bugün

geçenlerde almanyada yaşayan bir türk çocuğu bu oyun yüzünden kendini dolaba asarak intihar etmiş.
Bu oyunu oynayarak intihar edenlere akılsız gözüyle bakıyorum ben.
Artık oyun nasıl bir kafa yaratıyorsa 130 çocuk ölmüş.

Madem çocukların bu oyun yüzünden öldüğünü biliyorsunuz hala neden kaldırmıyorsunuz? Ben de indiricem şimdi mutlu musunuz ulan.
GTA şifrelerini darbe şifreleri diye lanse eden haberciliğin bütün oyun dünyasını kötülemek için kullandığı oyundur.
Küçük çocukların intiharına sebeb olan oyun, sahibi ve link verilenler acilen öldürülmeli.
insanların intihar etmesiyle sonuçlanan oyun. Kurucusu 3 yıl hapse çarptırılmış, bbc'nin haberine göre.
Basima bi sey gelmicekse tamamen sallamasyon ve medya sisirmesi bi olaydir. Geri zekali toplulugu.
oyunun verdiği emirlerle hareket eden gerizekalı, aptal, moron insanların aldıkları oksijen zaten israf. oyunu oynayıpta intihar edenlere üzülmüyorum. evet.
Bir gencin daha yaşamına sebep olmuş.

Kesinlikle Yasaklanması gereken bir oyun.

Edit: nasıl olursa ne şekilde olursa olsun üzülüyorum böyle haberleri görünce.
bu oyunu oynayıp intihar etmek nedense komik geliyor.
Gerçekten nasıl oynandığını merak ettiğim oyun.
Bu kadar ayyuka çıkmasına rağmen hala beyinleri küçük insanların sırf merakı yüzünden kurban olduğu oyundur. (bkz: Kediyi merak öldürür).
Sadece çocuklar da değil 20 küsür yaşında kadınlar adamlar da kapıldı gitti. Girmeyin, bakmayın, merak etmeyin ve de ölmeyin.
Yüzlerce çocuğun ölümüne sebep olan bir oyun, çok ilginç birşey, bende deneyeceğim.
Bu oyun yasaklandı diye duymuştum en son ama başka korkunç bir oyun daha varmış. Whatsapp'tan mesajla direktif veriyorlarmış çocuklara. Oyunun adı momo idi yanlış hatırlamıyorsam. Aileler çocuklarına verdikleri telefonları ve tabletleri mutlaka kontrol etmeliler. Tehlikenin nereden ne şekilde geleceği belli olmaz. Allah korusun pedofil pisliklerin eline de düşebilirler. O yüzden çocukları denetlemek gerek.

Edit: bunun neyini eksiledin gerizekalı?
oyuna başlamadan önce sonunda intihar edeceğini biliyorsun ve buna rağmen oynuyorsun. bu durumda, beni intihara sürükleyemez diye düşünüp meydan okurcasına oynayanların sayısı oyunu oynayan zaten intihara meyilli insanların sayısından daha fazla olabilir. şayet böyleyse bence birinci tipler ikincilere kıyasla daha fazla biyolojik atık.
celal şengör gibi olacak biraz ama çok afedersiniz doğal seleksiyon oyunudur. oyunda talimatlar var, yapmazsan bir sürü tehdit var ve son tehdit de yapmazsan seni öldürürüz. gel gör ki son talimat da zaten intihar. lan her türlü öleceksen neden talimatı dinliyorsun. tehditin en azından gerçekleşmeme ihtimali var.
istanbul Kartal'da, ormanlık alanda cesedi bulunan 16 yaşındaki lise öğrencisi Arda Yurtseven'in ölümünde "Mavi Balina Oyunu" iddiaları üzerine Kartal ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

https://www.tv100.com/orm...ina-oyunu-mu-haber-571137
Bu oyun yüzünden bütün şiddet içeren oyunlar günah keçisi ilan edilmişti.