1. 1.
  temeli marksizme dayanan ve genel olarak maddenin gerçekliğini savunan felsefedir materyalizm. ayrıca meta fiziğin yanlışlıklarını, yanılgılarını ve putlarını yıkmıştır. nasıl mı? hemen söyleyeyim:

  şimdi efendim meta fiziğe göre evrede hiç bir madde değişmez ama materyalizme göre evren değişkendir ve zamanla maddeler değişime uğrar. örneğin; sizin bir beyaz ayakkabınız var ve o ayakkabıyı 1 yıl giydiğinizi düşünün o ayakkabı hala beyaz kalmayacaktır yıpranacaktır ve ilk günkü gibi olmayacaktır asla bunu geriye döndüremezsiniz.

  -ama meta fizikçiler madde değişmez demişti?

  demek ki bu teoriyi yıkmışlar efendim yapacak bir şey yok. evinize gidin kapı pencereleri sıkıca kapatıp kilitleyin ve televizyonunuzu açın hiç kimseye bir şey söylemeyin felaketin geçmesini bekleyin.
  1 ... mydanoz
 2. 2.
  "şimdi efendim meta fiziğe göre evrede hiç bir madde değişmez ama materyalizme göre evren değişkendir ve zamanla maddeler değişime uğrar. örneğin; sizin bir beyaz ayakkabınız var ve o ayakkabıyı 1 yıl giydiğinizi düşünün o ayakkabı hala beyaz kalmayacaktır yıpranacaktır ve ilk günkü gibi olmayacaktır asla bunu geriye döndüremezsiniz."

  (bkz: daşşak mı geçiyon)
  1 ... gecmis zaman olur ki