bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    bazı insanlarda 3 ya da 5 yaşlarından sonra yeşile dönen, bazen de orta yaşlarda tekrar eski rengine dönen göz türüdür..
    5 ... kekistanlihobbit
  2. 2.
    --spoiler--
    ABD'li bilim adamları, açık renk, özellikle de mavi gözlülerin stratejik düşünme, planlama ve zaman yönetimi konusunda daha yetenekli olduğunu belirledi

Her ne kadar eskiler mavi gözlülerin nazar değdirdiğine dair batıl inançlar taşısa da ABD'li bilim adamlarının son araştırması, mavi gözlülerin daha zeki ve akademik açıdan daha başarılı olduklarını ortaya koydu.

Kentucky'deki Louisville Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı araştırmada, açık renk, özellikle de mavi gözlülerin stratejik düşünme, planlama ve zaman yönetimi konusunda daha yetenekli olduğu ve bu yüzden eğitim hayatının yanı sıra golf gibi sporlarda da daha başarılı oldukları tespit edildi.

Kahverengi gözlülerinse reaksyion kabiliyetlerinin gelişmiş olduğu ve bu sayede futbol, hokey gibi sporlarda daha üstün oldukları görüldü.

Bilim adamları, araştırmayı yalnızca gözlemleyerek yaptıklarını, göz rengiyle zekâ ve başarı arasındaki bağlantının sebebinin belirlenemediğini belirtti.

Hawking, Marie Curie...
    ingiltere'deki Bedfordshire Üniversitesi'nden Doktor Tony Fallone de göz renginin kişilik ve yeteneklerle ilgili ipuçları verebileceğini söyledi.

ingiliz fizikçi Stephen Hawking, penisilini bulan Alexander Fleming ve Nobel ödüllü fikizçi-kimyager Marie Curie, "zeki ve başarılı" mavi gözlülere örnek gösterildi.
    --spoiler--

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=272569
    4 ... metin oktay
  3. 3.
    bedrettin dalan'ın gözleridir. (bkz: haliç)
    ... karakuzusu
  4. 4.
    seda sayan' ın gözleridir. (bkz: sabah sabah seda sayan)
    1 ... sıpa
  5. 5.
    bir mahsun kırmızıgül klasiği.

Usandım yalnızlıktan
    Tanrım el açıyorum
    Beni candan sevecek
    Bir güzel arıyorum

Hangi göz
    Mavi göz yeşil göz
    Ne ela gözler
    Benim için en güzeli
    Manalı gözler

Hangisi
    Sarışın esmeri
    Ne de kumralı
    Benim için en güzeli
    insan olanı

Aradım yorulmadım
    Kimseye tutulmadım
    Bu kalbimi yakacak
    Bir güzel bulamadım

Söyleyen : Mahsun Kırmızıgül
    2 ... dalton ana
  6. 6.
    olay klip için:
    http://youtube.com/watch?v=ZGFwBDArsTU+
    ... dalton ana
  7. 7.
    ya çok güzel ya çok çirkin olan göz rengi. bazıları şeffaf gibi olur, korkutur insanı. ama bazıları vardır bakmaya doyulmaz.
    1 -1 ... my moon
  8. 8.
    deniz sevgisinden kanılmak istenilen, derinliğinden korkulan göz rengi. yüreğimin içimdekileri okuyan, beni bana anlatan, bucak bucak kaçtığım ve kaçtıkça yorulduğum, okyanusunda kaybolmak istediğim göz rengi.
    2 ... gonulcelen
  9. 9.
    anadolu'nun pek çok yöresinde gök göz olarak bilinen, yunan mitolojisinde de bu haliyle sık sık karşımıza çıkan sıfat tamlaması.

(bkz: gök gözlü athena)
    1 ... oyuna devam
  10. 10.
    yeşil gözün yanında tırt kalan göz rengi . he yeşilden daha güzel güzel durduğu anlar yoktur demiyorum , ama nadir.
    2 -4 ... paler