bugün

ekşimsi.
en yakın örneği henüz olgunlaşmamış ayva tadı.
buruk bir ekşi ve tatlı karışımını andıran tat. Örnek olarak yeşil elma verilebilir.
(bkz: ekşi sözlük)
kararsız sevgilidir.
1-tadı şekerli ve az ekşi olan.
2-bozulmuş veya bozulmaya yüz tutmuş olan (dostluk ilişkisi).
aklıma yeşil eriği getiren sıfattır. çok miktarda mayhoş şey yendikten sonra üstüne bir de ekmek yenmemelidir.
(bkz: sulu göz)
ekşi sözlüğün gayrıresmi iphone/iphone touch uygulamasıdır. bu uygulama sayesinde girilen başlıklar okunabilir, arama yapılabilir. ancak yazarlar giriş yapamıyor ve dolayısıyla yazamıyorlarmış bu uygulamayla. değil yazar, çaylak dahi olmadığımdan bu son kısım beni pek alakadar etmiyor.
(bkz: biz sadece okuyucuyuz abi)
gönül ister ki dahi uuserlar bir uygulama da uludağ sözlük için yazsın...
yeni sürümüyle daha da güzelleşmiş uygulamadır. bu sürüm ile linkler tıklanabilir hale gelmiş, favorites, şukela, dün, bir gün, rastgele gibi bölümler de uygulamaya eklenmiştir.
bu vesileyle burdan uludağ sözlük dehalarına yine seslenmek farz olmuştur: hadi ama, bizim neyimiz eksik? *
halk arasında mayoş olarak bilinen ekşi tadı.
eren kazım akay ın ilk başta amirim ,başım boş, biz ah biz gibi parçaların gölgesinde kalan fakat dinledikçe insanda bağımlılık yapan şarkısı.baştaki org tan gitar melodilerine keman solosuna kadar mükemmel.

ayrıca bu şarkıyı dinlerken kendimi gece sarı yol ışıkların arasında bir otobanda gidiyormuş gibi hissediyorum.

tam oldu derken tak kendi kendime
başa döndüm yaklaşık
yeni bir ay gibi tek, kendi kendine
gecenin avuçlarında sıkışık.
içimde bir vuruk. tenim yanık
gönlüm mahrum. göz alışık.
mayhoş bakar her dem aşık.
ve ben bu akşam pat!
hisar önünde kalakalmışım
taşlaşıp. dolunay hayalimde.
başım önümde.
kadehim avuçlarımda sıkışık
kafam nal gibi. görmem alemi
güze bağlar yaz alışık
mayhoş bakar

tam oldu derken tak kendi kendime
başa döndüm yaklaşık
yeni bir ay gibi tek kendi kendine
gecenin avuçlarında sıkışık.
içimde bir vuruk. tenim yanık
gönlüm mahrum. göz alışık.

ve ben bu akşam hisar önünde
kalakaldım yaklaşıp.
cihangir'de bulunan güzel bir meyhane.
rocco'nun şahane jelibonudur. bağımlılık yapabilir. insani boyutlarda tüketmek gerekir. bir önemli nokta da hepsi aynı anda ağıza atılmamalıdır.
(bkz: turkuaz patlıcan)
Ekşimsi demekmiş.

Aylar once bi kiz arkadasim telefonda konusurken sesin mayhoş gibi cok degisik demisti. Yani iyi bir sey mi dedi kotu bir sey mi hala cozemedim.
güncel Önemli Başlıklar