine bir faydası olmayacaktır. dünyanın varoluşundan bu yana dönen tartışmayı iki saatte çözebileceklerine inanmaları da ayrı bir mevzu.

edit: ben seyredemeyeceğim, yarın bir zahmet bildirin. nerden gelmişiz? bilelim amk.
topraktan geldik, toprağa gidiyoruz.
cevapsız bir soru olsa da yarrağa doğru gittiğimiz kesin.
maymun topraktan geldi daha sonra da insana dönüştü, yani en başa dönersek topraktan gelen bir maymundan gelmiş olduk.

edit: bu işi en başa sarmaya niyetlenirsek big bang ten geldik. toprak, su, hidrojen, demir vs vs evrendeki her şey aynı kökten geldi zaten, çok fazla kasmamak lazım böyle konular üzerinde. önemli olan nereden geldiğimizden ziyade nereye gidiyor olduğumuz derim.
nerden geldiğimiz belli ama nereye gittiğimiz konusunda şüphelerim var.
yaşadığımız dünyayı en ince ayrıntısına kadar düşünürsek,

insan vücudunun anatomisini en ince ayrıntısına kadar düşünürsek,

uzayı, gezegenleri, yıldızları ve hepsinin arasındaki müthiş dengeyi düşünürsek,

hayvanların içgüdüsel hareketlerini düşünürsek,

tüm bunlara ''tesadüfen oluştu'' denilebilir mi?

böyle bir akıl tutulması nasıl yaşanır?

darwinin önermelerinin tamamına yakını çürütülmüşken üstelik, hala bunda ısrar etmek nedendir, gerçekten şaşırtıcı.
maymundan mı geldik bilmiyorum ama toprağa gideceğimiz kesin.
ama düşününcede; (bkz: başladığın noktaya geri dönmek)
aşağıdaki soruyla cevap verilmesi gereken tv başlığı

Toprağın pat diye insana dönüşeceğine inanıyorsun da
maymunun neden insana dönüşebileceğine inanmıyorsun ? a dürzü !
gorile ve şempanzeye bakıp da insanla olan müthiş benzerliği görebilen herkesin aslında cevabını bildiği sorudur..

eller,kollar,dişler,gözler,davranışlar,beslenme biçimi,mimikler vs falan..

evrim yoksa bu kadar benzerlik neyin nesidir ??

kuyruklu insanlar neden vardır mesela ??

yani evrim var..bu darwin'in ortaya attığı birşey değildir..bu çağlar öncesinden varlığı tahmin edilen bir olgudur..

çünkü aradaki muazzam benzerliği açıklamanın başka bir izahı yok..

ama evrim demek de ateizm demek değildir yani..onu da belirtelim..

yani tüm canlıların evrimsel kökeni de su ve toprağa dayanmaktadır..
müslüman topraktan geldi maymundan geldik diyen insan ise boktan gelmiştir boka gidecektir.
toğrağa gittiğimiz kesindir cevabı verilmesi gereken soru.
kendisini halka müslüman olarak gösteren allah kitap kelimelerini ağızlarından düşürmeyen din tacirlerinin hristiyan din adamlarının tezlerini nasıl desteklediklerini göstermektedir.

insanın maymundan gelme tezi bir hakaret olarak hristiyan din adamlarına aittir.
işin garip yanı cahil mülümanlar da bu hristiyan tezlerini yemektedirler ve kendisini müslüman olarak gösteren diyanetten adamlar da bu cehaleti kullanarak halkı sömürmeye devam etmektedirler.

buldunuz koyun gibi milleti yiyin bakalım...
evrimi maymundan gelmek olarak anlayan klasik dinci sorusudur. hala evrimin tartışılması da insanlar için utanç vericidir. insanların tanrı düşüncesini aşamaması, bu fikri yenememesidir.
- Ahmet abi maymundan mı geldik yoksa topraktan mı ?
+ Ne maymunu , ne toprağı lan. Bildiğin yarraktan geldin sen.
babasi maymun olanlari bilemem ama ben topraktan geldim...
madem insanlar maymundan geldi neden şimdi ki maymunlar insan olmuyo şeklinde yıllar önce çürütülmüş darwin in sıçıp birilerinin sıvazladığı tez. aslında yorum yapmaya gerek olmayan fuzuli bir konudur. müslüman adam cevabı zaten biliyordur. olmayanlarda bırakın kendini maymun zannetsin.
havva ve adem maymun muydu yaniye kadar gider bu. sen yaşamana bak ne yapacaksın evveliyatını. geleceğe bak. mevlanadan gelsin.
dün dünde kadı cancağızım, şimdi başka bir söz lazım.
maymuna koyayım sana bişey olmasın.
" beyinde boşa sarfedilen fosforun toprağa gittiği kesin. " sonucuna varılan konudur.
yorumlayan beyaz show olunca işin şekli değişiyor tabi.
başlangıcın gizemi çözülse bile şaşılmayacak anlık, özel şovdur.
evrenin genişlemesi kuramına "aha kuran'da yazıyordu bu evet evet evren genişliyor" diyip, kayıtsız şartsız inananlar; mevzu evrim teorisi olunca insani duyguları ve inançları etkisiyle alaycı tutum sergilerler, bu sübhanallah kardeş ibretlik paylaşımcılar maymundan geldikleri algısıyla koca mekanizmayı yanlış anlayarak kenara atarlar, ortaya koyabildikleri en fazla darwin'in maymun şeklinde çizilmiş karikatürleridir ve akla zarar ama komik esprileri. seviyorum ln. sizi.
Bence koyundan geldik, güden güdene amk.
güncel Önemli Başlıklar