bugün

bir erkek olarak benim hamile kalma ihtimalimle aynı ihtimale sahip ihtimaldir.
Sual edenin insan olma ihtimalinden daha yüksek.
söz konusu başlığı açanın troll veya ahmak olma ihtimali ile doğru orantılıdır.
kimseyi alakadar etmeyen bir ihtimaldir. "nargile içen erkeğin karaktersiz olma ihtimali" kadar saçma.
bazı arkadaşlar yine gerçekle bağdaşmayan, toplumsal yapımızı ıskalayan yorumlar yapmış.

o sadece saç değil işte arkadaşlar. o saçını maviye boyarken bir şeyler demek istiyor.

elbette her mavi saçlı aynı şeyi düşünmüyor ama o saçta ki mavi, kaşta ki metal zımbırtı, açık göbek, paramparça pantolon. bunların her biri bir kimlik arayışı.

kimliklerinde kendilerine ait modaları vardır. mavi saçlı arkadaşlar gibi düşünen insanlar 20 sene önce de vardı ama saçları mavi değildi. o zaman da farklı şeylerle ifade ediyorlardı kendilerini.
Şimdi senin aklın milletin çok özelinde ama sen namuslusun.
Saçını açan, maviye boyayan, mini etek giyen falan namussuz öyle mi?
Senin baban umumhanede hela bekçisi mi evladım? Sana ne milletin özelinden? Biz senin ibne olma ihtimalini konuşuyor muyuz koçum? Yavaş yavaş.
senin olmayan derdine...
Hiç kimseyi ilgilendirmeyen ihtimaldir.
tek derdi insanların bekareti olanlar tarafından açılmış başlık. Bu kadar düşük ve işsiz olmayın.
Maviden maviye fark etmektedir. Mesela "bar tuvaletinde kankama sakso çekiyorum mavisi" ise, öyle bir ihtimal yoktur.
Sadece uçları mavi ise, bakire olabilir. Sosyologların incelemesi gerekir, burada ayak üstü olmaz şimdi.
Yoktur.
mavi saçlıyla evlenen adam da bakire istemez zati.
Genellemelerden yola çıkılırsa pek azdır.
sıfırdır sıfır sıfır sıfır.
sayın damdakimaymun sana soruyorum sen bir insanın saç rengine bakıp onunla ilgili her şeyi söyleyebilecek anlayabilecek kadar zeki misin peki ?
Demek ki saç rengiyle bakireliği birbiriyle ilişkilendirebilecek kadar gerizekalı insanlar varmış. her şeyi bir şeye bağlama ihtiyacı duyan insanlar hep vardı hep de olacak.
dövmeli bir kızın bakire olması ihtimalinden daha düşük ihtimale sahip ihtimaldir.
düşüktür. ama bunu bu orospu çocukları anlamaz.
Hadi gel tartışalım ciddi ciddi? Mavi insan saçı mavi olmaz. Mavi saç sahtedir. Gerçek değildir. Yani boya
Saçını mavi renk boyatmayı seçen kız neden bunu seçer? Dikkat çekmek, ilgi toplamak, kıyafetine uydurmak, toplumdan sıyrılmak (yazmadığım diğer sebebleri özel mesajla bildirebilirsiniz)
Toplumunda mavi saç yadırganıyor bu durumda bunu yapan hanımefendi özgür ruhlu biri herhangi bir baskıyla karşı karşıya değil.
Bu durumda cinselliğini serbestçe yaşama ihtimali çok artıyor. Çünkü saçını maviye boyamış her gün görünmeyen bekaretini geçtim görünen saçıyla toplumdan ayrılıyor. Görünmeyen bekaretinin ona yaratacağı bir sıkıntı olabilir mi? Bana bu ihtimal düşük görünüyor. O zaman cinselliğini özgürce yaşamıştır. Neden? Toplumsal baskıdan korkmuyor. Toplumsal baskı faktörü devre dışı kalınca cinsellik rahatlaşıyor. Büyük ihtimal bakire değildir diyeceğiz (çünkü kızın cidden olmama ihtimalide var belki ailevi baskısını o şekilde aşmaya vücuduyla tepki vermeye çalışıyor)
Kardeşim bu senin ahlak kavramının doğal olmadığını gösterir. Eğer saçını maviye boyayan kızın bakire olup olmadığına cevabımız olabilirde olmayabilirde olsaydı bekareti kaybetmenin insanın doğal bir istenci olduğunu falan savunabilecektin. Ama toplumsal kuralı delen kişi bekaretini bırakıyorsa afedersin ama senin koyduğun kural ne doğal ne insanın yapısında var insanı olmayana zorluyor baskı yapıyor der adam sana sende böyle mal mal bakarsın.
itiraz geliyor oradan; toplumsal değerlerle bu kadar ayrı olaylar değerlendirilmez. Bu kardeşimin alnından öperim. Neden?
Eğer mavi saçıda bekaretide sen ahlak dışı kabul etmeseydim senin ahlak kavramının dışında olan kadınlar kızlar saçını maviye boyarken, belki senin inandığın değerlere inanan kadın kız kardeşin onlara özenip iç çekmeyecekti. O yüzden şu kadınların giyim kuşamını bir rahat bırakın kardeşim. Biri senin giyim şekline göre ahlaki bir unsurunu birleştirse hoşuma gider mi? Gitmez... Bu sözlükte ben çok görmüyorum saçını diken erkeğin şuyu buyu ya da saçını uzatan erkeğin vs. i diye başlık. Burada 4 öküz toplanmışsınız milletin giydiği kıyafetten ahlakını kategorize etmeye çalışıyorsunuz. Valla yeter kardeşim bu başlıklar dahil olmadığınız bir sınıf üzerinde ahlak üzerinden hakimiyet kurma hakkınızı kendinizde gördüğünüzün dışa vurumu.
Gün geçmiyorki sözlükte kendi cinsimden nefret etmeyeyim, lan ne pis ne sapkın insanlarsınız siz. Saç rengine bakarak bekaret testi yapıyor amına kodumunun çikita maymunları.
annene sorsana delikanlı.
sözlükte zeka seviyesinin gittikçe düşmesi gibi bir fenomen sayesinde gündeme getirilen ihtimal.
saç renginden bekaret belirleyen aptal beyanı.
Hani güvenmiyorum da boh da cikabilir.
ihtimal vermeye gerek yoktur bakire degildir o.