bugün

1996 yapımlı yu-gi-oh çizgi filminde bulunan seto kaibanın kartıdır. saldırı gücü 3000 savunma gücü 2500 olan karttır.
http://imageshack.us/scal...ueeyeswhitedragondpkb.png
yugiohdaki en sağlam kart, 6 kartın birleşmesiyle oluşan bir eleman vardı ama onun adını hatırlayamıyorum şu anda.
bir de kısa boyluysa cafer'in yanması olasıdır.
Yenilmez exodia bunların üçünü de tokatlıyor. *
Seto kaiba'nın 8 yıldızlı dragon type non-effect monster kartıdır. Yugioh serisinin en güçlü canavar kartlarından biri olarak bilinmektedir.

Animeye göre dünya üzerinde 4 tane bulunmaktadır ve bunların üç tanesi kaiba'nın destesindedir. Dördüncüsü yugi muto'nun dedesinde olmasına rağmen kaiba bu kartı yugi'nin dedesini kendisiyle düello yapmaya zorlayarak ele geçirir ve yırtarak kullanılmaz hale getirir. Çünkü bir destede aynı karttan birden fazla bulunma limiti maksimum üçtür.

Kaiba için bu kartın anlamı bir düello canavarından fazlasıdır. Normalde animeye göre kaiba, firavun atem'in sürekli bahsettiği kartların kalbi felsefesinden ziyade gücü, mantığı, pratikliği ve stratejiyi benimsemiştir. Ancak bu kart bahsetmiş olduğum şeyin oldukça dışındadır. Animeyi izleyenler çok iyi bilecektir ki kaiba geçmişte yani antik mısır'da firavun atem'in kuzeni ve hizmetkarıydı. O dönemde şehri istila etmeye gelen yabancı varlıklar taş tabletlere büyü ile hapsedilirlerdi. Bir gün mısır'a Kisara adında beyaz saçlı ve mavi gözlü bir esir kadın getirilir. Bu kadın oldukça güzel olmasına rağmen getirildiği şehrin kralı tarafından kadim bir büyü ile lanetlenmiştir. Öfkelendiğinde tıpkı fiziksel özelliklerinin kopyası olan bir mavi gözlü beyaz ejderhaya dönüşmektedir. Yanlış hatırlamıyorsam, Kaiba bu kadını satın alarak hem kendisine hem şehre zarar vermemesi için bir taş tablete hapseder ve onu gözü gibi korur. Karta olan sadakati, sevgisi ve bağlılığı buradan gelmektedir.

Hatta bu kart, dünya şampiyonası savaş şehri turnuvasının çeyrek finalinde yami marik'in kız kardeşi ishizu ishtar ile yaptığı düelloda kaiba'nın kaderini değiştirmesini sağlayarak oyunu kazandırmıştır.

https://youtu.be/xOJr1dTPSis

------

Dizinin haricinde, kartın yugioh oyunu içerisindeki gücünden ve stratejisinden de bahsedelim.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Mavi gözlü beyaz ejderi oyuna sürebilmek için sahadaki iki canavardan vazgeçmek gibi zor bir yöntemi seçmek yerine direkt olarak kaibaman ya da paladin of white dragon'u destenize katarak özel efektleri sayesinde tribute summon yerine special summon yöntemiyle sahaya çağırabilirsiniz. Böylelikle oyunu daha rahat domine edebilirsiniz. champion's vigilance adlı tuzak kartı kapalı durumdayken sahanızda mavi gözlü beyaz ejderha bulunduğunda rakibinizin canavar kartı koymasını ya da sihir/tuzak kartı aktifleştirmesini engelleyebilirsiniz. Ben kaibaman ve champion's vigilance kombosunu kullanıyorum. Gerçekten çok daha etkili oluyor. Rakibin elini kolunu bağlıyorsunuz resmen. Bunun haricinde destenizde 3 mavi gözlü ejder ve bir polimer kartı varsa bunları birleştirerek atak ve defansı muazzam derecede yüksek olan efsanevi blue eyes ultimate dragon'u oluşturabilirsiniz. Bu işlemden sonra zafer kaçınılmaz oluyor.