bugün

en son yıllar önce leş adlı kitabını okuduğum başarılı polisiye-gerilim yazarı. sonradan ortadan mı kayboldu, kitapları türkçeye çevrilmiyor mu artık bilemiyorum ama görmez oldum.

Kötü ruh da karanlığın soluğu da güzeldir bu arada, tavsiye edilir.
Sevdiğim bir yazar. Kafamı boşaltmak istediğimde okumayı severim. Akıcı. Zaten bir serdar ortaç bir de bu.
Çok sürükleyici kitapları olan fransız yazardır tavsiye edilir.
gaia teorisini okuyorum, türünün en sağlam romanlarından biri olmuş

bu tür, gerilim romanından beklenen özellikler fazlasıyla var.

belli ölçüde altyapı, sürükleyicilik, olay örgüsünde tutarlılık.

grange ile kıyaslayıp hor gören ekşi abilerinden özenti takımı boş konuşmuştur. grange, brown gibi abd'li meslektaşlarından etkilendiği için biraz daha sinematik bir dil kullanır ve edebi kalitesi biraz daha yüksektir.
ama macera filmi izler gibi bir gerilim romanından edebi ölçekte beklentisi olmayan biri için chattam'ın gerilim ve sürükleyiciliği daha başarılıdır.
Gerilim romanlarının en tatlış yazarı.
Araknofobisi olan arkadaşıma kara büyü adlı kitabı hediye ettirerek bana da dünyanın en şerefsiz arkadaşı ünvanını kazandırmış über kişi.
joshua brolin üçlemesinin ardından genelde tarihsel altyapıya sahip romanlar yazmaya başlamış polisiye yazarı.
Tum kitaplarini tek nefeste okudugum polisiye yazari. Bazen grange'ten daha iyi oldugunu dusunuyorum bağzi konularda. Mesela kitaplarinin basinda ve sonunda okuyucusuyla paylastigi kucuk notlar, muzik ve filmler harika. Kurgusu yine cogu kitabinda harika.
Kaosun sırları kitabını okuduğum polisiye roman yazarı.

Polisiye türünde artık malzeme sıkıntısından mıdır nedir, ortaya konan eserler Sherlock çakması olmaktan öte gidemiyor.
olayları fazla uzatarak yazan yazar. başlarda sıksa da devam edilmelidir, kalitelidir.
türkçe' ye leş adı ile çevrilmiş son eseri, bir hafta önce satışa sunulmuş fransız edebiyatçı.
Jc grange ye olan hasretimiZi kısa süreliğine dindiren çok başarılı genc Fransız kalem.
4 yıl oldu hala eski Paris serisi dilimize çevrilmedi.
çok yönlü bir edebiyat adamıdır. kriminoloji ve tiyatro üzerine eğitim almış, iyi bir gözlemcidir. ancak politik komplo kurguları yerine polisiye kurgularında ısrar etmesi, kariyerinin daha da parlamasına yardımcı olacaktır. kötülük üçlemesi unutulmaz...
Fransız roman yazarı. Fransa'nın Herblay kentinde 19 Şubat 1976 tarihinde doğdu.
polisiye-gerilim-aksiyon tarzında eserler vermiştir. çok başarılı denilemez ama sürükleyicidir. kitaplarını okumanızı tavsiye ederim. özellikle 'kaosun sırları' ikiz kuleler klasikleri arasına girmiş olmasına rağmen, benim oldukça hoşuma gitmişti.

eserleri:
*kötü ruh
*karanlığın soluğu
*kara büyü*
*zamanın kanı
*kaosun sırları
*gaia teorisi
anlatım tarzı, kelime seçimi, işleyişi ve kurgusu bakımından oldukça farklı olmalarına rağmen aynı ülke vatandaşı oldukları ve aynı tarz romanlar yazdıkları için sürekli jean christophe grange ile kıyaslanan, tüm kitaplarını almak için binbir çaba sarf ettiğim, kitaplarına gözümün nuru gibi baktığım yazar. hastasıyım kısacası. *
Kötü ruh adlı kitabının bitiminde sevgilini düşünüp hüngür hüngür ağlama isteği uyandırmayı başaran yazar her kitabında farklı bir soluk farklı bir akım vardır idolumdur, bir tanedir stephen king gelse tanımam.
joshua brolin üçlemesinin ardından yazdığı kitaplarında polisiye unsuru geri planda kalmış yazar. örnek olarak kaosun sırları adlı eserinde dünyayı sarsan suikastler konusunda ilginç ve çarpıcı teoriler üretmiştir. ancak joshua brolin üçlemesinin ardından polisiye tarzı özlenmektedir.
polisiye, korku türünde üstüne kimseyi tanımadığım fransız yazardır.
grangé'nin hala epey uzağında olan ama yinede sıkılmadan kendini okutan kitaplara sahip fransız romancı. tarzı grangé ile tess gerritsen karışımı gibidir. cinayetler, adli tıp araştırmaları, seri katiller, kriminoloji romanlarının ana temalarıdır.
ilk üç kitabı bestseller olan, yeni çıkan kitabı ile de aynı başarıyı gerçekleştirmesi beklenen yazar. özellikle kara büyü çok etkileyici olup * * ününün çok fazla artmasını sağlamıştır.
her seferinde hayran bırakan, edebiyat ve hayalgücüne doyuran fransız gerilim ustası. kaosun sırları adlı eseri doğan kitap' tan çıkmıştır.
1976'da Fransa'da doğmuştur. Lise yıllarında tiyatro eğitimi alarak çocukluğunun kahramanlarını oynamak istemiştir fakat bi hocasının tavsiyesiyle yazar olmaya karar verir. tiyatro öykülerini bu alanda kullanmaya başlar ve mükemmel yapıtları ortaya çıkar. Gerilim ve polisiye romanları denildiğinde ilk akla gelen kişiler arasındadır. Kara büyü bu kitaplarını okuyanlar arasında en çok beğenilen romanıdır.
kotu ruh kitabi tavsiye edilir.
her kitabında üzerimdeki etkisi biraz daha alt seviyeye inen yazar.
ilk romanı kötü ruh'tu, soluksuz okudum. ikincisi karanlığın soluğu, ite kaka okudum. üçüncüsü kara büyü, okuyor muyum okumuyor muyum belli değil.
grange'ın veliahtı olabilir belki, ama benim gözümde asla değil.
jean christophe grange' nin veliahtı olarak gösterilen, polisiye gerilim tarzında avrupa' da yeni bir çizgi yakalayan, son eseri kara büyü hariç tüm eserlerinde gerilimi ve sürpriz gelişmeleri derin ve inceden aktarmasıyla beğeni kazanan yazar. kriminoloji okumasını eserlerine ustalıkla yansıtmıştır.
gece yatmadan hemen önce kötü ruh kitabını okuduğum için kabus görmeme sebep olan yazar.
'fazla etkileyici olmuş, senin yüzünden rüyamda çenemde açılan küçücük bir delik yüzünden az kalsın kan kaybından ölüyordum.'denilesi şahsiyet.* *
güncel Önemli Başlıklar