bugün

zamanla matematiğe olan sevgisini yitirir. dersleri sevmemenin başlangıç noktası.
Sevmek başarmak değildir maalesef.
Benim lisedeki halimdir. Bu sizin matematikte başarısız olduğunuzu göstermez. Bu sizin matematikte hocanızın seçtiği 10 adet soruda başarısız olduğunuzu gösterir. Lisedeyken okul derslerine çok çalışmak yerine yeni şeyler öğrenmeyi tercih ederdim. Lisede topoloji ve kalkülüste gayet başarılı ilken basit bir soruda çuvalladığım oluyordu. ama bu zerre kadar umursadığım bir şey değildi o kadar iyi kanıt yazardım ki topolojik kanıtlarımı hala saklarım. Ayrıca lise matematik dersinde çok başarılı olmamama rağmen olimpiyat takımındaydım. Matematik bir bilimdir ve başarısız olduğunuzu yalnızca öldükten sonra insanların arkanızdan bu bilime katkılarınızdan konuşup konuşmadığına göre kanaat getirebilirsiniz. Bilim bir yarış değildir matematik bir dersten ziyade düşünce biçiminiz olmalıdır. 40 dakikalık bir sınav yalnızca o zamanki düşüncelerinizden oluşur. Bir soruyu kanıtlamak için gümlerimi verdiğimi bilirim. Saygılarımla
Yılmamalıdır. Başarılı olabileceğine inanmalıdır. inanmak da başarmanın yarısıdır. %50 completed.
Çok sevipte başarısız olan bir tane bile öğrenci olacağını sanmıyorum.