1. 1.
  bazı insanlarda 3 ya da 5 yaşlarından sonra yeşile dönen, bazen de orta yaşlarda tekrar eski rengine dönen göz türüdür..
  5 ... kekistanlihobbit
 2. 2.
  --spoiler--
  ABD'li bilim adamları, açık renk, özellikle de mavi gözlülerin stratejik düşünme, planlama ve zaman yönetimi konusunda daha yetenekli olduğunu belirledi

  Her ne kadar eskiler mavi gözlülerin nazar değdirdiğine dair batıl inançlar taşısa da ABD'li bilim adamlarının son araştırması, mavi gözlülerin daha zeki ve akademik açıdan daha başarılı olduklarını ortaya koydu.

  Kentucky'deki Louisville Üniversitesi'nden bilim adamlarının yaptığı araştırmada, açık renk, özellikle de mavi gözlülerin stratejik düşünme, planlama ve zaman yönetimi konusunda daha yetenekli olduğu ve bu yüzden eğitim hayatının yanı sıra golf gibi sporlarda da daha başarılı oldukları tespit edildi.

  Kahverengi gözlülerinse reaksyion kabiliyetlerinin gelişmiş olduğu ve bu sayede futbol, hokey gibi sporlarda daha üstün oldukları görüldü.

  Bilim adamları, araştırmayı yalnızca gözlemleyerek yaptıklarını, göz rengiyle zekâ ve başarı arasındaki bağlantının sebebinin belirlenemediğini belirtti.

  Hawking, Marie Curie...
  ingiltere'deki Bedfordshire Üniversitesi'nden Doktor Tony Fallone de göz renginin kişilik ve yeteneklerle ilgili ipuçları verebileceğini söyledi.

  ingiliz fizikçi Stephen Hawking, penisilini bulan Alexander Fleming ve Nobel ödüllü fikizçi-kimyager Marie Curie, "zeki ve başarılı" mavi gözlülere örnek gösterildi.
  --spoiler--

  http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=272569
  4 ... metin oktay
 3. 3.
  bedrettin dalan'ın gözleridir. (bkz: haliç)
  ... karakuzusu
 4. 4.
  seda sayan' ın gözleridir. (bkz: sabah sabah seda sayan)
  1 ... sıpa
 5. 5.
  bir mahsun kırmızıgül klasiği.

  Usandım yalnızlıktan
  Tanrım el açıyorum
  Beni candan sevecek
  Bir güzel arıyorum

  Hangi göz
  Mavi göz yeşil göz
  Ne ela gözler
  Benim için en güzeli
  Manalı gözler

  Hangisi
  Sarışın esmeri
  Ne de kumralı
  Benim için en güzeli
  insan olanı

  Aradım yorulmadım
  Kimseye tutulmadım
  Bu kalbimi yakacak
  Bir güzel bulamadım

  Söyleyen : Mahsun Kırmızıgül
  2 ... dalton ana
 6. 6.
  olay klip için:
  http://youtube.com/watch?v=ZGFwBDArsTU+
  ... dalton ana
 7. 7.
  ya çok güzel ya çok çirkin olan göz rengi. bazıları şeffaf gibi olur, korkutur insanı. ama bazıları vardır bakmaya doyulmaz.
  1 -1 ... my moon
 8. 8.
  deniz sevgisinden kanılmak istenilen, derinliğinden korkulan göz rengi. yüreğimin içimdekileri okuyan, beni bana anlatan, bucak bucak kaçtığım ve kaçtıkça yorulduğum, okyanusunda kaybolmak istediğim göz rengi.
  2 ... gonulcelen
 9. 9.
  anadolu'nun pek çok yöresinde gök göz olarak bilinen, yunan mitolojisinde de bu haliyle sık sık karşımıza çıkan sıfat tamlaması.

  (bkz: gök gözlü athena)
  1 ... oyuna devam
 10. 10.
  yeşil gözün yanında tırt kalan göz rengi . he yeşilden daha güzel güzel durduğu anlar yoktur demiyorum , ama nadir.
  2 -4 ... paler