1. ?.
  türk mühendislerinin ürettiği ejder isimli 6x6 arazi aracı.

  https://video.uludagsozluk.com/v/mayına-karşı-türk-yapımı-arazi-aracı-45794/

  &feature=related

  not: amk yorumlara bakınca 3 evvel yapılan yorumlar. videoda artık mayınla şehit vermeyeceğiz diyor! ama halen veriyoruz. bu nasıl iştir onu da anladım ya neyse...
  2 ... saldirayterk
 2. ?.
  onada tüp takarlar.
  2 ... erken oten horoz
 3. ?.
  mayına karşı araç yapılacağına hükümet biraz cesur olsunda örgütün mayın silah roket vb. gibi ihtiyaçlarını karşılayan ülkelerle gerekli olan mücadelesini yapsın.

  bu aracı yapmak bile başlı başına onların üstünlük sağladığını kabul etmektir.*
  1 ... skeptical chemist
 4. ?.
  aslında " o mayını oraya tam da döşemek üzereyken gerekli istihbaratı yapıp tepesine binip herifleri ya da dişi pkklıları analarının amlarına geri sokamyoruz,heron meron zaten hak getire, dünyadan haberimiz yok, kötü süprizlere karşı hazırlıklı olalım en azından can kaybını azaltalım manasına gelir.
  1 ... djnre
 5. 1.
  Sıradan bir pkk üyesi "Türkiyeye yetecek kadar gücümüz var fakat 2. bir ülkeyle baş edemeyiz" gibi bir açılma yaptıktan sonra buna şaşırmadım. Adamlar artık kendilerini kanıtlamış. Biz onlara bu fırsatı vermisiz. Kafa tutacak hadde gelmişler. Şimdi ise nasıl alt ederiz çabası.
  1 ... el hombre enamorado
 6. 2.
  adamlar savasta ta 1940 larda birbirlerinin öldurucu hamlelerine öyle ani ve etkili cozumler uretiyor ki bes senede dunyanin teknolojik haritasi degisiyor . Biz otuz senede bir mayin belasini def edemiyoruz sene de 2010 lar ha.
  ... vigilante8