bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    pek bir şey kaybettirmiyor, elbette anlamak güzeldir ama anlamayanlar da pekala, mutlu mesut, bahtiyar yaşayabiliyorlar.

logaritma, sinüs, cosinüs vb zerzevatlar hiç lazım olmadı bugüne kadar şükür. *
    3 -1 ... saipsiz
  2. 2.
    (bkz: gercek aski ayrik matematikte buldum)
    1 ... bostorgay
  3. 3.
    dil bölümünü seçmekle sonlanacak kafa basmama durumudur. bazen düşünüldüğünde matematiğin neden bu kadar ilerletildiği anlamsız gelmektedir. ulan napıcam ben parabolu, fonksiyonu, tanjantı *. dört işlem bugüne kadar kimi yüzüstü bırakmış ? bakkal matematiği yeter bana denilmekte. ama gelin bir de matematikçilere soralım bunu. bazı adamlar var ki sayıya aşık lan ! adam 9 u sever mi ? nasıl bir insansın sen ? ya iki artı ikinin dört etmediğini kanıtlamak için grup kurmuşlar kafa patlatıyorlar bunun üzerine ! gülme abi ciddi bir şey bu, bu insanlar aramızda ! e matematikten anlamayan kişiler de hayretlere düşer tabi bu şekilde. matematik güzeldir yine de. bırakın sevsinler, uğraşsınlar efem.
    1 -1 ... full metal
  4. 4.
    (bkz: türev integral ikilisi)
    1 ... notrinova
  5. 5.
    psikolojiktir ..
    senin kafan çalısıyor olmasına rağmen tenbel rakadaşlarının etkisiyle matematik zor diyebilirsin..
    daha soruya bakmadan "ben bunu çözemem" dersen soru elinde kalır..
    kafası basmayan çocuk yokmu? elbette var ama matematikten anlamıyorum diyen çoğu kişinin asıl nedeni malesef psikolojik
    ... scott y
  6. 6.
    eğer söz konusu şahsıyet bir sayısal öğrencisi ise vay haline o zaman!
    ... erdinaryus professor
  7. 7.
    bu genellikle, hocaların matematiğe kafası çabuk basmayan çocukları dövdüklerinden kaynaklanır, çocukta korkar matematikten, oda bu seferde yanlış söyleyecekmiyim, hocam beni yine dövecekmi, canım yanacakmı diyedir. oysa ki öyle hocalar varki, karşılarında eğilmek farzdır neredeyse, matematiğin m sinden n harfinin alfabede kaçıncı sırada olduğuna kadar öğretir sana seve seve bıkmadan, mesleğinin hakkını vererek! hm kimisininde işine gelmez, gerçekten kafası basmaz, sevmez etmez çalışmaz.. sonra böyle vasat matematik bilgisiyle gezer toplumda. o ayrı. hocalara söylüyorum.. hayır efendim, dayak cennetten değildir. kattiyyen değildir. ne munasebet?! gel ben döveyim istersen seni, cennetten bişeyler tat sayemde olurmu? hey allahım ya.
    1 ... benegtdom
  8. 8.
    herkes matematikten anlamak zorunda değildir ki! gayet doğal karşılanması gereken bir durumdur. *
    ... eli kolu bagli
  9. 9.
    bilen anlayan kişiler karşısında saygıyla eğilip çeviri yapmaya devam etmektir.
    1 ... breegeney miomola
  10. 10.
    mühendis olmak isteyip avukat olmak zorunda kalanların içinde bulunduğu durum.
    ... uluyan elma kurdu